13 Mart 2021 Balık Burcunda Yeniay

13 Mart 2021 Balık Burcunda Yeniay

13 Mart Cumartesi günü Türkiye saati ile 13:20’de balık burcunun 23 derecesinde oldukça güzel bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

Bir huzur, bir ferahlık, bir barış ve iyilik halini simgeliyor bu yeniay. Çünkü yeniay sırasında çok güzel bir kavuşum görüyoruz. Şanslı, iyicil, pozitif etkiler var.

Yeniay Güneş’in ve Ay’ın bir araya gelmesidir sevgili dostlarım. Güneş-Ay kavuşumudur. Bu kez bu kavuşuma Venüs ve Neptün de eşlik ediyor. Balıkta bir toplanma var.

Venüs balıkta yücelir. Balık, Venüs’ün pozitif etkilerini cömertçe sunduğu, doğasıyla uyumlu bir alandır. Neptün ise zaten Venüs’ün oktavıdır. Dolayısıyla doğaları benzeyen bu iki gezegenin kavuşumlarını seviyoruz 🙂 İşte bu güzel kavuşum eşliğinde bir yeniay yaşayacağız bu kez 🙂

İnsan ilişkilerimizi onarabileceğimiz, hatalı tutum ve davranışlarımız olduysa kendimizi affettirmek ve hatamızı telafi etmek için adım atabileceğimiz bir yeniay döngüsüne giriyoruz. Yeniayın öncesi ve sonrası ile birlikte civarındaki günler bu anlamda oldukça destekleyici. Küslüklerin geride kalmasını, işlerin tatlıya bağlanmasını istiyorsanız, gökyüzünün bu desteğini değerlendirmenizi öneririm.

Bağışlamak, tolere etmek, konulara yüce gönüllülükle, empatiyle, kucaklayıcı ve ılımlı bakış açılarıyla bakmak, anlayışlı olmak, balık burcunun en temel özellikleridir. Burada doğan bir yeniayın bize, bu yönde hediyeleri olacaktır. Özellikle de Venüs Neptün kavuşumu, iyicil potansiyelleri ve pozitif olasılıkları büyütüyor.

Özel ve sosyal ilişkilerimiz, bağlarımız içinde sorunlar yaşadıysak, anlaşmazlıklar olduysa, şimdi bu yeniay bir şifalanma zamanı. Direnç göstermeden, kendimizi kapatmadan, inatlaşmadan, empatiyle dinleyelim karşımızdaki insanı.

İlişkiler dışında, kendi içimizde de bir şifalanma, hafifleme, öfkelerden arınma zamanı.

Kendi yanlışlarımızı da fark ettirmeye geliyor yeniay. Kibirli ve egosantrik tutumlarımızı fark ettirmeye geliyor. Balık kibre en uzak burçlardandır. Bu yeniay, kendimize çekidüzen vermek, herkesin biricik ve çok değerli olduğunu fark etmek, kimseden daha üstün olmadığımızı ve herkesin eşit olduğunu idrak etmek için çok güzel bir yeniay.

Yardımlaşma ve birbirimizi destekleme hali de kuvvetleniyor bu döngüde. İhtiyaç sahipleri için çok güzel şeyler yapabiliriz.

Fiziksel ya da ruhsal anlamda sağlık sorunları olanlar için de bir şifalanma etkisinden söz edebiliriz. Balık burcu tedavilerle, terapilerle, hastanelerle, iyileşmeyle ilgili bir burç.

Ayrıca gökyüzündeki bu balık vurgusu, sularla, denizlerle ilgili konulara da vurgu yapıyor. Ülkeler bazında denizlerle, deniz taşımacılığı ile, karasuları sınırları ile ilgili gündemler olabilir.

Neptün yağışlarla ve sislerle bağlantılı olan gezegen. O yüzden önümüzdeki günlerde ağırlıklı olarak bulutlu, nemli, yağışlı, sisli havalar yaşayabiliriz.

Şimdi balık yeniayının etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

12.evinizde gerçekleşecek olan harika bir yeniay !

Özel ve sosyal ilişkilerde barışmalar yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizi daha sıcak, daha samimi, daha içten bir noktaya taşıyabilirsiniz. Küslükler, anlaşmazlıklar çözülüp geride kalabilir.

Venüs ve Neptün kavuşumlu bu yeniay, ruhsal anlamda güçlü bir arınma ve değişim etkisi aldığınızı söylüyor. Olumsuz bakış açılarından özgürleşme ve kişileri/durumları sevgiyle kucaklama, kabule geçme zamanı. Yeniay size akışta olmanın huzurunu getiriyor. Maneviyatınız kuvvetleniyor.

Ruhsal çalışmalar, meditatif çalışmalar yapmak için çok uygun vakitlerdesiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

11.evinizde gerçekleşecek olan bir sevgi, bir barış yeniayı geliyor.

