14-20 Mayıs 2018 Boğa Burcu

14-20 Mayıs 2018 Boğa Burcu

Merhabalar efendim 🙂 2018’in en önemli haftalarından birine giriş yapıyoruz !

Haftanın genel değerlendirmelerini buradan okuyabilirsiniz.

15 Mayıs 2018’de, Uranüs 7 yıllık koç transitinin ardından boğa burcuna geçiyor. Bu yeni 7 yıllık döngünün genel etkilerini ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ yazımdan görebilirsiniz. Burçlara etkilerini de ayrı ayrı incelemiş bulunuyorum. O da burada efendim 🙂 ‘Uranüs boğa sürecinin burçlara etkileri’

(Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Ayrıca yine bu hafta Mars ve Venüs burç değiştiriyor.

15 Mayıs 2018’de  24° Boğa burcunda bir yeniay meydana geliyor.

Yeniayın genel etkilerini incelediğim yazımı buradan okuyabilirsiniz. Yeniayın burcunuza etkilerini de buraya bırakıyorum 🙂

 

Şimdi Boğa burcu için her bir günün detaylı değerlendirmelerine geçelim :

 

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Ay burcunuzda ilerliyor. Gün genelinde Ay-Satürn üçgeninin olumlu etkisi var. Güçlü hissedeceğiniz, özgüvenle hareket edeceğiniz, ihtiyaç duyduğunuz destekleri görebileceğiniz bir zaman dilimi.

Ancak şunu da unutmayalım. Bugün yeniay öncesindeyiz. Dolayısıyla ay küçülen fazda. Yeni başlangıçlardan uzak durmak gerekiyor. Girişimleriniz, yeni adımlarınız için yeniay sonrasını tercih ediniz. En az 1 gün sonrasında harekete geçmek iyidir. Yeniayı takip eden 10 günlük süreç zaten genel anlamda yeni tohumlar ekmek, yeni girişimlerde bulunmak için oldukça uygun bir dönem.

15 Mayıs 2018 Salı

Ay burcunuzdaki seyrine devam ediyor. Günün ilk yarısında sabah saatlerinde başlayan Ay-Plüto üçgeninin de desteğiyle rahat akan bir zaman dilimindesiniz. Girişimleriniz için gerekli gücü kendinizde bulabilirsiniz. Sizden yaşça büyük ya da daha fazla yetki sahibi kişilerden destekler de söz konusu. Devlet bağlantılı işlerinizde de olumlu etkiler altındasınız.

Ayrıca bugün yeniay günü ! Hem de sizin burcunuzda gerçekleşiyor 🙂

Yeniay, Türkiye saati ile 13:49’da meydana geliyor. Yazımın başlangıç kısmına hem genel etkilerini, hem siz boğalara etkilerini eklemiş bulunuyorum.

Uranüs 18:16’da boğa burcuna geçiyor. Bu önemli transitin etkilerine yine yazının başlangıç kısmından detaylıca bakabilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeni devrede. Bu da geleceğinizi şekilllendirecek her tür konuda olumlu gelişmeler anlamına geliyor. Motivasyon ve kararlılık hissetmeniz için de oldukça güzel bir açı. Sonra Ay, 23:44’te ikizler burcuna geçiyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba

Bu gece ilk sahurlar ile Ramazan ayı başlıyor ! Hayırlar getirsin hepimize !

Değerlerimizle, anlayışımız, hoşgörümüzle, yardımlaşarak, birlik olarak mis gibi geçirelim bu kıymetli ayı inşallah. Herkese şahane bir ramazan ayı diliyorum.

Ay ikizler burcunda. Yani 2.evinizde. Dolayısıyla parasal konular gündeminizde. Mal, mülk, yatırım, gelir akışı konularında gelişmeler, gündemler oluşabilir. Meşguliyetlerinizin bu yönde olacağını simgeliyor Ay’ın konumu.

Diğer yandan 07: 54’de Mars kovaya geçmeden önce gerçekleşen Mars-Uranüs karesinin etkilerinin hakim olduğu bir gün. 9.evinizdeki Mars, partnerin ailesi ile iletişimlerde dikkatli olmanız gerektiğini söylüyor. Ayrıca eğitim, yurt dışı bağlantılı ticari işler, basın, yayıncılık alanlarında aktifseniz, buralara da dikkat. Agresyondan kaçınınız.

17 Mayıs 2018 Perşembe

Sabah saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığı devrede. Parasal alanda hayal kırıklıkları olabilir. Satın aldığınız bir şeyden memnuniyetsizlik de yaşanabilir. Harcamalara dikkat.

Akşam saatlerinde ise Ay-Venüs kavuşumu var. Gün içinde paraya dair nasıl bir olumsuzluk yaşadıysanız, bunun telafisi gibi, maddi konforda hissetmek gibi modunuzu değiştirecek etkiler getiriyor size bu kavuşum.

18 Mayıs 2018 Cuma

Ay yengeç burcunda. 3.evinizde. Öğleden sonra saatlerde Ay-Satürn karşıtlığı görüyoruz. Satış, pazarlama, internet, vb ticari faaliyetleriniz varsa, rahat akmayabilir bu etki altında. Beklemeler, gecikmeler olabilir.

Diğer yandan bugün kesinleşen Merkür-Satürn üçgeninin desteği durumları dengeleyecek.

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Ay yengeçte, Neptün  ve Jüpiter ile harika üçgen açılar yapıyor. 7. ve 11.eviniz aktifleştiğinden eşten, evliliğinizden yana ya da dost, arkadaş çevreleri üzerinden destekler, güzel gelişmeler söz konusu. İnsan ilişkilerinde uyumu yakalayabileceğiniz, çevrenizden yardımlar alabileceğiniz bir zaman dilimi.

Akşam üstü saatlerde ise Pluto ile karşıtlık yapan Ay iletişimi zorluyor biraz. Manevi açıdan boşlukta hissetmeniz de bu açı etkisinde mümkün.

Bugün Venüs de yengeç burcuna geçiyor. Oldukça naif enerjiler getiriyor bu transit. İnsan sevgisi, yardımlaşma, dayanışma, empati, birlik, ayrıca vatan sevgisi anlamlarına geliyor. Her bir burç için etkilerini yayınlayacağım, sitemden takip edebilirsiniz.

Venüs ayrıca Uranüs ile altmışlık açı yapıyor. İç dünyanızda ihtiyaç duyduğunuz huzura, değişimlere, bakış açılarına taşıyacak sizi 🙂

20 Mayıs 2018 Pazar

Gece 02:11 den itibaren Ay aslan burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Merkür karesinin ve Ay-Mars karşıtlığının etkisi var. Geleceğe dair güvenle bakmada sorun yaşayabilir, kendinizi gergin ve stres altında hissedebilirsiniz.

Venüs-Şiron karesi de bugün kesinleşiyor. Şiron 12.evinizde. Beklemediğiniz kişilerden yana kırılmak, bir şeylere gücenmek olası görünüyor. Bugün sosyalleşmek yerine, kendinizle vakit geçirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Böylesi çok daha huzurlu bir pazar sağlayabilir size 🙂

 

Bu arada gökyüzünün önemli gündemleri olan ‘Satürn retrosu’nu, ‘Şiron’un koç burcuna geçişi’ni ve ‘Uranüs’ün boğa burcuna geçişi’ni anlattığım, her bir burç için etkilerini incelediğim yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Mayıs 2018 Astroloij Gündemi’ne buradan bakabilirsiniz.

Her bir burç için Mayıs ayı burç yorumlarına da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

İyi haftalar dilerim,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!