13-19 Ağustos 2018 Astroloji Gündemi

13-19 Ağustos 2018 Astroloji Gündemi

 13-19 Ağustos 2018 haftasının astrolojik değerlendirmelerine hoşgeldiniz sevgili okuyucularım.

Ülkece gözümüz döviz kurlarında, rakamlara korku filmi izler gibi bakıyoruz.

Mevcut kritik durumun devamı nasıl gelecek, günden güne geriliyoruz.

Elbette elimizde değil, ancak ne kadar kontrol edebilirsek şu panik halimizi, o kadar sağlıklı düşünebileceğiz.

Aklıselimle ilerlemek halinde, çözüm üretme ihtimalimiz artacak.

Biliyorsunuz, haftalardır zorlu tutulmalardan geçtiğimizi hatırlatıyorum.

Ülkemizin haritasına da sert açılar yapan tutulmalar, bir dizi gezegen retroları derken, esasen ortaya çıkan tablo hiç de sürpriz değil. Elden geldiğince, soğukkanlı olup, ‘ne yapılabilir?’ kısmına odaklanmak gerekiyor.

Ülkemiz için, hepimiz için her şeyin çok daha güzel olacağı zamanlar diliyorum.

Oldukça önemli bir haftaya giriyoruz.

Retro harekette olan Mars, 13 Ağustos itibariyle, kovadan oğlak burcuna geriliyor.

27 Ağustos’ta hızlanacak ve ileri hareketine dönecek, biraz daha sıkalım dişimizi, nolur. Evet, yorulduk ama geçecek.

Peki, kovadan oğlak burcuna dönmesi nasıl etki eder ? Mayıs ayında meşgul olduğumuz şeyleri, bir kez daha önümüze getirir. Bir hatırlayın bakalım, nelerle uğraşıyordunuz ?

Bir güzel haber vereyim : 19 Ağustos itibariyle Merkür retrosu bitiyor !

Merkür’ün hızlanması, günlük hayatımızda bir sürü şeyi yoluna koyacak, emin olun.

Bu arada, haftanın detaylı analizine geçmeden evvel, merak edilen bazı soruları yanıtlayayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Yaptığım doğum haritası analiz çalışmaları ile ilgili, tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada @anlatburcak instagram hesabını takip ederek, yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Şimdi gelelim bu haftanın öne çıkan gezegen açılarına :

18 Ağustos 2018  : Merkür – Venüs altmışlığı : Merkür  11° Aslan, Venüs 11° Terazi

19 Ağustos 2018  : Jüpiter – Neptün üçgeni : Jüpiter 15° Akrep, Neptün 15° Balık

Jüpiter – Neptün üçgeninin burçlara etkileri detaylıca bu yazımda. Önemli bir açı kalıbı bu, bakmanızı tavsiye ederim.

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

13 Ağustos 2018 Pazartesi

Bugün Ay, başak burcunda. Yapılması gereken işleri halletmek için, son derece güzel bir gün. Detaycı olacağız, hataları kolay fark edeceğiz başak etkisiyle. Retrolar da üzerinden geçilmesi gereken şeylerde pürüzleri fark edip düzeltmek açısından, işimize yarayacak. Sabah saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığı belirsizlik, hayal kırıklığı gibi keyifsiz etkiler getirse de, öğle saatlerinden itibaren günün ikinci yarısını Ay-Pluto üçgeni kolaylaştıracak. Güç sahibi kişilerden destekler mümkün. Devlet bağlantılı işlerimiz için de kullanabileceğimiz, güzel bir açı.

14 Ağustos 2018 Salı

07:37’den itibaren Ay, terazi burcunda ve sabah saatlerinde Satürn ile kare açı yapıyor. Bu da çok daha rahat akabilecek işleri bir tık sekteye uğratabilir. Beklemeler, gecikmeler olası, işlerinizi bu etkiyi bilerek ayarlayın efendim. Günün ikinci kısmında ise nefis bir Ay-Venüs kavuşumu var. İlişkilerde, iletişimlerde son derece destekleyici bir etki. Nezaketi, hoşgörüyü, aşkı, sevgiyi yükseltecek çok güzel bir açı, kullanalım 🙂

15 Ağustos 2018 Çarşamba

Sabah saatlerinde yazışmalarda, görüşmelerde, tüm iletişimlerde bizi destekleyecek bir Ay-Merkür altmışlığı görüyoruz. İşlerimiz için bu zaman dilimini tercih edebiliriz. Çünkü ikinci yarısı, Ay-Pluto karesi zorlayabilir bizi. ‘Nasıl zorlayabilir mesela?’ derseniz, otorite figürleriyle anlaşmazlıklar yaşanabilir örneğin. Patronunuzla, yöneticinizle, aile büyüklerinizle uyumu sağlamak güçleşebilir. Devlet bağlantılı konularda, işler istenilen yönde ilerlemeyebilir. Öğle ve sonrasındaki saatler böyle açıkçası, ama akşam saatlerinde güzel bir Ay-Güneş altmışlığı kesinleşiyor ve rahatlatıyor bizi. Karşı cinsle ilişkilerde güzel etkiler var. Ayrıca hedef koymak, motive olmak, harekete geçmek için de destekleyici bir görünüm.

