13 Ocak 2021 Oğlak Burcunda Yeniay

13 Ocak 2021 Oğlak Burcunda Yeniay

13 Ocak Çarşamba günü, Türkiye saati ile 08:00’de, oğlak burcunun 23 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Pluto ile kavuşum halinde gerçekleşecek olan bir yeniay bu. Yani Plutonik bir yeniay.

Yeniaylarda Güneş ve Ay, bir burcun aynı derecesinde bir araya gelirler. Bu kez Güneş ve Ay, oğlak burcunda kavuşuyor. Güneş, Ay ve Pluto bir araya geliyor.

Yeniaylar yeni gelişmeler, yeni başlangıçlar getirirler bize.

Oğlak yeniayı, köklü dönüşümlere, temizliklere, yeniden yapılandırma süreçlerine, bir şeyleri güçlendirmek, iyileştirmek, ayağa kaldırmak için yapılacak şeylere işaret eden bir yeniay.

Çünkü Pluto’nun olduğu yerde güçlü ve köklü dönüşümler vardır.

Hadi detaylara bakalım. Yeniayın an haritası şöyle :

Güneş ve Ay kavuşumu, oğlak burcunun 23 derecesinde.

Yeniay sırasında, ufukta yükselen burç da oğlak. Yani gökyüzünde yoğun bir oğlak vurgusu var.

Toplum önünde sahip olduğumuz sıfatlarımız, şimdiye dek vardığımız yer, bundan sonrası için varmak istediğimiz yer, hedeflerimiz, ideal benliğimiz ile ilgilidir oğlak.

İşimizle, kariyerimizle, hayatta durduğumuz yer ile, otorite ile, ünvanlarımız ile ilgilidir.

Sorumluluk alanlarımızda nasıl biri olduğumuz, yapmamız gerekenleri ne ölçüde yapabildiğimizle ilgilidir.

İş dışında evli olmak-bekar olmak, anne-baba olmak gibi sıfatlarla da bağlantılı.

Şu ana kadar tam olarak istediğimiz gibi gitmemiş olan şeyleri, yeniden ele alma, diriltme, güçlendirme isteğinde olacağız yeniay ile. Düzenleyeceğiz, toparlayacağız, kuvvetlendireceğiz, yeniden yapılandıracağız. Daha iyi hale getirmek için çabalayacağız.

Displinle, görev bilinci ile yeni sistemler kuracağız. Yeni işleyişler yaratacağız. Bir şeyleri sistematize edeceğiz. Yeni kurallar ile bir çerçeve belirleyeceğiz.

Oldukça güçlü bir dönüşüm zamanından geçiyoruz.

Bu içsel anlamda da böyle. Arınmak, hafiflemek, negatif enerjileri hayatımızdan çıkarmak, kendimiz için iyi şeyler yapmak, yeni sayfalar açmak istiyoruz.

Pekala yapabiliriz bunu !

Ama bir uyarım olacak. Yeniay sırasında Mars ve Satürn arasında bir kare açı var.

Mars bizi fazla hırslandırabilir, fazla yükseltebilir, acele etmemize, aceleci davranışlar içinde olmamıza neden olabilir. Bunun karşılığı olarak evrenden Satürnyen uyarılar gelebilir.

‘Yavaşla, hızlı gitme’ diyen uyarılar, engeller, gecikme yaratan durumlar, deneyimler gelebilir.

O yüzden Marsiyen enerjimizi doğru kullanalım. Rasyonel olalım. Temkinli adımlar atalım. Hızlı kararlar almayalım.

Buna dikkat edersek, bir ayağa kalkma zamanı bu yeniay bizler için. Güçlenme zamanı !

Şimdi oğlak yeniayının etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz sevgili okuyucularım !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

10.evinizde gerçekleşecek olan Plutonik bir yeniay.

10.ev iş ve kariyer alanımızdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni köklü başlangıçlarınız olduğunu söylüyor yeniay.

