13-19 Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

13-19 Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Merkür retrosu 12 Temmuz itibariyle sonlandı. 13 Temmuz günü, öğle saatlerinde ise durağan olma hali bitiyor.

Instagram sayfamda anlattığım gibi (Instagram hesabım : astroloji.anlatburcak), durağan pozisyonun yaratabileceği etkiler, retrodan daha zorludur, daha problematiktir. O yüzden 12 Temmuz Pazar ve 13 Temmuz Pazartesi günleri, önemli başlangıçlardan uzak durmak önemliydi. Umarım büyük bir adımınız olmamıştır. Instagram sayfamı takip edenler, durumdan haberdarlar.

Merkür, bu hafta itibariyle günden güne eski hızına kavuşacak, normaline dönecek artık. İleri hareketinde bir Merkür göreceğiz. Bir sonraki Merkür retrosu, Ekim ayı ortasında başlayacak. Yani uzunca bir süre, Merkür’den yana sorunumuz yok ! 🙂

Başka neler var gündemimizde bu hafta ? Güneş’in dikkat çeken açıları var. Güneş, Jüpiter ve Pluto’dan karşıt açılar alacak.

Güneş’in sembolize ettiği temalarda Jüpiter’in ve Pluto’nun olumsuz taraflarını görebiliriz bu etkiyle. Olumsuz taraflarını diyorum. Çünkü karşıt açı, uyumsuz bir açıdır. Peki Güneş neleri simgeliyor? Bu karşıtlıkların nasıl etkileri olabilir ? Aşağıda haftanın açıları başlığında anlatacağım.

Haftanın detaylarına geçmeden evvel, astrolojik danışmanlık almak isteyen okuyucularım için iletişim adresimi vereyim her zamanki gibi. Doğum Haritası Analizi yaptırmak, danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


13-19 Temmuz haftasının öne çıkan gezegen açıları :

14 Temmuz : Mars Kiron kavuşumu : Mars 9° Koç, Kiron 9° Koç

Sakarlıklara, kaza ile kendinizi yaralayabileceğiniz durumlara karşı dikkatli olun. Daha yavaş hareket edin bu hafta.

Diğer yandan bireysel gücünüzü yükseltecek. Hedeflerinizle şifalanıp harekete geçmenizi sağlayacak, motivasyonunuzu yükseltecek bu kavuşum.

14 Temmuz : Güneş Jüpiter karşıtlığı : Güneş 23° Yengeç, Pluto 23° Oğlak

Jüpiter, karşıt açılarında gereksiz büyüyen durumları anlatabiliyor. Kibirli davranışlar, gereksiz güç gösterileri, abartılı sözler, vaatler görmek mümkün Jüpiter’in büyüteç etkisiyle.

İnançlar üzerinden kimseyle tartışmaya girmeyin ayrıca. Hayat görüşümüzdür, inandıklarımızdır Jüpiter. Herkes istediği şeye inanabilir. Kişi hiçbir şeye inanmamayı seçiyorsa, inanmayabilir. Her birey kendinden sorumludur. Kimseyle münakaşa girmeyin. Din, ideoloji, siyasi görüş gibi konuları kastediyorum özellikle.

15 Temmuz : Güneş Pluto karşıtlığı : Güneş 23° Yengeç, Pluto 23° Oğlak

Pluto’nun uyumsuz açıları, hakkaniyetsiz şeyleri, etik olmayan düşünceleri, kirli enerjileri, kaba davranışları, doğru sayamayacağımız, olumsuz şeyleri anlatır. Kaba, saygısız, adil olmayan, hatasını kabul etmeyen insanlarla karşılaşabilirsiniz bu hafta. Haklı çıkmak için efor sarfetmeyin. Düşük frekansta olan insanlarda, hatasını kabul edecek donanımları, erdemleri aramayın.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

13 Temmuz 2020 Pazartesi

Ay, 20:38’e kadar koç burcunda ve gün içinde gergin açıları var sevgili okuyucularım.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Jüpiter karesini, hemen ardından Ay Pluto karesini görüyoruz. Etik olmayan, nezaketten uzak tavırlar, sözler, davranışlar getirebilir bu görünümler.

Akşam üstü saatlerinde ise Ay Satürn karesinin etkisindeyiz. Yaşça büyük kişilerle, otorite ve konum sahibi kimselerle anlaşmazlıklar doğabilir. Satürn’ün uyumsuz açılarında keyifsiz hissederiz çoğunlukla. Olmayana odaklanırız. Duygularımızı ifade edemeyiz. Sıkışmışlık hissi verir Satürn.

Ay 18:54-20:38 arasında boşlukta, 20:38’de boğa burcuna geçiyor. İşte bu güzel ! Çünkü boğa, Ay’ın yüceldiği konum. Ay için çok iyi bir yerleşim burası 🙂 Güzel açılar da alacak Ay burada iken.

Salı itibariyle, olumlu açılar başlıyor.


14 Temmuz 2020 Salı

Ay, gün boyunca boğa burcunda. Sabah saatlerinde bir Ay Merkür üçgeni görüyoruz. İletişimler, anlaşmalar, alışverişler, toplantılar, ticari işler için güzel bir sabah.

Bu sabah, Güneş Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor bu arada. Yukarıda etkisini anlattım, biliyorsunuz.

Akşam üstü saatlerinde Ay Uranüs kavuşumunun etkisinde olcağız. Beklenmedik durumlar oluşabilir, belirlemiş olduğunuz akış değişebilir. Planlar yenilenebilir.