Dostlarınız, arkadaş gruplarınız içinde sorun yaşadığınız kişilerle barışabilirsiniz. Birbirinizi empatiyle, anlayışla dinleyebilirsiniz. Affedeceğiniz kişiler olabilir. Sizi affedecek kişiler olabilir. Huzurlu, uyumlu, ılımlı, sevgi dolu zamanlar geliyor.

Bir kampanyaya, bir vakfa, derneğe bir bağışınız da olabilir bu yeniay ile. Çünkü 11.ev sosyal sorumluluk temasını kapsıyor. Balık ise karşılık beklemeden vermeyi, iyilikleri simgeliyor.

Gruplar, ekipler, arkadaş grupları içinde güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay bu 🙂


İkizler ve Yükselen İkizler :

10.evinizde gerçekleşecek olan Venüs-Neptün kavuşumlu bir yeniay.

10.ev iş ve kariyer alanımızdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni güzel gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir. Bir yöneticinizle, patronunuzla iletişimlerinizde anlaşmazlıklar varsa çözülebilir. Birbirinizi empatiyle dinleyebilir, anlayabilirsiniz. Birbirinize hak verebilirsiniz.

İşinizde size yeni bir görev verilebilir. Bu görev balık temalarında bir şey olabilir. Şirketiniz bir bağış yapabilir mesela.

Spiritüel alanda faaliyetleriniz varsa, işiniz bu tür bir şeyse, iş hayatınız açısından hayli destekleyici bir yeniay. Yeni atılımlarınız olabilir. Ayrıca spiritüel bir eğitimi tamamlayabilir, bir sıfat kazanabilirsiniz ya da eğitime bu yeniay ile başlayabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, hukuksal konular ve uzaklarla ilgili konular üzerinden hayli güzel etkiler alıyorsunuz.

Spiritüel alanda bir eğitime başlayabilirsiniz. Yeniay ile adım atabilirsiniz.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Çok huzurlu, çok rahat geçecek bir seyahatiniz olabilir.

Uzakta yaşayan bir yakınınızla ilgili gündemleriniz varsa, sorunlar varsa, onlar çözülebilir. Tatlıya bağlanabilir.

Hukuksal konular varsa hayatınızda, buralarda pozitif, iyileştirici, sevindirici yeni gelişmeler olabilir. Karşılıklı anlaşmalar, barışmalar olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

8.evinizde gerçekleşecek güzel bir yeniay var sırada.

Bir borç konusu, maddi sorun yaratan bir gündem varsa, konuyla ilgili sizi rahatlatacak yeni gelişmeler olabilir. Çözüm bulabilirsiniz. Yakınlarınızdan destek ve yardım gelebilir.

Aile içinde anlaşmazlık yaratan ortak bir mülk, bir paylaşım konusu varsa, durumu kendi içinizde çözebilirsiniz. İlişkileri düzeltebilirsiniz. Barışmalar, anlaşmalar olabilir.

Bir sağlık sorununuz varsa, onunla ilgili bir çözüm, bir şifalanma, bir tedavi başlayabilir.

8.ev bizi ruhsal olarak yoran şeylerle ilgili bir alan. Bu yeniay size ferahlıklar getiriyor. Zihninizin içinde dönüp duran takıntılı düşüncelerden özgürleşme zamanı. Niyet edin ve şifayı çağırın. Evrene, hayata soru sorun. ‘Ne yapabilirim? Bunu aşmam için hangi güzellikler gelebilir?’ deyin mesela. Evren her soruyu yanıtlar.


Başak ve Yükselen Başak :

7.evinizde gerçekleşiyor bu Venüs-Neptün kavuşumlu yeniay.

Eşinizle ya da hayatınızdaki kişiyle aranızda sorunlar varsa, ilişkinizin şifalanabileceği bir yeniay. Oturup konuşabileceğiniz, birbirinize empatiyle yaklaşabileceğiniz, sakin, dingin, ılımlı, barışmayı, anlaşmayı sembolize eden görünümler var.

Sadece özel ilişkiler için değil, sosyal bağlarınız üzerinden de alıyorsunuz bu güzel etkiyi.

Hatta iş ortaklıkları da 7.evin konusudur. Ortağınızla anlaşmazlıklarınız olduysa, bir orta yol bulabilirsiniz bu yeniay ile.

Ayrıca spiritüel konularda bir danışman, bir koç, bir rehber getirebilir size bu yeniay. Çünkü balık, spiritüel konuları sembolize ediyor. 7.ev ise danışmanları ve bize yol gösteren kişileri.


Terazi ve Yükselen Terazi :

6.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay !

İşinizle, iş ortamınızdaki kişilerle sorunlarınız varsa, yeniay tatlı dille, uyumla, anlayışla işleri tatlıya bağlamaya geliyor 🙂 Birbirinizi objektif şekilde dinleyerek anlamaya çalışırsanız, eskisinden çok daha güzel olabilir ilişkiler.

