14 Aralık 2020 Güneş Tutulması

14 Aralık 2020 Güneş Tutulması

14 Aralık Pazartesi günü, Türkiye saati ile 19:16’da yay burcunun 23 derecesinde bir Güneş tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Güneş tutulmaları çok önemli gök olaylarıdır. Çünkü büyük ve yeni başlangıçları, köklü değişimleri, yeni döngüleri, hayatımız içerisinde açılacak yeni sayfaları sembolize ederler. Yaşamımızda yeni dönemler başlatırlar.

Etkileri, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar devam eder. Ortalama 6 aylık bir döngüde net olarak gözlemleriz tutulmanın hayatımıza yansımalarını.

Yani sadece tutulma gününü düşünmek, o gün için bir şey olmasını beklemek doğru değildir.

Her şey bir süreçtir. Her şey birbirine bağlıdır. Bir akış ve ilahi bir plan vardır. Nedensellik vardır. Dolayısıyla süreçler bizi adım adım bir yere götürür hep. Hayatın içerisinde bu böyledir. Olaylar, kişiler, durumlar, ortamlar, seçimler, vazgeçişler, niyetler, başlangıçlar hep birbirine bağlıdır.

O yüzden bir Güneş tutulmasına yaklaşırken, etkileri görünür olmaya başlar hayatımızda. Bir şeyler artık yetmez, yeni şeyler istemeye başlarız. Yeni kararlar, planlar, niyetler oluşur içimizde. Dolayısıyla bazı değişimlerin ayak seslerini bir süredir, diyebilirim ki son 2-3 aydır duyuyor olabilirsiniz.

Bakalım bu tutulma, nasıl bir tutulma ?

Tutulma anında gökyüzü şöyle :

Güneş tutulmaları, yeniaylar ile birlikte gerçekleşirler. Yeniaylar Güneş ve Ay’ın kavuşumudur. Dolayısıyla Güneş ve Ay, haritada bir arada. Yay burcunun 23 derecesinde.

Merkür bu kavuşuma çok yakın bir noktada ! 20 derece yay burcunda.

Bu sebeple Merküryen bir tutulma yaşıyor olacağız.

Merkür’ün temalarını aktive edecek, Merküryen gelişmeler getirebilecek bir tutulma döngüsünde olacağız.

Eğitim, yayıncılık, iletişim, iletişime dayalı faaliyetler, sosyal medya, internet, ticari faaliyetler, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler, ayrıca araçlar, arabalar Merkür yönetiminde olan konular.

Mars tutulmaya, yani Güneş ve Ay kavuşumuna harika bir üçgen açı konumunda. Güzel bir destek veriyor. Güçlü bir Mars enerjisi görüyoruz. Demek ki cesur başlangıçlar geliyor. Girişken, dinamik, kendinden emin, zaman kaybetmek istemeyen, cesaretli bir tavırla yeni adımlar atacağız demek ki.

Tutulma sırasında Venüs ve Jüpiter arasında uyumlu bir altmışlık açı var. Bu da çok güzel. İki iyicil gezegenin birbirine olumlu görünüm yapıyor olması, tutulmanın pozitif etkilerini çoğaltıyor.

Bize yeni güzel insanlar, yeni bağlar getirebilecek bir tutulma bu.

Eğitimle, yayıncılıkla ilgili konuları, uzaklarla (başka şehir ya da başka ülke) bağlantılı konuları, yer değişikliklerini destekleyen bir tutulma döngüsünde olacağız. Bu konularla ilgili bu zamana dek yapmış olduklarınız varsa, emek verdiğiniz, sonuç beklediğiniz konular varsa, tutulmaya yakın günlerde ya da sonrasındaki süreçte, beklenen neticeler gelebilir. İstenen değişimler olabilir.

Güneş-Ay kavuşumu ve Merkür, Neptün ile kare açıda. Fakat burada hızlı hareket eden taraf, yani Güneş, Ay ve Merkür, Neptün’ün derecesini geçmiş durumda. Dolayısıyla uzaklaşan ve güç kaybetmiş olan bir açı bu.

Yine de bu etkiye dikkat edelim. Nasıl dikkat edelim ? Ne yapalım ? Ne yapmayalım ?

Her bir adımımızı hesap edelim. Mars’ın yüksek enerjisi ile hızlı kararlar almayalım. Zaten Pluto ile kare açıya ilerleyen bir Mars bu. Ani, aceleci, sabırsız şeyler, fevri davranışlar, hırsla, inatçılıkla yapılacak şeyler, sert şekilde karşılık alabilir hayattan.

