14-20 Mayıs 2018 Haftalık Burç Yorumları

14-20 Mayıs 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz !

Bu haftanın gökyüzü gündemi oldukça kalabalık. 2018’in en önemli haftalarından biri diyebiliriz.

Bir dönüm noktası, bir milat, yeni ve çok önemli bir döngünün başlangıcı anlamına gelen Uranüs’ün boğa burcuna geçişi bu hafta gerçekleşiyor. Hem de aynı gün pek manidar bir yeniay var 🙂

Ayrıca yine bu hafta Mars ve Venüs burç değiştiriyor. Yani gündem yoğun. Hadi detaylara bakalım 🙂

 

15 Mayıs 2018’de, Uranüs 7 yıllık koç transitinin ardından boğa burcuna geçiyor. Bu yeni 7 yıllık döngünün genel etkilerini ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ yazımdan görebilirsiniz. Burçlara etkilerini de ayrı ayrı incelemiş bulunuyorum. O da burada efendim 🙂 ‘Uranüs boğa sürecinin burçlara etkileri’

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

 

15 Mayıs 2018’de  24° Boğa burcunda bir yeniay meydana geliyor.

Yeniayın genel etkilerini incelediğim yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Yeniayın her bir burç için etkilerini ise şöyle aşağıya bırakayım :

Koç Burcu , Boğa Burcu , İkizler Burcu , Yengeç Burcu , Aslan Burcu , Başak Burcu , Terazi Burcu , Akrep Burcu , Yay Burcu , Oğlak Burcu , Kova Burcu , Balık Burcu

 

16 Mayıs 2018’de Mars Kova burcuna geçiyor.

19 Mayıs 2018’de ise Venüs Yengeç burcuna geçiyor.

Bu iki transitin etkilerini de her bir burç için yayınlayacağım, sitemden takip edebilirsiniz.

 

Haftanın öne çıkan başlıca açıları ise şöyle :

16 Mayıs 2018 :  Mars Uranüs karesi          Mars 29° Oğlak, Uranüs 0° Boğa

18 Mayıs 2018 :  Merkür Satürn  üçgeni    Merkür 8° Boğa, Satürn 8° Oğlak

19 Mayıs 2018 :  Venüs Uranüs altmışlığı  Venüs 0° Yengeç, Uranüs 0° Boğa

20 Mayıs 2018 :  Venüs – Şiron karesi          Venüs 1° Yengeç, Şiron 1° Koç

Şimdi her bir gün için değerlendirmelere geçelim :

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay boğa burcunda ilerliyor. Gün genelinde Ay-Satürn üçgeninin olumlu etkisi var. Yaşça olgun kişilerden, yöneticilerden yardım almak için destekleyici bir açı.

Yeniay öncesindeyiz. Dolayısıyla ay küçülen fazda. Yeni başlangıçlardan uzak durmak gereken bir gün. Girişimleriniz, yeni adımlarınız, başlangıçlarınız için yeniay sonrasını tercih ediniz. En az 1 gün sonrasında harekete geçmek iyidir. Yeniayı takip eden 10 günlük süreç zaten genel anlamda yeni tohumlar ekmek, yeni girişimlerde bulunmak için oldukça uygun bir dönem.

15 Mayıs 2018 Salı

Ay boğa burcundaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısında sabah saatlerinde başlayan Ay-Plüton üçgeninin dönüşümleri, değişimleri destekleyen güzel etkisi var. Ayrıca bugün yeniay günü ! Yeniay, yani Ay-Güneş kavuşumu Türkiye saati ile 13:49’da meydana geliyor. Yazımın ilk kısmında her bir burç için etkileri mevcut.

Uranüs 18:16’da boğa burcuna geçiyor. Bu önemli transitin etkilerine yine yazının başlangıç kısmından detaylıca bakabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeninin canlılık katan, yaşam enerjimizi yükselten, motive eden olumlu etkisi devreye giriyor. Sonra Ay, 23:44’te ikizler burcuna geçiyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Bu gece ilk sahurlar ile Ramazan ayı başlıyor ! Hayırlar getirsin hepimize, esenlik, ferahlık olsun !

