14-20 Eylül 2020 Astroloji Gündemi

14-20 Eylül 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Bu hafta başak burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Günlük hayatımızda yeni düzenlemelere işaret eden bir yeniay. İş ve hizmet alanlarında verimliliğe ve faydaya odaklanan, üreten, hizmet sunanların destekleneceği bir yeniay. Pandemi sürecinde devreye girebilecek yeni kural ve uygulamaları da anlatıyor.

Yeniayın genel ve burçlar bazında etkileri için tıklayınız ↓↓↓

17 Eylül 2020 Başak Burcunda Yeniay

Mars artık retroda. 2020’nin son çeyreğinin en önemli gelişmelerden biri Mars retrosu.

Kimler hangi konulara dikkat etmeli, bu süreci nasıl yaşamalıyız, nasıl yönetmeliyiz, etkiler ve tüm detaylar bu yazımda : Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Bu arada ‘2021’e Genel Bakış’ yazımı gördünüz mü ? Yeni yılı anlattım sizler için.

Okumamış olanlar buyursunlar : 2021’e Genel Bakış

ve iletişim bilgilerim geliyor şimdi. Ardından haftanın detayları !

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


14-20 Eylül haftasının başlıca gelişmeleri :

Bu haftanın en önemli gündemi, yazımın başında belirtmiş olduğum başak yeniayı !

Yeniay ve etkileri : 17 Eylül 2020 Başak Burcunda Yeniay


14-20 Eylül haftasının öne çıkan gezegen açıları :

15 Eylül : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 22° Başak, Pluto 22° Oğlak

Haftanın iyi açılarından biri. Pluto’nun uyumlu açıları maddi manevi güçlenmeyi anlatır. Bir doğrulma, bir yenilenme etkisidir. Otoriteden gelebilecek desteklere, devlet bağlantılı konularda rahat ilerleyişlere, iş ve finans alanında olumlu gelişmelere işaret ediyor bu açı.

15 Eylül : Venüs Uranüs karesi : Venüs 10° Aslan, Uranüs 10° Boğa

İlişkilerde ani kopuşlar yaşamamak adına ani çıkışlardan, düşünülmeden yapılabilecek şeylerden uzak durmak gereken bir hafta. Mars da retroda artık. Hızlı ve iyi düşünülmemiş adımlar zarar getirebilir.

Bu arada Mars retrosu etkilerini tekrar ekliyorum : Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

17 Eylül : Merkür Jüpiter karesi : Merkür 17° Terazi, Jüpiter 17° Oğlak

Aabartılı ve haddini aşan konuşmalardan, kibirden, böbürlenmekten, tutamayacağımız sözler vermekten uzak duralım. Kendimizi başkalarından büyük görmek, kibirle konuşmak, başkalarını küçümsemek yine neticede bize dönecek bir karmadır. Güzel şeyler değil bunlar. Ölçümüzü koruyalım.

18 Eylül : Güneş Satürn üçgeni : Güneş 25° Başak, Satürn 25° Oğlak

Ayağa yere basan işler, kalıcı kazanımlar, verimli projeler, otoritenin takdirini toplayacak çalışmalar yapabiliriz bu hafta. Ortaya güzel işler çıkabilir. Resmi konularda, yasal süreçlerde, devlet bağlantılı konularda da destek veriyor bu açı. Bu hafta genel olarak iyi bir hafta. Güneş’in çok güzel açıları var.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

14 Eylül 2020 Pazartesi

Ay gün boyunca aslan burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay ve Kiron uyumlu açıda. Keyifli bir sabah. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay, Venüs ile kavuşuyor ve keyfimiz artıyor 🙂 İnsan ilişkilerinden yana oldukça güzel etkiler bunlar.

Öğle saatlerinde Ay Uranüs karesi, günlük planınızı değiştirecek şeyler getirebilir.

Günün ikinci yarısında Ay Merkür altmışlığı ile iyicil bir atmosfer oluşuyor. Aşk, sanat, spor, çocuklarla ilgili konular ve genel olarak iletişimlerden yana şanslı bir zaman dilimi.


15 Eylül 2020 Salı

Ay bugün 21:37’ye kadar aslan burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, kuzey güney ay düğümleri ile uyumlu açılar yapıyor. Şanslı, akışkan, konuların rahatça ilerleyebileceği, güzel bir sabah.

Günün ikinci yarısında Ay Mars üçgeni daha cesur, daha girişken kılıyor bizi. Özgüvenimizi yukarı taşıyor. Hareket ve güç isteyen işleri de yapabiliriz bu etkiyle. Spor için de güzel bir vakit. İstediğimiz verimi alabiliriz.

Ay 18:09-21:37 arasında boşlukta, 21:37’de başak burcuna geçiyor.


16 Eylül 2020 Çarşamba

Ay başak burcunda bugün.

Günün ilk yarısında ve özellikle öğle saatlerinde Ay Uranüs üçgeninin olumlu etkisini alıyoruz. İşe ve paraya dair konularda fırsatlar, kazançlar, verimli projeler, işe yarayacak yaratıcı fikirler, değişim yaratacak uygulamalar şeklinde özetleyebileceğim bir görünüm. Hizmet alanlarımızda yenilikler yapabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni ile şanslı akış devam ediyor. Aklınıza gelebilecek her konu için iyicil bir etkidir bu. Yayıncılık, sosyal medya faaliyetleri, bilgiyi yaydığınız platformlar ve yaptığınız çalışmalar, içerikler, hizmet, iş verimliliği açısından oldukça güzel. Bunun dışında yurt dışı ile ilgili konular, eğitim konuları, yolculuklar, uzakta yaşayan akraba ve dostlarla ilgili konular, maddi olanaklar açısında da şanslı bir görünüm.