Neptünyen etkilerin varlığı sebebiyle, gözümüzü kulağımızı iyi açalım. Başlamak istediğimiz şeylerin araştırmasını yapalım öncesinden. Avantajları ve dezavantajlarıyla konuyu iyi tartalım. Danışalım, tavsiye alalım. Herkese kolayca inanmadan, bir şüphe payı bırakarak ilerleyelim. Kimsenin sözü ile adım atmayalım. Ayrıca büyük beklentilere kapılmayalım, hayalperest olmayalım. Bu kısım çok önemli. Aldanmalara dikkat diyorum özetle.

Bireysel bazda uyarılarım böyle.

Bu durumlara karşı temkinli olursak, gayet güzel görünümleri de olan bir tutulma bu.

Hiçbir şey bütünüyle olumlu ya da olumsuz değildir. Kişinin iradesi vardır. Aklı ile alabileceği kararları ve yapacağı seçimleri vardır. Temkinli olmak, rasyonel ve analitik bakış açılarında olmak, kişinin seçimidir. Güzel etkilerden yararlanmak, destekleyici açıların etkisini değerlendirmek yine kişinin seçimidir.

Bu tutulmanın da güzel potansiyelleri var ! En güzel şekilde değerlendirelim inşallah.

Daha büyük çerçevelere bakarsak, Türkiye haritasının 6.evinde gerçekleşiyor tutulma. 6.ev ordu ve donanma ile ilgili bir alan. Tutulmada, denizleri simgeleyen bir Neptün etkisi var. Dolayısıyla başka ülkelerle ilişkilerde, denizlerle ilgili konular oluşabilir. Denizler üzerinden yeni gündemler doğabilir.

Uluslararası konular, seyahatlerle ilgili konular ele alınabilir. Pandemi sebebiyle, bazı kısıt kararları gelebilir.

Şimdi dilerseniz, tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz. Instagram paylaşımlarım buraya kıyasla daha yoğun : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca genel etkilerin ötesinde size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

(İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Çünkü burç yorumları çok geneldir. Önemli olan bireysel haritadır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


(Her zaman olduğu gibi yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş tutulması, 9.evinizde gerçekleşecek.

1.evinizde hızlı bir Mars var ve tutulmaya uyumlu açı yapıyor. Mars desteği ile 9.ev konularında kuvvetli yeni başlangıçlar mümkün.

Yüksek öğrenim konusunda yeni gelişmeler olabilir yaşamınızda. Üniversiteye ya da yüksek lisansa, doktoraya adım atabilirsiniz.

Uzak şehirlerle ve yabancı ülkelerle bağlantılı planlarınız, konularınız varsa, tutulma buraya bir hız kazandıracaktır. Şehir değişiklikleri, yer değişiklikleri olabilir.

İş anlamında ithalat, ihracat, turizm, basın, yayıncılık, danışmanlık faaliyetleri 9.ev kapsamında. Bu temalarda bir işe başlayabilirsiniz. Bu alanda bir işiniz varsa ve tutulmanın doğum haritanızla uyumlu temasları varsa, işinizin büyüyebileceği bir döngüye giriyorsunuz demektir. Başka neler olabilir ? İşinizde yurt dışına açılabilirsiniz örneğin.

9.evin çok önemli başka temaları da var. İnançlarınız, ideolojiniz, hayat görüşünüz açısından değişimler yaşayacağınız bir tutulma geliyor. Önümüzdeki aylar boyunca hayat görüşünüzde, inançlarınızda, bakış açılarınızda pek çok değişim gözlemleyeceksiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Güneş tutulması, 8.evinizde gerçekleşiyor.

8.ev, başkalarından gelen, çalışarak elde etmediğimiz paraları, maddi olanakları simgeler en temelde.

Bir yardım, bir bağış, bir devlet desteği gibi karşılık ödemeyeceğiniz maddi bir kaynak başlayabilir hayatınızda.

Öğrenci iseniz burs almanız mümkün.

Bunlar dışında yaşamınızda miras, ortaklı mülk, ortaklaşa ticari faaliyetler, mal paylaşımları gibi konular varsa, gelişmeler olabilir. Akrabalar arasında maddi konular varsa çözülebilir, neticeye varılabilir. Özellikle başka şehirlerle, uzaklarla ilgili maddi konular olabilir bunlar. Örneğin memleketinizde olan bir şeyler gibi.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş tutulması 7.evinizde gerçekleşiyor. Mars koçta, 11.evden destek veriyor.