İşinizde bir yenilenme sürecindesiniz. Yönetim değişebilir. Mevcut yönetimin yeni kararları olabilir. İş ortamıyla, iş koşullarıyla ilgili yeni şeyler olabilir. Güncelde sahip olduğunuz ünvan değişebilir.

Kendi işiniz ise, işinizde köklü kararlar alabileceğiniz, özellikle para ile ilgili sorunları çözmek için harekete geçeceğiniz bir dönüşüm sürecindesiniz. Pluto’nun olduğu yerde dönüşüm vardır.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, hukuksal konular ve uzaklarla ilgili konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Bir eğitim programına dahil olmak isteyebilir, eğitimde bir başlangıç kararı alabilirsiniz. Akademinin içinde iseniz ya da işiniz herhangi bir alanda eğitim ise, çalıştığınız yerde yönetimin yeni uygulamaları, kararları olabilir. Köklü bir dönüşüm yapılabilir yapı içerisinde.

Mars Satürn karesini 1-10.evlerde yaşıyorsunuz. İşinizde otorite ile ilgili konularda fevri tutumlardan uzak durmalı, uzlaşmacı olmalısınız. Bu etkiler altında bunu öneririm.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Uzakta yaşayan bir yakınınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Özellikle iş konusunda.

Hukuksal konular varsa hayatınızda, buralarda yeni gelişmeler olabilir. Mars boğada, 1.evinizde şu anda. Size bir hırs getiriyor. O enerjiyi dizginlemeniz iyi olur. Kontrollü hareket edin.


İkizler ve Yükselen İkizler :

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Devlet bağlantılı borçlarınız varsa, onlarla ilgili bir yapılandırma gündeme gelebilir. Bir ödeme planı başlatılabilir.

Bir mal paylaşımı konusu, miras, nafaka konusu varsa, yeni gelişmeler olabilir. Konu çözülebilir ya da bir ilerleme olabilir. Parasal alanda vergi, sigorta, prim, tazminat gibi yasal boyutu olan bir konu varsa, bunlarla ilgili yeni şeylerin olabileceği bir yeniay döngüsü.

Planlanan bir ameliyat konusu varsa gündeminizde, bu yeniayı takip eden günlerde operasyon gerçekleşebilir.

Şu anda güncelde sizi zorlayan kaotik bir konu varsa, onunla ilgili de dönüşüm sürecindesiniz.

Mars Satürn karesi fevri çıkışlar yaptırabilir. Buna dikkat edin attığınız adımlarda. Bunun dışında bir küllerinden doğma etkisi getiriyor bu yeniay. Ayağa kalkma, güçlenme, dirilme zamanı. Size de hayırlar getirsin.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Oğlak yeniayı karşıt alanda, 7.evinizde gerçekleşiyor.

İlişkilerle ilgili bir dönüşüm sürecindesiniz.

Evliliğinizle/ilişkinizle ilgili bir karar alma aşamasında olabilirsiniz şu an güncelde. Köklü bir dönüşüm geliyor. Bu dönüşüm bitiş ile de gelebilir, bir şeyleri değiştirme, uzlaşma, anlaşma ile de gelebilir. Bir dönüşüm var ama. Orası net.

İş ortaklıklarınız varsa, aynı etkiyi bu konuda da alıyorsunuz. Bir tamam mı, devam mı sorusu, konusu olabilir aklınızda.

İnsan ilişkilerinizde, ortaklı hareket ettiğiniz konularda bir yeniden yapılandırma süreci bu.

Pluto ile güçleniyorsunuz.

Ama bir yandan da Mars Satürn karesi söz konusu. Yapmak istediğiniz şeylere, atmak isteyeceğiniz adımlara engel teşkil eden bazı kısıtlar olabilir şu anda. Bunlar sizi hırçınlaştırıyor olabilir. Kendinize bunu yapmayın. Her zaman yazıyorum, sakin ve stratejik ilerlemek gerekiyor hayatın içinde.

