13 Haziran 2018 İkizler Burcunda Yeniay

13 Haziran 2018 Çarşamba günü, saat 22:44’te ikizler burcunun 22 derecesinde bir yeniay meydana geliyor. Yani bir kez daha Güneş ve Ay birleşiyor.

Yeniaylar yenilik enerjisi taşırlar, yeni sayfalar açarlar. Tohum ekme, başlatma, girişimde bulunma zamanlarıdır.

Yeniaylarda başlatılan işler, dolunay vakitlerinde olgunlaşıp ortaya çıkar ve sonuç verir.

Bu noktada çok işinize yarayacak önemli bir püf noktası vereyim, başlangıçlarınız, yeni adımlarınız, girişimleriniz için yeniaydan en az 1 gün sonrasını tercih etmek iyidir. Ay’ın Güneş’ten en az bir 12 derece uzaklaşması istenir çünkü. Ay’ın biraz olsun büyümesi istenir.

Dolayısıyla yeniay haftası, yeniaydan sonraki birkaç günlük süreç yeni şeyler başlatmak için çok uygundur, ama en az 1 gün sonrasını tercih etmek daha iyidir, bu detayı da vermiş olayım 🙂

Yeniay ikizler burcunda gerçekleştiğinden, ikizler burcu temaları yeniayı takip eden 15 günlük süreçte öne çıkacak yaşamlarımızda.

İkizler burcu temalarını, iletişim, haberleşme, kardeşler, akrabalar, komşular, yakın çevre, öğrenme, eğitim, bilgi, bilgi paylaşımları, sosyal medya, satış, pazarlama, halkla  ilişkiler, tanıtım faaliyetleri şeklinde sıralayabiliriz.

Yeniayın yöneticisi Merkür, yeniay sırasında yengeç burcunda. Yengeç gibi düşünecek, yengeç gibi davranacağız yani tüm bu saydığım temalarda. Yengeç duygusaldır, yumuşaktır, sevgi enerjisiyle ilerlemek ister, gelenekseldir. Güvenlik ihtiyacı ön plandadır yengeç için. Böyle düşünecek, kararlarımızda bu tavırda olacağız ikizler temaları üzerinden.

Yeniay haritasının tepesinde, akrep burcundaki Jüpiter yer alıyor. Jüpiter şans gezegenidir, büyütür, çoğaltır. Dolayısıyla bu yeniayda başlatılacak işler, Jüpiter etkisiyle hızlı büyüyecek, bereketlenecek, istenen etkileri daha kolay getirebilecektir.

Yeniay sırasında Merkür ve Uranüs arasında altmışlık, uyumlu bir açı var 🙂

Bu da yeniayı olumlu anlamda destekliyor !

Uranüs boğa burcunda. Para, sahip olunan varlıklar, maddi güvence demektir bu alan. Dolayısıyla yeniay bu konular açısından da şanslı gelişmeler yaşayabileceğimizi gösteriyor.

Önemli bir başka şey daha var. Yeniay Capella sabit yıldızı ile birleşiyor. Yeniye çok daha hevesli, meraklı ve girişken olacağız bu yıldız etkisiyle.

Yeniayın çerçevesi böyle 🙂 Burçlara etkilerini de yayınlayacağım, takipte kalınız efendim 🙂

Haziran ayının aylık yorumlarını ise aşağıda bulabilirsiniz. Her bir yazıda iki burç için ayın astrolojik değerlendirmesi yer almaktadır.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

Bu güzel yeniayı, yaşamınıza istediğiniz yenilikleri katmak adına en güzel şekilde değerlendirmenizi diliyorum 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!