İş aramakta iseniz çevrenizin desteği, yardımı olabilir. Haberdar edin size yardımcı olabilecek kişileri. Yeni fırsatlar doğabilir.

Günlük yaşam düzeninizde güzel değişimler yapabileceğiniz, hayatınıza huzurunuzu artıracak şeyler ekleyebileceğiniz, bunları düzenli olarak yapabileceğiniz bir dönem. Yeniay madem balıkta, bir meditasyon rutini başlayabilir mesela 🙂 Ruhsal çalışmalar için oldukça güzel bir yeniay.

6.ev sağlık temasını da barındırıyor içinde. Sizin ya da bir aile bireyinin, bir yakınınızın sağlık sorunu varsa, tedavi ve çözüm yönünde güzel gelişmeler olası.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

5.evinizde doğacak olan nefis bir yeniay !

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler, özgün çalışmalar için harika bir etki alıyorsunuz. Ortaya oldukça yaratıcı, sanatsal değeri yüksek, mis gibi şeyler çıkabilir.

Çocuklarınızla ilgili sorunlar yaşadıysanız son günlerde, şimdi yeniay ile bu konularda bir ferahlama zamanı. Yetişkin yaşta çocukları olanlar ve onlarla küslükler yaşayanlar için yeniayın güzel barışmalar getirebileceğini de söyleyeyim.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir yeniay. Eğer bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, sürecinizi başlatabilirsiniz yeniay ile.

Aşk hayatınızda, flörtler içinde keyifli paylaşımlar da olur mu bu yeniayda ? Olur gibi geldi bana 🙂


Yay ve Yükselen Yay :

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor. Çok güzel bir yeniay yaşayacağız bu kez.

Ev konusunda sorunlu bir durum varsa, örneğin kiracı iseniz ve ev sahibinizle ilgili bir sorun varsa, yaşadığınız yer ile ilgili sorununuz varsa, bu konularda rahatlama yaşabileceğiniz bir döngü. Güzel gelişmeler olabilir. Sorunları çözecek yeni şeyler olabilir. Karşılıklı anlayışla iletişimler düzelebilir.

Taşınmak isteyenler taşınabilirler.

Aile içinde sorunlu durumlar çözülebilir. Barışmalar olabilir. Evinizle ve ailenizle ilgili konularda bir ferahlık, bir huzur getiriyor yeniay.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

3.evinizde gerçekleşiyor bu güzel balık yeniayı.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle husumetler, anlaşmazlıklar, tartışmalar olduysa, size barışı, huzuru getirebilecek bir döngüde olduğunuzu bilin ve gökyüzünün desteğini değerlendirin. Hatayı kabul etmek erdemdir, özür dilemek çok kıymetli bir erdemdir.

İletişim ağınızda, iş ya da kişisel yaşamınızda sahip olduğunuz bağlantılarda, yazışmalarda, görüşmelerde şans sizden yana. Ulaşmak istediğiniz kişilerle irtibata geçmek için değerlendirebilirsiniz bu yeniayı.


Kova ve Yükselen Kova : 

Balık yeniayı 2.evinizde meydana gelecek.

Maddi konular bu evle ilgili. Parasal anlamda yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz günlerdesiniz. Maddi konularda bir ferahlama hali şeklinde özetleyebilirim alacağınız olası etkiyi.

Spiritüel alanlarla ilgili yapmak istediğiniz, sahip olmak istediğiniz şeyler varsa, o yönde bir şeyler satın alabilirsiniz. Spiritüel konular için harcamalarınız olabilir.

Ayrıca balık burcu ayaklarla, ayak sağlığı ile ilgili. Bu yönde harcamalarınız da olabilir.

Fiziksel ve ruhsal konforunuzu artırmak için bir şeyler satın alabilirsiniz bugünlerde.


Balık ve Yükselen Balık :

Bu yeniay sizin için çok önemli ! 1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Şahane başlangıçlarınız, çok güzel atılımlarınız olabilir. Size ferahlık getirecek yeni sayfalar açılabilir hayatınızda. Güzel adımlar atabilirsiniz ve her konuda olabilir bunlar.

Hayatınızda bir yenilenme, yeniden başlama, sıfırlanma, hafifleme, arınma ve yeniliklere adım atma zamanı bu sizin için.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Beklemeyin. Geri durmayın. Anlaştık mı ? 🙂


Mart ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mart 2021, Boğa Burcu Mart 2021, İkizler Burcu Mart 2021,

Yengeç Burcu Mart 2021, Aslan Burcu Mart 2021, Başak Burcu Mart 2021,

Terazi Burcu Mart 2021, Akrep Burcu Mart 2021, Yay Burcu Mart 2021,

Oğlak Burcu Mart 2021, Kova Burcu Mart 2021, Balık Burcu Mart 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Harika bir yeniay yaşayacağız sevgili okuyucularım 🙂

Çok güzel yeni gelişmeler, hayırlı başlangıçlar getirsin hepimize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!