Aceleci davranmadan atın adımlarınızı.


Aslan ve Yükselen Aslan :

6.evinizde gerçekleşecek bir yeniay bu.

İş aramakta iseniz yeni fırsatlar doğabilir. Çalışıyorsanız, işinizde yönetimle ilgili köklü değişimler olabilir. Yönetimin yeni düzenlemeleri olabilir. Bir şeyleri iyileştirmek için yeni şeyler yapılabilir.

Günlük yaşam düzeninizde bir değişim olası. Hizmet sunduğunuz/aldığınız alanlarda, astlarınızla, çalışanlarınızla ilgili konularda köklü değişimler, dönüşümler olabilir.

Sağlık konusunda yeni bir başlangıcınız olabilir. Bir sorununuz varsa, tedaviye başlamak için güçlü bir döngü. Yararlanabilirsiniz.

Mars Satürn karesinin etkisini 7. ve 10.evler üzerinde alıyorsunuz. İş konusunda değişimleri eşiniz/hayat arkadaşınız da yaşayabilir. Onunla ilgili bazı konular gündeminizde olabilir bugünlerde.


Başak ve Yükselen Başak :

5.evinizde olan Plutonik bir yeniay.

5.ev temaları üzerinden, olasılıkları üreteceğim şimdi.

Çocuk sahibi olmak isteyenler, bu anlamda bir tedaviye ya da operasyona ihtiyaç duyanlar, süreçlerine başlayabilirler yeniayı takip eden günlerde.

Çocuklarınızla ilgili konularda, otoritenin yeni düzenlemeleri olabilir.

Sanatsal konularla ilgili bir işiniz varsa, yöneticilerinizin yeni kararları, pandemi ile uyumlanma adına başlatacakları yeni uygulamalar olabilir.

Aşk hayatınızda biraz temkinli olmanızı, yeni tanışmalara çok da açık olmamanızı önereceğim. Pluto ile kavuşum var bu yeniayda çünkü. Enerjisi ve niyeti temiz olmayan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Ona dikkat.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Ev konusunda sorunlu bir durum varsa, kiracı iseniz, ev sahibiniz ile ilgili sorun varsa, yaşadığınız yer ile ilgili sorununuz varsa, yaşam alanınızın içinde bir süredir uğraştığınız şeyler varsa, artık bunları temizlemek, çözmek, kalıcı çözüm bulmak adına yeni şeyler yapacağınız bir yeniay döngüsü geliyor.

Taşınmak isteyenler taşınabilirler. Ev alım satım konuları olabilir.

Aile içinde sorunlu durumlar, ele alınabilir.

Aile bireylerinizle ilgili parasal sorunlar, bütçe gerektiren durumlar ya da bir borç konusu varsa, bunlarla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Konuyu halletmek için bir şeyler yapabilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

3.evinizde gerçekleşiyor Plutonik oğlak yeniayı.

Kardeşlerle ilgili çözülmesi gereken konular varsa şu anda aile içinde gündeminizde, bunlarla ilgili köklü dönüşümler olabilir.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla ilgili yeni şeyler olabilir yeniayı takip eden günlerde. İş konusunda yeni başlangıçlar yapabilirler. Özellikle kamu alanında. Mevcut işlerinde dönüşümler de yaşayabilirler.

Mars Satürn karesinin etkisini, 4. ve 7.evler üzerinden alıyorsunuz.

Eşinizle ilgili konular, ev konuları da gündeme gelebilir bu yeniay ile birlikte. Ailenizin yaşadığı ev ile ilgili bir konu olabilir. Mevcutta bir sorun varsa, bunun çözümü için yeni şeyler yapabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay :

Yeniay 2.evinizde meydana gelecek. Plutonik bir yeniay. Güçlü bir dönüşüm yeniayı.

Parasal alanda köklü bir dönüşüm var. Maddi bir konu gündeminizde.

