14 Eylül 2019 Balık Burcunda Dolunay

14 Eylül 2019 Balık Burcunda Dolunay

Merhaba sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

14 Eylül Cumartesi günü, Türkiye saati ile 07:31’de balık burcunun 21 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

En başında belirtmek isterim ki, kolay bir dolunay değil bu.

Öncesi-sonrası birkaç gün zorlanabileceğimiz etkiler devrede.

Dolunayın taşıdığı olasılıkları çözümlemek için, dolunay sırasında hangi gezegen nerede, nasıl açılarda, etkileriyle birlikte ele alacağız şimdi.

Öncesinde Instagram sayfamı hatırlatmak isterim : @astroloji.anlatburcak

Sıkça paylaşımlar yapıyorum, yararlanacağınızı düşündüğüm içerikler üretiyorum, oraya da beklerim hepinizi.

Dolunay sırasında gökyüzü şöyle :

Dolunayın yöneticisi Neptün, Ay ile kavuşumda. Bu da dolunayın etkilerini güçlendiriyor.

Mars ve Neptün karşıt açıda, Jüpiter ise ikisi ile kare açı konumunda. Yani gökyüzüde bir t-kare açı kalıbı oluşuyor.

Kolay bir dolunay değil. Özellikle ruhsal açıdan zorlayabilir bizi sevgili okuyucularım.

Dolunaylar zaten duygusal gelgitleri artırır, modumuzu değiştirir.

Bu dolunay ek olarak, balık burcu gibi ruhsal, duygusal, karamsar düşünmeye meyilli bir alanda. Hem de zorlu açılar eşliğinde gerçekleşiyor.

Merkür ve Venüs, dolunay sırasında başak burcunun 29 derecesinde.

Dolunaylar, bitişleri ve tamamlanmaları simgelerler, bu dolunaydaki 29 derece vurgusu sonlanmaları vurguluyor.

Balık burcu, kurban rolüdür, fazla fedakarlıktır. Alma-verme dengesini bozmakla birlikte gelen hayal kırıklıklarıdır.

14 Eylül dolunayı, bu yönde etkilere işaret ediyor.

Neptünyen olduğu için su basmaları, sulardan gelebilecek sorunlar, denizlerle ilgili konular, ilaçlar, kimyasallar, zehirlenmeler konuusunda uyaracağım sizi.

İlaçlarınızı dikkatli alın, yanlış ilaç içmeyin. Birlikte içmemeniz gereken ilaçlara dikkat edin.

Kimyasallarla meşgulseniz, bu yönde bir iş hayatınız varsa, temkinli olun. Kendinizi koruyun.

Ocağı, gazı açık bırakmayın, unutup unutmadığınızı kontrol edin.

Deniz seyahatlerinden  bir süre uzak durulabilir ayrıca. Bu süreçte kamp, dere kenarı aktiviteleri, vb önermem.

Bilgilerinizin gizliliğine, kandırılma, dolandırılma ve hırsızlıklara dikkat edin.

Gizli düşmanlıklar, arkanızdan çevrilebilecek işler konusunda dört açın gözünüzü.

Bazı şeyler sonlanabilir. Zorla devam ettirmeye, oldurmaya çalışmayın.

Şimdi, dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim isterseniz.

(Her zaman olduğu gibi yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 12.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Açıları da sert olduğundan, bugünlerde sağlığınıza dikkat edin derim. Birkaç gün istirahat gerektiren durumlar, halsizlik, moral bozukluğu vb olabilir.

Bilmediğiniz, gizli saklı bir şeyler ortaya dökülebilir. Kendi gizliliğinizi de koruyun.

Dolandırılma, kandırılma gibi olasılıklar sebebiyle, her zamankinden daha fazla uyanık olun. Kolay inanmayın, pek kimselere güvenmeyin bu dönemde.

Modunuz düşebilir, keyifli hissetmeyebilirsiniz dolunay ve civarı günlerde. 12.ev içe dönmektir, canınız bir şey yapmak istemeyebilir. İç huzurunuzu artıracak şeylerle geçirin bu birkaç günü.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor. Sosyal çevrenizde, arkadaş ve dostlarınızla agresyon, beklentilerin karşılanmaması, küslükler gibi durumlar olabilir. Bir ahbabınızdan bir şey rica edersiniz örneğin, düşündüğünüz şekilde karşılık gelmeyebilir.

Ayrıca hedeflerimiz 11.evdedir ve bu dolunay size : ‘Bazı hedeflerinin, isteklerinin senin için uygun olmadığını fark edeceksin. Vazgeçmen gerekecek ama üzülme, o şeyler senin iyiliğine hizmet etmeyeceği için olmayacak. Hayat hedeflerini güncelleyecek, merak etme.’ diyor.

