14-20 Mayıs 2018 Kova Burcu

14-20 Mayıs 2018 Kova Burcu

Merhabalar efendim 🙂 2018’in en önemli haftalarından birine giriş yapıyoruz !

Haftanın genel değerlendirmelerini buradan okuyabilirsiniz.

15 Mayıs 2018’de, Uranüs 7 yıllık koç transitinin ardından boğa burcuna geçiyor. Bu yeni 7 yıllık döngünün genel etkilerini ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ yazımdan görebilirsiniz. Burçlara etkilerini de ayrı ayrı incelemiş bulunuyorum. O da burada efendim 🙂 ‘Uranüs boğa sürecinin burçlara etkileri’

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Ayrıca yine bu hafta Mars ve Venüs burç değiştiriyor.

15 Mayıs 2018’de  24° Boğa burcunda bir yeniay meydana geliyor.

Yeniayın genel etkilerini incelediğim yazımı buradan okuyabilirsiniz. Yeniayın burcunuza etkilerini de buraya bırakıyorum 🙂

Şimdi Kova burcu için her bir günün detaylı değerlendirmelerine geçelim :

 

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay boğa burcunda ilerliyor. Yani 4.evinizde. Aileniz, eviniz, yuvanızla ilgili konularla meşgulsünüz.

Bugün yeniay öncesindeyiz. Dolayısıyla ay küçülen fazda. Yeni başlangıçlardan uzak durmak gerekiyor. Girişimleriniz, yeni adımlarınız için yeniay sonrasını tercih ediniz. En az 1 gün sonrasında harekete geçmek iyidir. Yeniayı takip eden 10 günlük süreç zaten genel anlamda yeni tohumlar ekmek, yeni girişimlerde bulunmak için oldukça uygun bir dönem.

15 Mayıs 2018 Salı

Ay boğa burcundaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısında sabah saatlerinde başlayan Ay-Plüton üçgeninin rahatlatıcı etkisi ön planda. Bir şeyler düşündüğünüzden daha kolay çözülebilir.

Ayrıca bugün yeniay günü !

Yeniay, Türkiye saati ile 13:49’da meydana geliyor. Yazımın başlangıç kısmına hem genel etkilerini, hem siz kovalara etkilerini eklemiş bulunuyorum.

Uranüs 18:16’da boğa burcuna geçiyor. Bu önemli transitin etkilerine yine yazının başlangıç kısmından detaylıca bakabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay-Mars ruhsal dengeyi sağlamanıza, iyi hissetmenize neden olacak. Sonra Ay, 23:44’te ikizler burcuna geçiyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Bu gece ilk sahurlar ile Ramazan ayı başlıyor ! Hayırlar getirsin hepimize !

Değerlerimizle, anlayışımız, hoşgörümüzle, yardımlaşarak, birlik olarak mis gibi geçirelim bu kıymetli ayı inşallah. Herkese şahane bir ramazan ayı diliyorum.

Ay yengeç burcunda, yani 6.evinizde. Dolayısıyla günlük yapılacak işler artıyor, koşturuyorsunuz. Sorumluluklar öne çıkıyor.

Diğer yandan 07: 54’de Mars kovaya geçmeden önce gerçekleşen Mars-Uranüs karesinin etkilerinin hakim olduğu bir gün. 12.evinizdeki Mars, iç dünyanızın taşmanıza, ruhsal anlamda gergin hissetmenize neden olacak. Öfkelenmenin çözüm getirmeyeceğini kendinize hatırlatın lütfen. Elinizde değil belki, evet. Ama yapabildiğiniz kadar huzura odaklanın. Daha huzurlu bir yaşam için olumlamalar yazımdan da yararlanabilir, burun nefesleri eşliğinde kendinizi telkinlerle kodlayabilirsiniz.

17 Mayıs 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığı devrede. Parasal konularda belirsizlik ya da ufak tefek hayal kırıklıkları olabilir.

Akşam saatlerinde ise 5.evinizde Ay-Venüs kavuşumu var. Aşk, eğlence, hobiler, hayatın keyifli yanları, arkadaşlar, sohbetler anlamlarına geliyor bu açı, kullanabilirsiniz.

18 Mayıs 2018 Cuma

Ay yengeç burcunda ve öğle saatlerinde Merkür ile uyumlu açıda. Sizler için de iletişimde şanslar getiriyor. Önemli işlerinizi bu saatlere denk getirebilirsiniz.

Öğleden sonra ise Ay-Satürn karşıtlığı görüyoruz. Bu açı kısıtlanmaları simgeler. Satürn’ün 12.evinizde ilerlediği için ruhsal olarak bunalma, daralma hissettirecek bu açı size.

Diğer yandan bugün kesinleşen Merkür-Satürn üçgeninin desteği durumları dengeleyecek. Gün bitmeden gerçekleşen Ay-Neptün üçgeni ise, gün içinde yaşadığınız o gel-gitli ruh hallerini, karamsarlıkları aşmada çok yardımcı olacak size. Oldukça güzel bir enerji etkisindeyiz gece saatlerinde.

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Ay yengeçte, günün ilk yarısında Neptün ve Jüpiter ile harika üçgen açılar yapıyor. 2. ve 10.eviniz aktifleştiğinden iş ve para konularında şanslısınız.

Öğle saatlerinde ise Pluto ile karşıtlık yapan Ay, enerjinizi düşük hissettirebilir, küçük sağlık sorunları da olabilir.

Bugün Venüs de yengeç burcuna geçiyor. İş hayatınıza dair önemli bir transit. Her bir burç için etkilerini yayınlayacağım, sitemden takip edebilirsiniz.

Venüs ayrıca Uranüs ile altmışlık, harika bir açı yapıyor bugün. Akşam saatlerinde Ay-Güneş altmışlığı da var. Oldukça  keyiflisiniz bu saatlerde 🙂

20 Mayıs 2018 Pazar

Gece 02:11 den itibaren Ay aslan burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Merkür karesinin ve Ay-Mars karşıtlığının etkisi hakim. Partnerle tartışmalar olası. Bunun dışında tüm iletişimlerde gergin bir atmosfer var.

Venüs-Şiron karesi de bugün kesinleşiyor. Şiron 3.evinizde. Yakın çevrenizden yana kırgınlıklar, gücenmeler olabilir.

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

İyi haftalar dilerim,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!