14-20 Mayıs 2018 İkizler Burcu

14-20 Mayıs 2018 İkizler Burcu

Merhabalar efendim 🙂 2018’in en önemli haftalarından birine giriş yapıyoruz !

Haftanın genel değerlendirmelerini buradan okuyabilirsiniz.

15 Mayıs 2018’de, Uranüs 7 yıllık koç transitinin ardından boğa burcuna geçiyor. Bu yeni 7 yıllık döngünün genel etkilerini ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ yazımdan görebilirsiniz. Burçlara etkilerini de ayrı ayrı incelemiş bulunuyorum. O da burada efendim 🙂 ‘Uranüs boğa sürecinin burçlara etkileri’

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Ayrıca yine bu hafta Mars ve Venüs burç değiştiriyor.

15 Mayıs 2018’de  24° Boğa burcunda bir yeniay meydana geliyor.

Yeniayın genel etkilerini incelediğim yazımı buradan okuyabilirsiniz. Yeniayın burcunuza etkilerini de buraya bırakıyorum 🙂

 

Şimdi İkizler burcu için her bir günün detaylı değerlendirmelerine geçelim :

 

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay boğa burcunda ilerliyor. Yani 12.evinizde. Enerjinizi düşük hissetmeniz, içe dönmeniz mümkün. Gün genelinde Ay-Satürn üçgeninin olumlu etkisi var. Bir yandan kalıcı iyileşmeler sağlıyorsunuz iç dünyanızda. Yeni ve olumlu bakış açılarına geçiyorsunuz. Arınıyorsunuz.

Bugün yeniay öncesindeyiz. Dolayısıyla ay küçülen fazda. Yeni başlangıçlardan uzak durmak gerekiyor. Girişimleriniz, yeni adımlarınız için yeniay sonrasını tercih ediniz. En az 1 gün sonrasında harekete geçmek iyidir. Yeniayı takip eden 10 günlük süreç zaten genel anlamda yeni tohumlar ekmek, yeni girişimlerde bulunmak için oldukça uygun bir dönem.

15 Mayıs 2018 Salı

Ay boğa burcundaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısında sabah saatlerinde başlayan Ay-Plüton üçgeninin parasal alanda olumlu getirileri olabilir sizlere. Ruhsal ve psikolojik açıdan da destekleyici etkiler söz konusu.

Ayrıca bugün yeniay günü !

Yeniay, Türkiye saati ile 13:49’da meydana geliyor. Yazımın başlangıç kısmına hem genel etkilerini, hem siz ikizlere etkilerini eklemiş bulunuyorum.

Uranüs 18:16’da boğa burcuna geçiyor. Bu önemli transitin etkilerine yine yazının başlangıç kısmından detaylıca bakabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeni huzurlu hissettirecek, bir şeylere olumlu açılardan bakmanızı kolaylaştıracak. Sonra Ay, 23:44’te ikizler burcuna geçiyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Bu gece ilk sahurlar ile Ramazan ayı başlıyor ! Hayırlar getirsin hepimize !

Değerlerimizle, anlayışımız, hoşgörümüzle, yardımlaşarak, birlik olarak mis gibi geçirelim bu kıymetli ayı inşallah. Herkese şahane bir ramazan ayı diliyorum.

Ay burcunuzda. Dolayısıyla girişimlerinizi, atacağınız adımları destekliyor, öne çıkarıyor sizi.

Diğer yandan 07: 54’de Mars kovaya geçmeden önce gerçekleşen Mars-Uranüs karesinin etkilerinin hakim olduğu bir gün. 8.evinizdeki Mars, yöneticiler, devlet bağlantılı işler, paralarla ilgili agresyonların oluşabileceğini simgeliyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığı devrede. İşe dair hayal kırıklıkları yorabilir sizi. Keyifsiz hissettirecek, biraz da belirsizlik verecek bir etki bu.

Akşam saatlerinde ise Ay-Venüs kavuşumu var. Burcunuzdaki bu güzel, şanslı kavuşum ruh halinizi en güzel şekilde toparlayacak ve sosyalleştirecek sizi. Arkadaşlarınızla, sevgilinizle program yapmak için güzel bir zaman dilimi.

18 Mayıs 2018 Cuma

Ay yengeç burcunda. Öğleden sonra saatlerde Ay-Satürn karşıtlığı görüyoruz. Bu açı kısıtlanmaları simgeler. Satürn’ün 8.evinizde ilerlediğini düşünecek olursak ortaklaşa paralar, alacaklar, ödemeler gibi konulardan yana ruhsal olarak yıpranmış hissedebilir, maddi kaynak yaratma çabasına girebilirsiniz.

Diğer yandan bugün kesinleşen Merkür-Satürn üçgeninin desteği durumları dengeleyecek.

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Ay yengeçte, Neptün ve Jüpiter ile harika üçgen açılar yapıyor. 6. ve 10.eviniz aktifleştiğinden iş yaşamınıza dair oldukça güzel etkiler altındasınız. Çalışmıyor da olabilirsiniz. Günlük sorumlulukları planlama, bir şeyleri organize etme, yapılacak işleri halletme, sağlık, spor, beslenme gibi birçok açıdan şanslı etkiler barındırıyor bu üçgenler, değerlendirin lütfen.

Akşam üstü saatlerde ise Pluto ile karşıtlık yapan Ay, ufak sağlık sorunları getirebilir.

Bugün Venüs de yengeç burcuna geçiyor. Oldukça naif enerjiler barındırıyor bu transit. İnsan sevgisi, yardımlaşma, dayanışma, empati, birlik, ayrıca vatan sevgisi anlamlarına geliyor. Her bir burç için etkilerini yayınlayacağım, sitemden takip edebilirsiniz.

Venüs ayrıca Uranüs ile altmışlık açı yapıyor. Arkadaş ortamları, keyifli aktiviteler olası.

20 Mayıs 2018 Pazar

Gece 02:11 den itibaren Ay aslan burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Merkür karesinin ve Ay-Mars karşıtlığının etkisi var. Aşkta iletişime dikkat. Çocuklarla ilgili konularda eşle tartışmalar olası. Ayrıca bu zaman diliminin spekülatif yatırımlar için de kesinlikle uygun olmadığını belirteyim.

Venüs-Şiron karesi de bugün kesinleşiyor. Şiron 11.evinizde. Dostlardan yana bir şeylere gücenmeniz olası. Çok takılmayın, olur mu ? Geçici etkiler bunlar 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

İyi haftalar dilerim,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!