Gece saatlerinde Ay, Neptün ile karşıt açıya doğru ilerliyor. Dialoglarda keyfinizi kaçırabilecek şeylere müsait bir zaman dilimi. Ayrıca özgüvensiz hissederiz Neptün’ün uyumsuz açılarında. Gücümüzü unuturuz, bir boş vermişlik hali, bir isteksizlik olur. Bu gecenin ruh hali biraz böyle. Neptün’ün tuzağına düşmeyelim 🙂


17 Eylül 2020 Perşembe

Ay 21:55’e kadar başak burcunda yine bugün.

Sabah saatlerinde Ay Pluto üçgeni, güçlendiriyor bizi. Maddi anlamda yeni fırsatlar doğabilir. Ruhsal açıdan daha iyi ve güçlü hissedebiliriz. Sunum ve toplantılarda başarılı olabilir, otoriteden takdir görebiliriz.

Öğle saatlerinden başlayarak gündüz saatlerinde Ay Güneş kavuşumunun iyicil etkilerini alıyoruz. İş ve hizmet alanlarında yeni uygulamalar başlatabiliriz, işe dair konularda yeni açılımlar yapabiliriz, yeni bir düzen oluşturabiliriz. İnsiyatif alabilir, özgüvenle başarılı işler koyabiliriz ortaya. İkili ilişkiler açısından da iyi bir etki. Uyum, ortak fikirler, ortak kararlar açısından güzel.

Ay 14:41-21:55 arasında boşlukta. Herhangi bir açısı yok, 21:55’de terazi burcuna geçiyor.


18 Eylül 2020 Cuma

Ay bugünün tamamında terazi burcunda.

Sabah saatlerinde Ay ve Kiron karşıt açıda. Dialoglarda birbirimizi incitmeyelim.

Günün ikinci yarısında çok güzel bir Ay Venüs altmışlığı var. Hem ikili ilişkiler, hem genel olarak çevremizle dialoglarımız açısından iyi bir sabah. Sevgi dolu paylaşımlar, uyumlu enerjiler, belki keyifli alışverişler de olabilir.

Akşam ve gece saatlerinde yaklaşan Ay Merkür kavuşumunun etkilerini alıyoruz. Önemli konuşmalar, kararlar, fikirler getirebilir bu kavuşum. Özellikle ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri açısından aktif bir akşam. İletişimler artıyor.


19 Eylül 2020 Cumartesi

Ay 21:32’ye kadar terazi burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Pluto karesi ilişkilerde, ortaklıklarda, günlük işlerde zorlu etkiler çıkarabilir ortaya. Uzlaşmak zorlaşabilir. Uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar, kibir, güç savaşları olabilir.

Öğle saatlerinde Ay Satürn karesi geliyor bu kez. Bu da uyumsuz bir açı yine. Kısıtlar, kurallar, otorite baskısı keyfinizi kaçırabilir. Kendinizi güçsüz ve çözümsüz hissedebilirsiniz. Özellikle maddi konularda yaşanan sorunlar yorgun hissettirebilir. Satürn oğlakta iken, yani 2017’nin sonundan bu yana pek çok kişiyi yordu. Bu yılın sonunda bitecek bir döngü bu.

Gündüz saatlerinde Ay Mars karşıtlığının etkisindeyiz. Bakın, bugün Ay’ın bütün açıları uyumsuz. İlişkilerde tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşanabilir. Bunun dışında yolda, trafikte, dışarıda ortamlarda da uymayın kimseye.

Ay 17:28-21:32 arasında boşlukta, 21:32’de akrep burcuna geçiyor.


20 Eylül 2020 Pazar

Ay bugün akrep burcunda.

Gündüz saatlerinde ama özellikle öğle civarında Ay Uranüs karşıtlığı etkin. Bugün için yaptığınız plan değişebilir. Duygusal dalgalanmalar olur ayrıca Ay’ın Uranüs’ten aldığı uyumsuz açılarda. Huzursuz hissetmek, hızlı duygusal geçişler, değişimlere adapte olamamak, bir iyi bir kötü hissetmek gibi.

Akşam saatlerinde Ay Venüs karesi, egosantrik tavırların kalp kırabileceğini söylüyor. Özenle seçelim sözlerimizi. Davranışlarımıza dikkat edelim.


Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Eylül 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Eylül 2020, Boğa Burcu Eylül 2020, İkizler Burcu Eylül 2020,

Yengeç Burcu Eylül 2020, Aslan Burcu Eylül 2020, Başak Burcu Eylül 2020,

Terazi Burcu Eylül 2020, Akrep Burcu Eylül 2020, Yay Burcu Eylül 2020,

Oğlak Burcu Eylül 2020, Kova Burcu Eylül 2020, Balık Burcu Eylül 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Merkür Terazi Burcunda 5-27 Eylül 2020

Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Huzurlu, sağlıklı, mutlu bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!