7.ev konularında yeni başlangıçlar yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. İlişki, evlilik, partnere dair konular, ayrıca ortaklıklar, imzalı işler, anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler, iş birlikleri ve danışmanlıklar, danışmanlar 7.ev kapsamında.

Bir ilişki getirebilir bu tutulma size. Eğer bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı getirebilir.

Partnerinizin yaşamında önemli değişimler meydana gelebilir. Uzaklarla bağlantılı, yurt dışı, şehir dışı konuları olabilir bunlar. Yüksek öğrenim, yüksek lisans kararı, doktora kararı olabilir. Hukuksal konular olabilir. Uluslararası ticari faaliyetler olabilir. Eşinizin/sevgilinizin bu konularda başlangıçlar yaşayabileceği bir dönem başlıyor.

İş konusunda destekler almaya, işin uzmanı ile gücünüzü birleştirmeye, ortaklı hareket etmeye karar verebilirsiniz ayrıca. İşinizde kalabalıklaşabilirsiniz. Özellikle arkadaş ve dost çevrelerinden birileriyle ortaklık kurabilirsiniz. Çünkü Mars, dostlukları anlatan 11.evde. Ama bu noktada temkinli olun. 10.evinizde yer alan Neptün, tutulmaya kare açı konumunda. Ortaklıklar üzerinde iyi düşünün.

Hayatınıza bir konuda size rehberlik edecek, belki düzenli danışmanlık alacağınız bir danışman, bir hoca, bir rehber girebilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Güneş tutulması, 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş aramakta olan, çalışmak isteyen okuyucularım, şayet haritaları tutulma ile çok uyumsuz açılar almıyorsa, bu tutulma döngüsünde işe başlayabilirler.

Gündelik yaşamlarında yeni bir düzen başlayabilir. Yeni sorumluluklar, görevler başlayabilir, var olanlar artabilir, yoğunlaşabilir.

Çalışan okuyucularım için işe dair konularda, iş ortamı, çalışma koşulları, mesai saatleri, çalışma arkadaşları gibi konularda değişimlerin kapıda olduğunu söyleyebilirim.  İşinizde yurt dışı bağlantılı konular da başlayabilir. Yay burcunda bir tutulma çünkü bu.

Sağlık konusunda sorunları olanlar, bir tedavi, bir iyileşme sürecine giriyorlar. 6.evin temaları arasında sağlık konusu da var ve Mars destekli bir tutulma geliyor.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş tutulması 5.evinizde gerçekleşiyor.

Bebek sahibi olmak isteyenler için oldukça şanslı bir etki. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili yenilikler meydana gelebilir. Kreşe başlayabilirler, okula başlayabilirler.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, yurt dışı bağlantılı başlangıçlar yapabilirler. Çünkü Mars, 9.evinizden uyumlu açı yapıyor tutulmaya. Bir eğitim için, bir iş için ya da yerleşmek için yurt dışına gidebilirler.

Bekar olan yükselen aslanlar için bir aşk olasılığını da anlatıyor tutulma. Aşk 5.evin konusudur çünkü.

Hobileri, sanatsal faaliyetleri, yeteneklerinizi gösterdiğiniz platformları, faaliyetleri simgeliyor ayrıca 5.ev. Tutulma sonrasındaki aylarda hayatınıza sanatsal bir faaliyet dahil olabilir. Bir sanat dalında kursa, eğitime başlayabilirsiniz. Bir hobinizde ustalaşabilirsiniz. Eğitim alabilirsiniz. Çünkü tutulma yay burcunda gerçekleşiyor. Eğitimle alakalı bir yerde.

Neptün 8.evinizden tutulmaya kare açı konumunda. Parasal konularda dikkatli olmak ve büyük borçlara girmemek gereken bir döngü olduğunu da söylemiş olayım sizler için.


Başak ve Yükselen Başak : 

4.evinizde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Ev, yerleşim, ikamet, konut konularında değişimler yaşayabileceğiniz bir döngüdesiniz. Ev almak isteyenler için şanslı, destekleyici etkiler var.

8.evinizde olan Mars, tutulmaya uyumlu açı yapıyor. Miras konunuz varsa, payınıza düşeni elde edebilirsiniz bu süreçte.