İkizler ve Yükselen İkizler : 10.evinizde, biraz sevimsiz bir dolunay meydana geliyor. Yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek tüm kişilerle (yöneticilerle, patronlarla, üstlerle, aile büyükleriyle) iletişime dikkat edin dolunay ve civarı günlerde, problemler doğabilir, yanlış anlaşılmalar olabilir, gizli saklı konuşulmuş şeyler yöneticilerinizin kulağına gidebilir. Çok güvenmeyin bu ara kimselere, düşüncelerinizi paylaşmayın. Beklemediğiniz sonuçları olabilir.

İş kurmak isteyenler varsa, bu dönem uygun değil, beklemede kalın. Böyle etkiler altında atılacak adımlar, olumlu sonuç getirmeyecektir.  Hayal kırıklıklarına neden olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : 9.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile eğitimde, akademik çalışmalarda, uzak seyahatlerde, yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal meselelerde sonuç alabilir, tamamlanma yaşabilirsiniz. Ancak sonuçlar çok memnun etmeyebilir. Düşündüğünüzden farklı gelişebilir bir şeyler.

Seyahatlerde valizlerinize, kişisel eşyalarınıza dikkat edin diyorum. Mümkünse bu birkaç gün seyahat planı yapmamak iyi olur. Dalgınlıklara dikkat edin ayrıca. Hatalı bir işlem yapabilirsiniz, sonuçları olabilir.

Dini konular üzerinden agresyonlar da olası. Herkesin inancı kendine. Bu tarz dialoglara ve tartışmalara girmeyin. İsteyen istediğine inanmak da özgürdür.

Aslan ve Yükselen Aslan : 8.evinizde yaşanacak bu zorlu dolunay ile parasal alanda problematik birkaç gün deneyimleyebilirsiniz. Kredi, borç, prim, sigorta gibi konular üzerinden etki alabilirsiniz. Örneğin sigortanızın yatırılmadığını öğrenmek gibi.

Miras ve mal paylaşımlarında da sonuç alabileceğiniz, ancak  sonuçtan memnun olmayacağınız etkiler devrede.

Ortaklaşa paralar üzerinden sorunlu bir dolunay bu sizin için. Eşinizin geliri, ailenizden gelen paralar, başkalarından elde ettiğiniz kaynaklar, burs, vb paralar üzerinden tatıszlıklar yaşanabilir.

Başak ve Yükselen Başak : 7.evinizde gerçekleşen bu sert dolunay ile, ilişkiler alanı tetikleniyor. Sorunlu ilerleyen, yıpratan ilişkilerde bir tamamlanma olabilir, bir bitiş gelebilir. Hayatınızda biri varsa, ona dair konular problemli olabilir dolunay ve civarı günlerde.

Ayrıca iş ortakları, ortaklı işler, sözleşmeler bu evdedir. Bu alanda da bir tamamlanma yaşanabilir. Bir sözleşmeniz fesh edilebilir.

Bitişler olmasa dahi, size bazı uyanışlar ve kararlar getirecek, bundan sonrasına etki edecek gelişmeler olası.

Terazi ve Yükselen Terazi : 6.evinizde, zorlu açılar ile birlikte, bir dolunay meydana geliyor. İş hayatınızda, çalışma ortamınızda, görevlerinizde, günlük sorumluluklarınızda tamamlanmalar, bitişler meydana gelebilir. İş arkadaşlarınız üzerinden hayal kırıklıkları olabilir. Size ummadığınız, memnun olmayacağınız bir görev verilebilir. İş ortamınızda bazı şeylerin değiştirilmesine, bitirilmesine karar verilebilir yönetim tarafından.

Sağlık evidir aynı zamanda 6.ev, bir sağlık sorununuzu fark edebilirsiniz dolunay ile ya da birkaç gün istirahat gerektirecek şekilde hasta ve halsiz hissedebilirsiniz kendinizi.

Akrep ve Yükselen Akrep : 5.evinizde gerçekleşecek bu zorlu dolunay ile, flörtleriniz, aşk, yeni tanışmalar, vb durumlarınız varsa, bir tamamlanma, bir farkındalık, bir bitiş yaşanabilir. Kişi, düşündüğünüzden farklı çıkabilir. Aslında hayır, olandadır. Ne oluyorsa, ne gerçekleşiyorsa, o hayırlıdır. Ama tabii yaşarken böyle durumları, içinden geçerken kolay değildir. İçindeki hayır, sonradan fark edilir. Akışta olun. Her şey, varması gereken yere varacaktır.