Değerlerimizle, anlayışımız, hoşgörümüzle, yardımlaşarak, birlik olarak mis gibi geçirelim bu kıymetli ayı inşallah. Herkese şahane bir ramazan ayı diliyorum.

Ay ikizler burcunda. İletişim oldukça aktif. Kısa seyahatler, bilgi paylaşımları yoğun. 07: 54’de Mars kovaya geçmeden önce gerçekleşen Mars-Uranüs karesinin etkilerinin hakim olduğu bir gün. Agresyona, fevri çıkışlara çok müsait bir enerji. Ramazanın o güzel enerjisine girelim biz, sevgi frekansını seçelim. İhtiyaç duyduğunuz noktada Sevgi frekansı için olumlamalar ve telkinler yazımdan faydalanabilirsiniz. Huzura odaklanalım.

17 Mayıs 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığının belirsizlik yaratan, konsantre olmayı güçleştiren etkisi devrede. Akşam saatlerine ise Ay-Venüs kavuşumunun sevgiyi, uyumu çoğaltan güzel etkisi hakim. İlişkiler adına oldukça destekleyici bu açıdan yararlanmak mümkün.

18 Mayıs 2018 Cuma

Ay yengeç burcunda. Öğle saatlerinde Ay-Merkür altmışlığı var. Önemli iletişimler için değerlendirilebilir. Ancak öğleden sonra saatlerde Ay-Satürn karşıtlığı etkisindeyiz. Bu açı kısıtlanmaları simgeler, istediğimiz rahatlık hissini yakalayamayabiliriz. Yaşça olgun kişilerden yana keyifsiz hissedebiliriz, kırılabiliriz  açıkçası. Hoşgörülü olalım. Bugün kesinleşen Merkür-Satürn üçgeninin desteği işimize yaracak nasolsa. İletişimi yolunda götürmek, önemli yazışmalar, görüşmeler yapmak için çok uygun bir açı. Ayrıca gece saatlerinde maneviyatı güçlendiren, ilahi olan bağımızın bize güç vereceği, şükür frekansımızı besleyecek güzel bir Ay-Neptün üçgeni tesirindeyiz.

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Ay yengeçte, güne başlarken Neptün  ve Jüpiter ile harika üçgen açılar yapıyor. Sevgi, empati ön planda.  Sosyalleşmek, yardım almak, yardımcı olmak, geleceği şekillendirecek destekler bulmak için güzel etkiler devrede.

Öğle saatlerinde ise saatlerde Pluto ile karşıtlık yapan Ay kırıcı sözlere neden olabilir, ruhumuzda yoğun bir değişim, dönüşüm isteği yaratabilir. Ailemiz, arkadaşlarımız bize yalnız olmadığımızı hissettirsinler istiyoruz. Bu saatlerde böyle bir duygusallık içerisindeyiz. Bugün Venüs de yengeç burcuna geçiyor. Oldukça naif enerjiler getiriyor bu transit. İnsan sevgisi, yardımlaşma, dayanışma, empati, birlik, ayrıca vatan sevgisi anlamlarına geliyor. Her bir burç için etkilerini yayınlayacağım, sitemden takip edebilirsiniz.

Venüs ayrıca Uranüs ile altmışlık açı yapıyor. Ay-Güneş altmışlığının güzel enerjisi de bizimle. Değişimler, küslerin barışması, parasal anlamda destekler gibi birçok açıdan şanslı etkiler getirecek bu uyumlu açı bizlere 🙂 O duygusallığa çok kapılmadan toparlayacağız yani 🙂

Sanatsal faaliyetler için de epey güzel bir gökyüzü görünümü 🙂

20 Mayıs 2018 Pazar

Gece 02:11 den itibaren Ay aslan burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Merkür karesinin ve Ay-Mars karşıtlığının etkisi var. İletişimlere dikkat lütfen. Tartışmalara açık bir zemin olduğunu belirteyim. Venüs-Şiron karesi de bugün kesinleşiyor. İlişkilerde kırgınlıklar oluşabilir. Sözlerimizi seçelim. Kalp kırmaya gerek yok. Empati butonunda olsun elimiz 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu yoğun değişimlerin, yeni döngülerin güzellikler getirmesini diliyorum herkese !

Kocaman sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!