Ayrıca bilim, bilgi, uyanış, çözüm, aydınlanma demektir Uranüs. Öğrendiğiniz ve fark ettiğiniz şeyler, zihninizde taşların yerine oturmasını sağlayabilir.

Yeni şeyler deneyebileceğimiz bir akşam.


15 Temmuz 2020 Çarşamba

Ay, bugün de boğa burcunda ve açıları çok güzel 🙂

Gündüz saatlerinde Ay, Neptün ile uyumlu açıda. Sakin hissediyoruz, içsel gürültümüz azalıyor. Ruhsal anlamda bir şifalanma halindeyiz.

Akşam üstü saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni ile şanslı etkiler yükseliyor. Her işiniz için değerlendirebilirsiniz. Oldukça pozitif bir zaman dilimi.

Akşam saatlerinde de devam ediyor güzel açılar 🙂 Önce Ay Güneş altmışlığı, ardından Ay Pluto üçgeni ile bulunduğumuz yerden doğruluyoruz, hedeflerimiz için özgüvenle adım atıyoruz. Sevdiklerimizden destek de bulabiliriz. Maddi manevi bir güçlenme hali bu.


16 Temmuz 2020 Perşembe

Ay, sabahın ilk saatlerinde Satürn ile uyumlu açıda. Bu açı 06:21’de kesinleşiyor. Kök saldığını hissetmek, güvende hissetmek şeklinde özetleyebileceğim güzel bir açı. İş ve finansal anlamda da iyi bir sabah.

Ay 06:21-08:18 arasında boşlukta, 08:18’de ikizler burcuna geçiyor. Bilgi akışımız, haberleşmelerimiz, sosyal medya paylaşımlarımız artıyor.

Şehrin içinde daha hareketli olabiliriz ayrıca bugün.


17 Temmuz 2020 Cuma

Ay, ikizler burcu transitine devam ediyor bugün. Olumlu açıları var 🙂

Sabah erken saatlerde Ay Mars altmışlığı ile son derece enerjik hissediyoruz kendimizi. Sportif faaliyetler ve spor ile ilgili başlangıçlar, kayıtlar, alışverişler için şanslı bir sabah.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay, Venüs ile kavuşuyor. Missss gibi bir kavuşum 🙂 Sevgi, uzlaşmak, anlaşmak, tatlı dil, güler yüz, hepsi bu paketin içinde 🙂 Kadınlarla ilgili konular için güzel ayrıca. Özel ve sosyal ilişkilerde, bağınızı kuvvetlendirecek şeyler olabilir.

Bakım yaptırmak için, dış görünüşünüzde yenilik yapmak için de güzel bir sabah.


18 Temmuz 2020 Cumartesi

Ay, 00:14-17:23 arasında boşlukta, 17:23’te yengeç burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay’ın, kuzey ay düğümü ile kavuşumunu yaşayacağız. Yapmak istediklerinizle, planlarınızla ilgili aklınızda olmayan kolaylıklar doğabilir. Bir şeye niyet edersiniz örneğin. Kimseden bir şey istemeden önünüze gelir, kendiliğinden gerçekleşir. Bunun gibi şeyler 🙂

17:23’e kadar bolca konuşuyoruz, yazışıyoruz, sosyal medyada vakit geçiriyoruz. Masa başında yapılacak işleriniz varsa, Ay boşlukta iken konsantre olamayabilirsiniz.

17:23 sonrasında Ay’ın yengeç burcuna geçişi ile, evimizle ilgili konular öne çıkıyor. Temizlik yapmak, eşyaları yenilemek, düzenlemek isteyeceğimiz bir hafta sonu.


19 Temmuz 2020 Pazar

Ay, bugün de yengeç burcunda ilerliyor. Ailemizle vakit geçirebiliriz, onların ihtiyaçları ile ilgilenebiliriz. Sorunları varsa çözebiliriz. Evimize odaklıyız ayrıca. Yaşam alanımızı düzenliyoruz.

Sabah saatlerinde Ay Merkür kavuşumu, iletişimleri artırıyor. Yeni haberler almak mümkün. Eviniz için bir şey satın alabilirsiniz ayrıca. Bir usta ile anlaşabilirsiniz.

Ev, emlak konuları, kontrat, tapu, alım,satım, kiralama konuları ile meşgul olabilirsiniz.

Öğle saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı, yenilikçi bir atmosfer yaratıyor. Evinizle ilgili değişimler olası. Aileden yana parasal konular açısından da destekleyici.

Akşam üstü saatlerine doğru ilerlerken Ay Mars karesi aktive oluyor. Efor gerektiren işler (bir şeyi taşımak, kaldırmak, uzak bir yere götürmek, vb gibi) yorabilir sizi. Agresyona da açık saatler bunlar. İki gündür evinizle ilgileniyor olabilirsiniz. Biraz dinlenin isterseniz.


Temmuz ayı içerisinde Ay’ın boşlukta olduğu zamanları listeledim sizler için. Bu zamanlara dikkat etmek neden önemli, yazı içinde sebepleri de göreceksiniz, tıklayınız :

Temmuz 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2020, Boğa Burcu Temmuz 2020, İkizler Burcu Temmuz 2020

Yengeç Burcu Temmuz 2020, Aslan Burcu Temmuz 2020, Başak Burcu Temmuz 2020,

Terazi Burcu Temmuz 2020, Akrep Burcu Temmuz 2020, Yay Burcu Temmuz 2020

Oğlak Burcu Temmuz 2020, Kova Burcu Temmuz 2020, Balık Burcu Temmuz 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Güzel bir hafta diliyorum herkese ! 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!