12 Nisan 2021 Koç Burcunda Yeniay

12 Nisan 2021 Koç Burcunda Yeniay

12 Nisan Pazartesi günü Türkiye saati ile 05:29’da koç burcunun 22 derecesinde bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

Yeniaylar, Güneş ve Ay’ın aynı burcun aynı derecesinde bir araya geldiği, kavuşum yaptığı Ay fazıdır.

Bu kez Güneş ve Ay, koç burcunun 22 derecesinde kavuşuyor.

Yeniay sırasında gökyüzü şöyle :

Güneş ve Ay kavuşumunun yanında bir de Venüs var. Yani yeniay Venüs ile kavuşuyor.

Venüsyen bir yeniay yaşayacağız. Başlatacağımız işlerde, atacağımız adımlarda bize yol gösterecek kadın figürlere işaret eden bir görünüm bu. Kadın figürlerin eşliğinde başlayacak olan yenilikler olası.

Ayrıca grupların içinde yer almak, yeni gruplara katılmak, kalabalıklara hitap etmek, insanlarla daha fazla etkileşim halinde olmak, bir şeylere iletişimler aracılığıyla varmak, kalabalıklarla bağ kurmak, belki sosyal medya platformlarında daha aktif olmak, sosyal medya üzerinden yürüttüğünüz bir işiniz varsa, orada büyümek için yeni şeyler denemek gibi getirileri olabilir bu yeniayın.

Çünkü Jüpiter, tam da bunları anlatan kova burcunda ve dolunaya altmışlık bir uyumlu açı yapıyor.

Mars’tan da desteği var yeniayın ! Yeni girişimler için motivasyonumuz yüksek.

Değişime ihtiyaç duyduğunuz konularda, harekete geçmek ve yeni şeyler başlatmak için mutlaka değerlendirin bu yeniayı.

Hem Mars’tan, hem Jüpiter’den uyumlu açı alan bu yeniay, esasen Mars ve Jüpiter’in orta noktasında gerçekleşiyor. Coşkulu bir ateş enerjisi var gökyüzünde 🙂

Mars ve Jüpiter, ateş elementinin güçlü temsilcileridir. Yeniay, yani Güneş ve Ay kavuşumu zaten koçta, ateş elementinde. Merkür ve Venüs de koçta.

Yeni heveslerimiz var ve Jüpiter’in şansı bizimle ! Başlamak, başlatmak, harekete geçmek için oldukça destekleyici günlerden geçiyoruz.

Dolunay sırasında dikkat çeken bir diğer görünüm ise yeniay ve Pluto arasındaki kare açı.

Bir dönüşüm hali bu. Eski olanın yıkılıp yerine yenisinin kurulacağı durumları sembolize eden bir görünüm.

Başlatmak, hareketlendirmek, canlandırmak, yenilemek, güçlendirmek, düzenlemek istediğiniz ve bunu yapmak için harekete geçmeyi planladığınız konularda, nelerin değişmesi gerektiğini, neleri artık serbest bırakmanız, nelerin gerçekleşmesine izin vermeniz gerektiğini fark etmeye açın kendinizi, olur mu ? Niyetiniz bu olsun. Gerisini hayat halledecektir 🙂

Şimdi koç yeniayının etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Bu yeniay sizin için çok önemli ! 1.evinizde gerçekleşecek olan Venüsyen bir yeniay.

Üstelik iyi açıları var. Mars ve Jüpiter uyumlu açılar yapıyor yeniaya.

Şahane başlangıçlarınız, çok güzel atılımlarınız olabilir. Size ferahlık getirecek yeni sayfalar açılabilir hayatınızda. Güzel adımlar atabilirsiniz ve her konuda olabilir bunlar.

Hayatınızda bir yenilenme, yeniden başlama, sıfırlanma, hafifleme, arınma ve yeniliklere adım atma zamanı bu sizin için.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Beklemeyin. Geri durmayın. Ertelemeyin konuları.

Yepyeni, taptaze bir şeyler geliyor 🙂 Hayırlısı olsun 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

12.evinizde gerçekleşecek olan Venüsyen bir yeniay. Mars ve Jüpiter’den de uyumlu açıları olan destekleyici bir yeniay bu.

Tedavi gerektiren bir konunuz varsa, sizin ya da bir yakınınızın, fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorunu varsa, çözüm için harekete geçebileceğiniz, şanslı bir zaman.

Ayrıca Mars’ın ve Jüpiter’in konumuna bakacak olursak, iş hayatınızda ve parasal konularda yeni güzel gelişmelere açık bir döngüde olduğunuzu söyleyebilirim.

Şu ana dek fark edilmemiş bir sorun fark edilebilir ayrıca. Mevcutta var olan sınırlayıcı bir durumun yıkılması, dönüştürülmesi, yerine yeni bir işleyişin oluşturulması gerekebilir. Bir Pluto karesi var çünkü. Bir yenilik ve girişim hali söz konusu. Değişmesi gereken şeyler varsa, oralarda yeni gelişmeler olacaktır.


İkizler ve Yükselen İkizler :

11.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay.

11.ev sosyal çevremizdir. Arkadaşlarımızı, dostlarımızı, ayrıca işimizde içinde bulunduğumuz grupları simgeler. Aynı amaç için bir arada olduğumuz kişileri sembolize eder.

