14-20 Mayıs 2018 Yay Burcu

14-20 Mayıs 2018 Yay Burcu

Merhabalar efendim 🙂 2018’in en önemli haftalarından birine giriş yapıyoruz !

Haftanın genel değerlendirmelerini buradan okuyabilirsiniz.

15 Mayıs 2018’de, Uranüs 7 yıllık koç transitinin ardından boğa burcuna geçiyor. Bu yeni 7 yıllık döngünün genel etkilerini ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ yazımdan görebilirsiniz. Burçlara etkilerini de ayrı ayrı incelemiş bulunuyorum. O da burada efendim 🙂 ‘Uranüs boğa sürecinin burçlara etkileri’

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Ayrıca yine bu hafta Mars ve Venüs burç değiştiriyor.

15 Mayıs 2018’de  24° Boğa burcunda bir yeniay meydana geliyor.

Yeniayın genel etkilerini incelediğim yazımı buradan okuyabilirsiniz. Yeniayın burcunuza etkilerini de buraya bırakıyorum 🙂

Şimdi Yay burcu için her bir günün detaylı değerlendirmelerine geçelim :

 

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay boğa burcunda ilerliyor. Yani 6.evinizde. Günlük işler, rutinler çoğalıyor.

Bugün yeniay öncesindeyiz. Dolayısıyla ay küçülen fazda. Yeni başlangıçlardan uzak durmak gerekiyor. Girişimleriniz, yeni adımlarınız için yeniay sonrasını tercih ediniz. En az 1 gün sonrasında harekete geçmek iyidir. Yeniayı takip eden 10 günlük süreç zaten genel anlamda yeni tohumlar ekmek, yeni girişimlerde bulunmak için oldukça uygun bir dönem.

15 Mayıs 2018 Salı

Ay boğa burcundaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısında sabah saatlerinde başlayan Ay-Plüton üçgeninin parasal alanda şanslı hissettirecek getirileri olabilir sizlere. Yatırım yapmak, biriktirmek, maddi güvence odak noktanız.

Ayrıca bugün yeniay günü !

Yeniay, Türkiye saati ile 13:49’da meydana geliyor. Yazımın başlangıç kısmına hem genel etkilerini, hem siz yaylara etkilerini eklemiş bulunuyorum.

Uranüs 18:16’da boğa burcuna geçiyor. Bu önemli transitin etkilerine yine yazının başlangıç kısmından detaylıca bakabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeni, finansal rahatlama getiriyor. Sonra Ay, 23:44’te ikizler burcuna geçiyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Bu gece ilk sahurlar ile Ramazan ayı başlıyor ! Hayırlar getirsin hepimize !

Değerlerimizle, anlayışımız, hoşgörümüzle, yardımlaşarak, birlik olarak mis gibi geçirelim bu kıymetli ayı inşallah. Herkese şahane bir ramazan ayı diliyorum.

Ay yengeç burcunda, 8.evinizde. Dolayısıyla ödemeler, alacaklar, ortaklaşa finansal konularla meşgulsünüz.

Diğer yandan 07: 54’de Mars kovaya geçmeden önce gerçekleşen Mars-Uranüs karesinin etkilerinin hakim olduğu bir gün. 2.evinizdeki Mars, para konularında anlaşmazlıklar yaşanabileceğini simgeliyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığı devrede. Aile bireylerinden yana iletişimlerde kırılmalar, hayal kırıklığı gibi etkiler söz konusu.

Akşam saatlerinde ise Ay-Venüs kavuşumu var. Gün içinde yaşanan problemlerin giderilmesi, telafisi için destekleyici bir zaman dilimi.

18 Mayıs 2018 Cuma

Ay yengeç burcunda, öğle saatlerinde Merkür ile altmışlık, olumlu bir açı yaptığını görüyoruz. Öğleden sonra ise Ay-Satürn karşıtlığı var. Bu açı kısıtlanmaları simgeler. Satürn’ün 2.evinizde ilerlediğinden, maddi açıdan kısıtlanmış hissedebilirsiniz kendinizi. Gelir yaratmak, maddi çözüm bulmak gibi çabalar içinde olmanız mümkün.

Diğer yandan bugün kesinleşen Merkür-Satürn üçgeninin desteği durumları dengeleyecek. Ay-Neptün üçgeni ise gece saatlerini huzurlu kılıyor.

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Ay yengeçte, günün ilk kısmında Neptün ve Jüpiter ile harika üçgen açılar yapıyor. 4. ve 12.eviniz aktifleştiğinden aileden yana, beklemediğiniz destekler gelebilir, sorunlar ummadığınız şekilde çözülebilir.

Öğle saatlerinde ise Pluto ile karşıtlık yapan Ay, ‘Harcamalara dikkat!’ diyor.

Bugün Venüs de yengeç burcuna geçiyor. Her bir burç için etkilerini yayınlayacağım, sitemden takip edebilirsiniz.

Venüs ayrıca Uranüs ile altmışlık açı yapıyor. Bu da keyfinizi artıracak. Ay-Güneş altmışlığı ise ilişkilerden yana akşam saatlerini değerlendirebileceğinizi söylüyor.

20 Mayıs 2018 Pazar

Gece 02:11 den itibaren Ay aslan burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Merkür karesinin ve Ay-Mars karşıtlığının etkisi var. Kolay sinirlenebilir, gereksiz çıkışlar yapabilirsiniz. Herkes sistemden payına düşeni, hak ettiğini alır. Siz takılmayın.

Venüs-Şiron karesi de bugün kesinleşiyor. Şiron 5.evinizde. Bu hafta sonu, sosyalleşmek için çok uygun değil açıkçası. En özetle bunu söyleyebilirim.

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

İyi haftalar dilerim,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!