Onun dışında çocuklar bu evin kapsamındadır. Onlara dair bir konu netleşebilir önce biraz yorarak. Hobilerinizle ilgili bir konuda sonuç almanız da muhtemel.

Yay ve Yükselen Yay : 4.evinizde, çok keyifli olmayan bir dolunay gerçekleşiyor. Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, ayrıca yaşam alanı, dekorasyon, tadilat, bakım, eşya yenileme, vb konular 4.ev kapsamındadır. Dolunay buralardan yana agresyon, bitişler, tatsız durumlar, bazı vazgeçişler getirebilir size. Beklenmedik işlerle meşgul de edebilir, yorabilir dolunay ve civarı günlerde.

Ayrıca anneyle, ailenin kadın figürleriyle ilgili sorunlar çıkarabilecek bir dolunay 4.ev olması sebebiyle.

Hiçbir kararınızda ve adımınızda aceleci olmayın bu dönem. Başlangıçlar için uygun değil. Sakince geçirin, yeterli.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 3.evinizde gerçekleşen bu dolunay ile kardeşlerle ilgili sorun diyebileceğimiz durumlar oluşabilir. Sonuç bekledikleri konular varsa, netleşebilir, tamamlanabilir, ama memnun etmeyebilir bu sonuçlar.

Ayrıca 3.ev olması sebebiyle, iletişime dayalı alanlarınız, satış, pazarlama, tanıtım, eğitim, danışmanlık, vb faaliyetleriniz, sosyal medya, online ticaret gibi çalışmalarınız etkilenecektir dolunaydan. Bugünlerde işler, istediğiniz gibi gitmeyebilir, gerginlik yaratabilir. Sıkışmış ve çaresiz hissedebilirsiniz. Yönünüzü bulmakta, sıradaki adımınızı belirlemekte zorlanabilirsiniz. Dolunayı sakince atlatmaya bakın. Bir durma ve bekleme zamanı bu birkaç gün.

Kova ve Yükselen Kova : 2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Parasal alandır burası, parasal konuların evidir. Bir gelir kaynağınız tamamlanabilir, hayal kırıklığı yaratacak şekilde form değiştirebilir. Ayrıca yeni ödemeleri, beklemediğiniz para çıkışlarını da simgeliyor dolunay. Jüpiter etkisiyle bir tık büyük olabilir hatta.

Maddi çerçeveniz, somut değerleriniz, paranız, yatırımlarınız, ev, emlak konularınız üzerinden gerilebileceğiniz etkiler var. Yenilik yapmak, yeni bir karar almak, yatırım yapmak için hiç uygun olmayan bir dolunay. Sonuç memnun etmeyebilir çünkü. Beklemede kalın.

Balık ve Yükselen Balık : Dolunay sizde gerçekleşiyor. Neptün devrede, bir t-kare açı kalıbı var. Bazı bitişler ve hayal kırıklığı yaşayabileceğiniz neticeler olası maalesef. Ama ne olacaksa, hayrınıza olacaktır.

Agresyon, içsel öfke, huzursuzluk gibi ruh hallerinin yükselebileceği birkaç gün geliyor. Lütfen kendi yöntemlerinizle, size iyi gelen şeyleri yapın. En sakin şekilde atlatmaya bakın bu dolunayı.

Yeni başlangıçlar, bu tamamlanmalarla gelecek. Rahat olun. Evren, iyiliğinizi istiyor, size ne vermesi gerektiğini biliyor.

 

Dolunayın burçlara etkileri, genel olarak böyle sevgili okuyucularım.

Gökyüzünün size, haritanıza özel etkilerini öğrenmek için doğum haritası analizi yaptırabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak için

İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Eylül 2019 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Eylül 2019, Boğa Burcu Eylül 2019, İkizler Burcu Eylül 2019, Yengeç Burcu Eylül 2019,

Aslan Burcu Eylül 2019, Başak Burcu Eylül 2019, Terazi Burcu Eylül 2019, Akrep Burcu Eylül 2019,

Yay Burcu Eylül 2019, Oğlak Burcu Eylül 2019, Kova Burcu Eylül 2019, Balık Burcu Eylül 2019

Gökyüzündeki bir diğer güncel transit ve etkileri de aşağıda yer alıyor :

Mars Başak Burcunda 18 Ağustos – 4 Ekim 2019

Dolunayın herkes için en güzel sonuçları getirmesini diliyorum.

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!