16 Ağustos 2018 Perşembe

Ay, 10:55’te terazi burcuna geçiyor ve sabah saatlerinde Mars ile gergin bir açı yapıyor. Öfke patlamalarına dikkat diyeyim en özetle. Agresyondan uzak durmak, kimsenin seviyesine inmeden yolunuza bakmak, değmeyeceğini aklınızda tutarak çatışmalardan kaçınmak, en güzeli olacak bu zaman diliminde. Kısa bir boşluk etkisi yaşayacağız ardından. Ay, 10:55-11:54 arasında boşlukta olacak. Önemli işlere girişmeyelim Ay boşlukta iken. İstenilen sonuçları getirmez çünkü.

11:55 itibariyle Ay akrepte ve günün ikinci yarısında Uranüs ile zıt açı yapıyor. Beklenmedik tatsızlıklar olası, özellikle parasal konularda. Akşam saatlerinde bize iyi gelecek bir Ay-Satürn altmışlığı var. Yaşça olgun kişilerin görüşlerine başvurmak, akıl danışmak için son derece uygun bir açı. Satürn’ün bu olumlu görünümü, belirsiz kalmış konuları bir zemine oturtmak, netleşmek için de destekleyecek bizi.

17 Ağustos 2018 Cuma

Ay, günün tamamında akrep burcunda. Sabah saatlerinde Ay-Merkür karesi var ve bu da iletişimleri bir tık zorlayacak. Günün ilk kısmı, fikir tartışmak, doğru fikre varmak, doğru analiz yapmak, bir şeyleri doğru değerlendirmek açısından çok uygun değil. Toplantılar için de önermem bu arada, verim almak güç olur. Günün ikinci yarısı ise, her tür iş ve girişimde bizi destekleyecek bir Ay-Jüpiter kavuşumu var. Ticari faaliyetlerden iletişime, hukuksal konulardan, yurt dışı bağlantılı meselelere kadar birçok alanda, işimizi kolaylaştıracak bu görünümü, değerlendirmenizi öneririm. Günün ilerleyen saatlerinde, Ay’ın, hem Pluto, hem Neptün ile olumlu görünümleri devreye giriyor. Güç ve yetki sahibi kişilerle olan işlerimizde, destekliyor bizi. Yardım almak, bir şey rica etmek için uygun bir zaman dilimi olduğunu belirteyim.

18 Ağustos 2018 Cumartesi

Ay, 19:44’e kadar akrepte olacak. Güne başlarken Ay ve Güneş arasında uyumsuz bir görünüm, kare açı kesinleşiyor. Kadın erkek ilişkilerinde gerginlik yaratabilecek bu açı, ayrıca günlük işlerimizde de problem doğurabilir. Akşam üstü saatlerde ise Ay-Mars uyumlu açısı, motive edecek, yükseltecek bizi. Hedeflediklerimiz için gerekli isteği bulabileceğiz kendimizde. Bugün Merkür-Venüs altmışlığı da iletişimleri, ilişkileri olumlu yönde etkileyecek.

18:06 itibariyle ise Ay boşluğa giriyor ve 19:45 itibariyle yay burcuna geçiyor. Geçer geçmez de Şiron ile üçgen yani son derece olumlu bir görünüm yapıyor. Ruhsal şifa açısıdır bu, mutlaka değerlendirin derim. Güzel bir müzik dinlemek, nefes çalışmak, gerçekleşmesini istediğiniz şeyleri imajine (hayal) etmek için çok uygun saatler. Ruhumuzu zorlayan yanlış düşünce kalıplarından arınmak, doğru bakış açılarına varmak, yara aldığımız yerlerden şifa bulmak bu akşamın konsepti 🙂

19 Ağustos 2018 Pazar

Ay, yay burcunda bugün. Keyifliyiz, enerjimiz yüksek. Geride bıraktığımız 2,5 gün boyunca, Ay akrepte ilerlediğinden, kasvetli ve karamsar bir enerji vardı üstümüzde ama şimdi iyimserleşiyoruz. Modumuz düzeliyor.

Ayrıca yazımın başında bahsettiğim, Jüpiter-Neptün üçgeni bugün kesinleşiyor. Ama etkisi bugünle sınırlı kalmayacak bir şans açısı bu. Bunun için ayrıca bir yazı yazacağım sevgili okuyucularım 🙂

Sabah saatlerinden itibaren, Ay, önce Merkür, sonra Venüs ile uyumlu açılar yapıyor. Harika bir pazar günü bizleri bekliyor. Arkadaşlarla program yapmak, misafir ağırlamak, gezmek, eğlenmek, vb için çok uygun. İlişkilerden yana yüzümüzün güleceği, enerjisi yüksek bir gündeyiz. Tadını çıkaralım öyleyse 🙂

Haftanın analizi böyle sevgili okuyucularım.

Merkür retrosu 19 Ağustos’a kadar süreceğinden, Merkür retrosu yazımı buraya bırakıyorum. Yazı içerisinde bu retronun hem genel, hem burçlara etkileri yer alıyor.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum efendim, takip edebilirsiniz.

Ayrıca, Ağustos 2018 Astroloji Gündemi ve Ağustos ayı burç yorumlarınızı buradan okuyabilirsiniz.

Güzel bir hafta diliyorum herkese 🙂

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!