14-20 Mayıs 2018 Yengeç Burcu

14-20 Mayıs 2018 Yengeç Burcu

Merhabalar efendim 🙂 2018’in en önemli haftalarından birine giriş yapıyoruz !

Haftanın genel değerlendirmelerini buradan okuyabilirsiniz.

15 Mayıs 2018’de, Uranüs 7 yıllık koç transitinin ardından boğa burcuna geçiyor. Bu yeni 7 yıllık döngünün genel etkilerini ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ yazımdan görebilirsiniz. Burçlara etkilerini de ayrı ayrı incelemiş bulunuyorum. O da burada efendim 🙂 ‘Uranüs boğa sürecinin burçlara etkileri’

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Ayrıca yine bu hafta Mars ve Venüs burç değiştiriyor.

15 Mayıs 2018’de  24° Boğa burcunda bir yeniay meydana geliyor.

Yeniayın genel etkilerini incelediğim yazımı buradan okuyabilirsiniz. Yeniayın burcunuza etkilerini de buraya bırakıyorum 🙂

Şimdi Yengeç burcu için her bir günün detaylı değerlendirmelerine geçelim :

 

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay boğa burcunda ilerliyor. Yani 11.evinizde. Grup çalışmaları, arkadaşlarla yapılacak faaliyetler, dost destekleri için güzel bir zaman. Gün genelinde Ay-Satürn üçgeninin olumlu etkisi var. Hedefleriniz doğrultusunda mutlaka işinize yarayacaktır.

Bugün yeniay öncesindeyiz. Dolayısıyla ay küçülen fazda. Yeni başlangıçlardan uzak durmak gerekiyor. Girişimleriniz, yeni adımlarınız için yeniay sonrasını tercih ediniz. En az 1 gün sonrasında harekete geçmek iyidir. Yeniayı takip eden 10 günlük süreç zaten genel anlamda yeni tohumlar ekmek, yeni girişimlerde bulunmak için oldukça uygun bir dönem.

15 Mayıs 2018 Salı

Ay boğa burcundaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısında sabah saatlerinde başlayan Ay-Plüton üçgeninin ilişkilerinize olumlu yansımaları olacaktır. Güç ve yetki sahibi kişilerle iletişimin rahat akacağı saatler.

Ayrıca bugün yeniay günü !

Yeniay, Türkiye saati ile 13:49’da meydana geliyor. Yazımın başlangıç kısmına hem genel etkilerini, hem siz yengeçlere etkilerini eklemiş bulunuyorum.

Uranüs 18:16’da boğa burcuna geçiyor. Bu önemli transitin etkilerine yine yazının başlangıç kısmından detaylıca bakabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeni huzurlu hissettirecek, iletişimi güçlendirecek. Partnerle ya da arkadaşlarla program yapmak için son derece uygun. Sonra Ay, 23:44’te ikizler burcuna geçiyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Bu gece ilk sahurlar ile Ramazan ayı başlıyor ! Hayırlar getirsin hepimize !

Değerlerimizle, anlayışımız, hoşgörümüzle, yardımlaşarak, birlik olarak mis gibi geçirelim bu kıymetli ayı inşallah. Herkese şahane bir ramazan ayı diliyorum.

Ay ikizlerde, 12.evinizde Dolayısıyla biraz halsiz, yorgun hissetmeniz mümkün.

Diğer yandan 07: 54’de Mars kovaya geçmeden önce gerçekleşen Mars-Uranüs karesinin etkilerinin hakim olduğu bir gün. 7.evinizdeki Mars, eşinizle, partnerinizle dialoglarda sorun yaşanabileceğini gösteriyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karesi devrede. Geleceğinize dair belirsizlik hissettiğiniz konular strese neden olabilir, ruh halinizi olumsuz etkileyebilir bu saatler. İletişimlerde de hayal kırıklığı var gibi biraz 🙁

Ancak akşam saatlerinde ise Ay-Venüs kavuşumu var. Modunuzu değiştirecek, iyi hissettirecek size kendinizi. İlahi planınıza, akışa, hayata güvenmeniz gerektiğini hatırlatacak. Bazen sadece akışa bırakmak yeterlidir. Çokça duyuyoruz, ama tam olarak ne kastedildiğini bilmiyoruz akışa bırakmak derken. Yani ne yapacağız? Hiçbir şey yapmayacak mıyız ? Dilerseniz Akışa bırakmak ne demek? Akışa bırakmak nasıl olur? yazımdan faydalanabilirsiniz.

18 Mayıs 2018 Cuma

Ay burcunuzda, ön plandasınız. Ay’ın öğle saatlerinde Merkür ile altmışlık açısının olması hedefleriniz doğrultusunda destekler anlamına geliyor. Öğleden sonra saatlerde ise Ay-Satürn karşıtlığı görüyoruz. Bu açı kısıtlanmaları simgeler. Satürn’ün 7.evinizde ilerlediğini düşünecek olursak her tür insan ilişkisinde iletişim rahat akmayabilir. İşleriniz doğrultusunda gecikmeler ve beklemeler olabilir.

Diğer yandan bugün kesinleşen Merkür-Satürn üçgeninin desteği durumları dengeleyecek. Ay-Neptün üçgeni de gece saatlerinde hakim geliyor ve temizliyor olumsuz enerjinizi.

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Ay yengeçte, güne başlarken Neptün ve Jüpiter ile harika üçgen açılar yapıyor. 5. ve 9.eviniz aktifleştiğinden aşkta, keyifli aktivitelerde, çocuklarla ilgili konularda şanlı etkiler söz konusu.

Öğle saatlerinde saatlerde ise Pluto ile karşıtlık yapan Ay, partnerle problem doğurabilir. Diğer ilişkiler de kırılmak, gücenmek olası.

Bugün Venüs de burcunuza geçiyor. Bu sizler için oldukça güzel, şanslı bir transit. Her bir burç için etkilerini yayınlayacağım, sitemden takip edebilirsiniz.

Venüs ayrıca Uranüs ile altmışlık açı yapıyor bugün. Akşam saatlerinde Ay-Güneş altmışlığı da var 🙂 Farklı yönden bakmayı öğreniyorsunuz olumsuz sandığınız şeylere. Zihinsel ve ruhsal bir arınma halindesiniz.

20 Mayıs 2018 Pazar

Gece 02:11 den itibaren Ay aslan burcunda, para evinizde. Günün ilk kısmında Ay-Merkür karesinin ve Ay-Mars karşıtlığının etkisi var. Gereksiz harcamalara dikkat.

Venüs-Şiron karesi de bugün kesinleşiyor. Şiron 10.evinizde. İş hayatınıza, sıfatlarınıza dair güncellemeler yapmak istiyorsunuz. Yaşamınızda yeni sayfalar diliyorsunuz. Bu açı keyifsiz hissettirebilir, ancak geçici bir etki olduğunu kendinize hatırlatın !

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

İyi haftalar dilerim,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!