Gelir, sigorta, maddi güvence konularında kendiniz, yaşamınız için yeni adımlar atabilirsiniz. Maddi anlamda güçlenmek için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bir sigorta ödemeye başlayabilirsiniz. Bir banka hesabı açabilirsiniz.

Kazançlarınızı artırmak için neleri yeniden yapılandırmanız gerekiyorsa, onları ele alabileceğiniz bir süreç.

Bir masraf, yasal bir ödeme de gündeme gelebilir bu arada. Hatta bu bir ceza, bir yaptırım olabilir. Trafikte hem kendiniz, hem başkaları için kurallara uyunuz. Genel anlamda bir vatandaş olarak tüm kurallara uymamız gerekiyor tabii. Pandemi sebebiyle uygulanan kurallara uymama sebebiyle de bir para cezası ödeyebilirsiniz. Mars Satürn karesi bunu getirebilir. Bunlara dikkat.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Yeniay başlangıç etkisidir. Zaten 1.ev de başlangıçların evidir.

Yeni bir şeyler geliyor. Yeni adımlar atıyorsunuz. Güçlü bir dönüşüm etkisi var. Atacağınız adımları bir dönüşüm, bir değişim, bir düzenleme, bir yeniden yapılandırma için atıyorsunuz.

Bir şeyleri bitirip yeni bir şeylere başlıyorsunuz.

Konu iş olabilir, ilişkiler olabilir. 1.ev olması sebebiyle her tür şey olabilir. Ama oğlak etkisiyle de iş konusu daha çok öne çıkıyor. Yasal işlemler, prosedürler, bir şeyleri yönetmeliklere uygun hale getirme süreçleri gibi şeyler olabilir. Devlet dairelerinde yapacağınız işlemler, teslim edeceğiniz evraklar, yapılacak kayıtlar, vb şeyler gündeme gelebilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Ruhsal anlamda güçlü bir dönüşüm etkisi alıyorsunuz. Bu yeniay Plutonik bir yeniay ve Pluto küllerinden doğmayı sembolize eder.

Bunun dışında üstü örtülü olan bazı konuların duyulabileceği bir süreç bu. Hesapta olmayan bazı gelişmelerle, vaktiyle yapılmış hileli işler ortaya çıkabilir. Bir şeylerden haberdar olabilirsiniz.

Bir sağlık sorununuz varsa, şifalanma ve güçlenme döngüsündesiniz, tedaviye başlayabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İşinizde yeniden yapılandırılacak alanlar için yeni gruplar kurulabilir, siz de dahil olabilirsiniz bu ekiplere. Yeni hedefler için, bir şeyleri toparlamak ve düzenlemek için yapılacak olan şeylerin içinde yer alabilirsiniz.

Bir vakfa, derneğe, kulübe, birliğe üyeliğiniz varsa, bir yönetim değişikliği gündeme gelebilir.

Hedefleriniz, planlarınız, idealleriniz için güçlü şekilde yeni şeyler başlatacağınız bir döngü. Ama diğer yandan Mars Satürn karesi var. O yüzden hırslanmayın ve hızlı hareket etmemeye çalışın. Geç kalmış olma hissini yüklemeyin kendinize. Çünkü bu doğru değil. Her şey kendi zamanında olur. Her şey en doğru zamanda olur. Her an her şey yolunda aslında hayatın içinde. Muazzam bir ilahi kurgu var.

Aceleci olmadan rasyonel ve stratejik olarak ilerleyin hedefleriniz için.


Ocak ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor :

Koç Burcu Ocak 2021, Boğa Burcu Ocak 2021, İkizler Burcu Ocak 2021,

Yengeç Burcu Ocak 2021, Aslan Burcu Ocak 2021, Başak Burcu Ocak 2021,

Terazi Burcu Ocak 2021, Akrep Burcu Ocak 2021, Yay Burcu Ocak 2021,

Oğlak Burcu Ocak 2021, Kova Burcu Ocak 2021, Balık Burcu Ocak 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Venüs Oğlak Burcunda 8 Ocak-1 Şubat 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!