Krediler ve bankalar da 8.evin yönetiminde. Ev almak için kredi çekebilirsiniz.

Yaşadığınız yer değişebilir. Taşınma, ev alım-satım-kiralama, yeni düzen kurma gibi taze başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendi düzeninizi kurabilirsiniz. Emlak, tapu, arsa konularında yenilikler olabilir.

Ailenizle, anne-babanızla, onların yerleşim konuları ile ilgili yeni kararlar olabilir. Memlekete yerleşebilirler, Orada iseler yanınıza gelebilirler. Siz de şehir değiştirebilirsiniz.

Yaşam alanı, ev, düzen konusunda bir değişim etkisi alıyorsunuz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş tutulması, 3.evinizde gerçekleşiyor.

Kardeşlerinizin hayatında değişimler ve yeni başlangıçlar olabilir. Bu başlangıçlar yay temalarında olacaktır. Eğitim, yüksek öğrenim, akademi, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, şehir değişiklikleri, hukuksal konular yay burcu yönetimindedir. Bu konularda kadersel gelişmeler yaşayabilir kardeşleriniz. Hatta kuzenler, yakın akrabalar da 3.ev kapsamında.

3.ev üzerinden etki alıyor olmanız sebebiyle, satış, pazarlama alanında, sosyal medyada, internet üzerinden yapacağınız bir iş başlayabilir hayatınızda.

Araba almak gibi bir niyetiniz varsa, tutulma döngüsünde bunu yapabilirsiniz. Arabalar da 3.evin yönetimindedir. Tutulmaya yakın günlerde etki daha kuvvetlidir, ama sonrasındaki aylarda da gerçekleşebilir bu isteğiniz. Tutulmada bir Mars desteği de var. Cesaretli adımlar geliyor.

İş ve günlük yaşam düzeninizi anlatan 6.evinizde bir Neptün var ve tutulmaya kare açıda. Planlar ve hedefler gerçekçi olmalı diyeyim sadece. İş konusunda rasyonel tarafta kalmanız önemli. Onun dışında etkiler güzel.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş tutulması, 2.evinizde gerçekleşiyor.

Para kazanmayı, kazanarak elde ettiğimiz paraları, kişisel kazancımızı, ayrıca maddi anlamda sahip olduğumuz şeyleri sembolize eder 2.ev.

Şayet çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz, kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Gelir akışınız güçlenebilir. Yeni yatırımlarınız olabilir. Maddi varlıklarınız artabilir.

Mars 6.evinizde ve tutulmaya uyumlu açıda. İş konusunda yeni girişimler, yeni bir hareketlilik demektir bu.

Diğer yandan 5.evinizde bir Neptün var ve tutulmaya uyumsuz bir kare açı yapıyor. Riskli yatırımlardan, borsa gibi spekülatif alanlardan ve şans oyunlarından uzak durmanız gerektiğini ekleyeyim. 5.ev bunları sembolize eder çünkü. Paranızı doğru değerlendirmeniz önemli.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş tutulması 1.evinizde gerçekleşiyor.

1.ev oldukça önemli. Çünkü başlangıçların evi. Yeni bir yaşam düzeni kurmayı, köklü değişimler yapmayı, sıfırdan başlayan yepyeni şeyleri simgeliyor.

Hayatınıza yeni bir şekil vermek istediğiniz alanlarda bir yenilenme sürecine giriyorsunuz. Konu kariyer olabilir, ilişkiler olabilir, anne-baba olmak olabilir, yeni büyük başlangıçlar olacaktır.

Mars 5.evinizde. Koç burcunda ve tutulmaya uyumlu bir açı yapıyor. Çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir tutulma bu.

İşi sanat olanların yeni açılımları olacaktır. Bir sanat eğitimi de getirebilir tutulma size.

4.evinizde bulunan Neptün, tutulmaya uyumsuz açıda. Ev, yuva ve yerleşim konularında bir şeyler değişebilir, beklentilerinizden farklı sonuçlanabilir. Bu da sizi başka ihtimallere taşıyabilir. Yeni kararlar aldırabilir size. Ev almak isteyenler için çok destekleyici diyemeyeceğim bu tutulma için. Sizin için, şanslı alanlar, yukarıda saymış olduğum konular.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Güneş tutulması 12.evinizde gerçekleşiyor.

