14-20 Mayıs 2018 Oğlak Burcu

14-20 Mayıs 2018 Oğlak Burcu

Merhabalar efendim 🙂 2018’in en önemli haftalarından birine giriş yapıyoruz !

Haftanın genel değerlendirmelerini buradan okuyabilirsiniz.

15 Mayıs 2018’de, Uranüs 7 yıllık koç transitinin ardından boğa burcuna geçiyor. Bu yeni 7 yıllık döngünün genel etkilerini ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ yazımdan görebilirsiniz. Burçlara etkilerini de ayrı ayrı incelemiş bulunuyorum. O da burada efendim 🙂 ‘Uranüs boğa sürecinin burçlara etkileri’

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Ayrıca yine bu hafta Mars ve Venüs burç değiştiriyor.

15 Mayıs 2018’de  24° Boğa burcunda bir yeniay meydana geliyor.

Yeniayın genel etkilerini incelediğim yazımı buradan okuyabilirsiniz. Yeniayın burcunuza etkilerini de buraya bırakıyorum 🙂

Şimdi Oğlak burcu için her bir günün detaylı değerlendirmelerine geçelim :

 

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay boğa burcunda ilerliyor. Yani 5.evinizde. Odağınızda rutin dışı keyifli aktiviteler var. Hayatın tadını çıkarmak, enerjinizi yenilemek istiyorsunuz.

Bugün yeniay öncesindeyiz. Dolayısıyla ay küçülen fazda. Yeni başlangıçlardan uzak durmak gerekiyor. Girişimleriniz, yeni adımlarınız için yeniay sonrasını tercih ediniz. En az 1 gün sonrasında harekete geçmek iyidir. Yeniayı takip eden 10 günlük süreç zaten genel anlamda yeni tohumlar ekmek, yeni girişimlerde bulunmak için oldukça uygun bir dönem.

15 Mayıs 2018 Salı

Ay boğa burcundaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısında sabah saatlerinde başlayan Ay-Plüton üçgeninin etkisiyle girişimlerinizde, atacağınız adımlarda şans sizden yana.

Ayrıca bugün yeniay günü !

Yeniay, Türkiye saati ile 13:49’da meydana geliyor. Yazımın başlangıç kısmına hem genel etkilerini, hem siz oğlaklara etkilerini eklemiş bulunuyorum.

Uranüs 18:16’da boğa burcuna geçiyor. Bu önemli transitin etkilerine yine yazının başlangıç kısmından detaylıca bakabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeni özgüveninizi yükseltecek. İletişim de rahat akıyor bu saatlerde sizler için. Sonra Ay, 23:44’te ikizler burcuna geçiyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Bu gece ilk sahurlar ile Ramazan ayı başlıyor ! Hayırlar getirsin hepimize !

Değerlerimizle, anlayışımız, hoşgörümüzle, yardımlaşarak, birlik olarak mis gibi geçirelim bu kıymetli ayı inşallah. Herkese şahane bir ramazan ayı diliyorum.

Ay yengeç burcunda, yani 7.evinizde. Dolayısıyla ilişkiler, sözleşmeler, anlaşmalar gündemde. Bu etki altında yaptığınız şeylerde yanınıza bir yoldaş, bir destek arıyor, yapacağınız şeyleri biriyle birlikte yapmak istiyorsunuz.

Diğer yandan 07: 54’de Mars kovaya geçmeden önce gerçekleşen Mars-Uranüs karesinin etkilerinin hakim olduğu bir gün. 1.evinizdeki Mars öfke kontrolünü en çok sizin yapmanız gerektiğini gösteriyor. Çünkü bu kare sizde gerçekleşiyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığı devrede. İleitişimlerde hayal kırıklıklarına açıksınız. Girişken olmak yerine temkinli davranmanız gereken bir gün şeklinde özetleyeyim.

Akşam saatlerinde ise Ay-Venüs kavuşumu var. Günlük işlerinizde, sağlığınıza dair konularda, diyet, detoks, bakım planlarınızda gereken motivasyonu sağlıyor size.

18 Mayıs 2018 Cuma

Ay yengeç burcunda ve öğle saatlerinde Merkür ile üçgen açıda. İletişim rahat akıyor bu nedenle. Öğleden sonra ise Ay-Satürn karşıtlığı görüyoruz. Bu açı kısıtlanmaları simgeler. Satürn 1.evinizde, dolayısıyla bu etki daralmış hissettirecek size. İlerlemekte geçici bir süre için güçlük çekebilirsiniz. Beklediğiniz konularda gecikmeler olabilir bu saatlerde.

Diğer yandan bugün kesinleşen Merkür-Satürn üçgeninin desteği durumları dengeleyecek. Gece ise Ay-Neptün üçgeni, gün içinde yaşadığınız tatsızlıkları unutturacak, huzurlu bir ruh hali getirecek size 🙂 Meditasyon, dua için de değerlendirilebilecek, çok kıymetli bir açı.

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Ay yengeçte, günün ilk kısmında Neptün ve Jüpiter ile harika üçgen açılar yapıyor. 3. ve 11.eviniz aktifleştiğinden dostlar, arkadaşlar, grup çalışmaları, takım faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri için şahane bir zaman dilimi. Bunlar dışında genel anlamda hedefleriniz, dilekleriniz yönünde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Öğle saatlerinde ise Pluto ile karşıtlık yapan Ay, ilişkilerde kırıcı sözleri işaret ediyor.

Bugün Venüs de yengeç burcuna, 7.evinize geçiyor, sizin için önemli bir transit. Her bir burç için etkilerini yayınlayacağım, sitemden takip edebilirsiniz.

Venüs ayrıca Uranüs ile altmışlık, yani uyumlu açı yapıyor bugün. Ay-Güneş altmışlığı da akşam saatlerinde devreye giriyor. Şanslı zamanlar, girişimler için kullanılabilir.

20 Mayıs 2018 Pazar

Gece 02:11 den itibaren Ay aslan burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Merkür karesinin ve Ay-Mars karşıtlığının etkisi var. Parasal konular, ödemeler, gelir-gider dengeleri keyfinizi kaçırabilir bu açılar altında.

Venüs-Şiron karesi de bugün kesinleşiyor. Şiron 4.evinizde. Aile içinde parasal meseleler sebebiyle tatsızlıklar oluşabilir bugün açıkçası.

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

İyi haftalar dilerim,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!