Sağlık alanında bir eğitiminiz, mesleğiniz varsa çalışmaya başlayabilirsiniz. 12.ev hastaneleri, şifahaneleri, kapalı alanları, rehabilitasyon merkezlerini simgeler.

Mars 4.evinizde. Aile bireylerini anlatan alanda. Aile içinde sağlık sorunları olanlar varsa eğer, bu tutulma ile başlayan birkaç aylık döngü, ailenize beklediğiniz şifayı getirebilir.

Psikoloji alanında bir eğitim de getirebilir size tutulma. Çünkü bu da bir 12.ev teması.

Psikolojik sorunlar varsa, bu tutulma güçlü bir tedavi-terapi getirebilir. Bir şifalanma, bir arınma sağlayabilir.

Ruhsal konular bu evde. Önümüzdeki aylar boyunca, spiritüel bilgilerinizi artıracak ortamlarda bulunabilirsiniz. Kitaplar, kişiler, yöntemler çıkabilir karşınıza. Kişisel gelişim yönünde ilerleyebilirsiniz. Size huzur verecek, sizi yenileyecek inzivalar yaşayabilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş tutulması 11.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni sosyal çevreler, yeni ortamlar getirecektir size. Tutulma sonrasındaki aylar içinde yaşamınızda yeni oluşumlar, yeni üyelikler, dahil olacağınız ekipler, grup çalışmaları olabilir.

Yeni kurslara katılabilirsiniz. Sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer alabilirsiniz. Derneklerin, vakıfların gönüllüsü olabilirsiniz.

Astroloji bu evin yönetiminde olduğundan, astroloji ile ilgili gelişmeleriniz de olabilir. İlginiz artabilir, eğitim almak isteyebiliriz, astroloji hakkında daha çok okuyup araştırabilir, bilgi birikiminizi artırabilirsiniz.

Mars 3.evinizde ve tutulmaya uyumlu açıda. Tutulma seminerler, workshoplar, eğitimler getirebilir size.

Neptün ise 2.evinizde ve tutulmaya kare bir açısı var. Paranızı doğru harcamanızı önereceğim. Bir eğitim planınız olursa, hocayı ve eğitimin içeriğini önden araştırmak, genel anlamda adım atacağınız parasal konularda etraflıca düşünmek, bilgi toplamak faydanıza olacaktır.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş tutulması 10.evinizde meydana geliyor.

10.ev iş, kariyer, mesleki yaşam, ünvanlar, görevler, sorumluluklar, otorite ile ilgili konular, ayrıca aile büyükleri gibi temalara sahip.

Bu temalarda büyük değişimler olacaktır tutulma sonrasındaki aylar boyunca. Hatta bir hareketlilik başlamış da olabilir.

İş hayatınız varsa, yeni göreve gelebilirsiniz, terfi edebilirsiniz, şirket içinde bir görev değişikliği olabilir. Özellikle yurt dışı bağlantılı konular ve o yönde bir departman, o yönde bir görev olabilir bu. Çünkü tutulma yay burcunda gerçekleşiyor. Yöneticilerle, patronlarla ilgili değişimler olabilir.

Hayatta sahip olduğunuz sıfatlara yenilere eklenebilir bu yeni döngüde.

Önemli adımlar atmamanızı, akışa uyumlanmanızı, akışın getirdikleri ile şekil almanızı önereceğim. Çünkü Neptün 1.evinizde ve tutulmaya kare açıda.

Mars 2.evinizde. Para evinizde. Sizi daha fazla kazanmak için hırslandırabilir. Bu enerjiyi dizginlemek, rasyonel ve gerçekçi bakış açılarından uzaklaşmamak, fazla iyimser olmamak, hayalperest olmamak önemli.


Aralık ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Aralık 2020 Astroloji Gündemi,

Koç Burcu Aralık 2020, Boğa Burcu Aralık 2020, İkizler Burcu Aralık 2020,

Yengeç Burcu Aralık 2020, Aslan Burcu Aralık 2020, Başak Burcu Aralık 2020,

Terazi Burcu Aralık 2020,  Akrep Burcu Aralık 2020, Yay Burcu Aralık 2020

Oğlak Burcu Aralık 2020, Kova Burcu Aralık 2020, Balık Burcu Aralık 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Venüs Akrep Burcunda 21 Kasım-15 Aralık 2020

Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Tutulmanın hem kolektif, hem bireysel bazda hepimize en hayırlı, en güzel değişimleri getirmesini diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!