Bu Venüsyen yeniay ile, arkadaş gruplarınız içinde yeni keyifli şeyler olabilir. Yeni ortamlara dahil olabilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Arkadaşlıklar içinde samimiyetiniz, paylaşımlarınız artabilir.

Yapacağınız yeni başlangıçlar ile yeni gruplara katılabilirsiniz. Bir ekibin parçası olabilirsiniz. Bir grup çalışmasına katılabilirsiniz. Kovada ilerleyen Jüpiter’in uyumlu açısı, online seminerlere, online eğitimlere katılabileceğinizi söylüyor. Kova dijital platformları anlatır, Jüpiter ise eğitimi simgeler çünkü.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

10.ev iş ve kariyer alanımızdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni güzel gelişmeleriniz, yeni başlangıçlarınız olabilir.

İşinizde size yeni bir görev verilebilir. Yeni bir günlük düzene geçilebilir. İşinizde eğitimler gündeme gelebilir. İş konusu ön planda.

İş dışında nasıl olasılıklar olabilir ? Yasal konularınız varsa, başvuru yapmak istediğiniz bir resmi konu varsa ya da yasal yollardan hakkınızı aramak istediğiniz bir konu varsa, destekleyici bir döngüdesiniz. Yeniay ile adım atabilir, hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Var olan resmi süreçlerinizde yeni olumlu gelişmeler de olası.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim, yolculuklar, hukuksal konular ve uzaklarla ilgili konular üzerinden hayli güzel etkiler alıyorsunuz.

Yüksek öğrenim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Eğitim konusunda yeni başlangıçlarınız olabilir. Örneğin ilgi alanlarınızda almak istediğiniz eğitimler varsa, yeniay ile konuyu gerçekleştirebilirsiniz. Yeniaydaki Venüs kavuşumu, size yol gösterecek, rehberlik edecek kadın figürlere işaret ediyor. Bir danışman, bir eğitmen ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Uzakta yaşayan bir yakınınızla ilgili gündemleriniz varsa, sorunlar varsa, onlar çözülebilir.

Hukuksal konular varsa hayatınızda, buralarda sevindirici yeni gelişmeler olabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

8.evinizde bir yeniay doğuyor. Güzel de bir yeniay bu !

Bir borç konusu, maddi sorun yaratan bir gündem varsa, konuyla ilgili olumlu yeni gelişmeler olabilir. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.

Yasal yollardan hakkınızı aramak istediğiniz bir tazminat, bir vergi, bir sigorta konusu varsa, ilk adımı atabilirsiniz. Böyle bir sürecin içinde iseniz, konu ilerleyebilir, yeni gelişmeler olabilir.

Aile içinde anlaşmazlık yaratan ortak bir mülk, bir paylaşım konusu varsa, durumu kendi içinizde çözebilirsiniz. İlişkileri düzeltebilirsiniz. Anlaşmalar olabilir.

Bir sağlık sorununuz varsa, onunla ilgili bir çözüm gelebilir, bir tedavi başlayabilir. Bir ameliyat konusu olabilir aile içinde.


Terazi ve Yükselen Terazi :

7.evinizde gerçekleşiyor bu kez yeniay.

Evlilik, eş, ilişki, partner, partnere dair konular, ayrıca iş ortakları, yol gösterici kişiler, danışmanlar, rehber kişiler bu ev kapsamındadır. Birlikte hareket ettiğimiz, bir bağ içinde olduğumuz kişileri simgeler bu ev. Anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler de 7.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularla, bu kişilerle ilgili yenilikler, yeni durumlar, yeni gündemler, yeni başlangıçlar geliyor yeniay ile.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz. Evli iseniz eşinizin yeni girişimleri olabilir.

İşinizde güçlü yeni bağlantılar doğabilir. Anlaşmalar yapabilirsiniz.

Bir danışmanlık alabilirsiniz. İlgi duyduğunuz, bilginizi artırmak isteğiniz bir konuda bir eğitime katılabilirsiniz. Jüpiter teknolojiyi simgeleyen kova burcunda ve yeniaya uyumlu açıda. Online bir seminer, bir eğitim, dijital ortamda iletişim kuracağınız bir hoca, bir rehber geliyor olabilir hayatınıza 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep : 

6.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay !

İşinizle, iş ortamınızla ilgili olumlu gelişmeler olabilir.

Çalışmak isteyen, iş aramakta olan okuyucularım için destekleyici bir yeniay. Eğer doğru zamansa, güzel başlangıçlar yapmanızı dilerim.

Ayrıca günlük yaşam düzeninizde yeni şeyler başlayabilir.

6.ev sağlık temasını da barındırıyor içinde. Sizin ya da bir aile bireyinin, bir yakınınızın sağlık sorunu varsa, tedavi ve çözüm yönünde güzel gelişmeler olası.


Yay ve Yükselen Yay :

5.evinizde bir yeniay doğuyor.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir yeniay bu. Konuyla ilgili yapmanız gerekenler varsa, bir tedavi ihtiyacı varsa, adım atabilir, harekete geçebilirsiniz.

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler, özgün çalışmalar için de harika bir etki alıyorsunuz.

Duyurmak, tanıtmak, parlatmak istediğiniz işleriniz varsa, mutlaka değerlendirin bu yeniayı. 5.ev sahne demektir. Sahnede olmak demektir. Işıklar sizin için yanıyor, buyrunuz 🙂

Aşk hayatınızda da bir hareketlilik olası. Aşk teması da bu evde. Bekar okuyucularım için bunun da bir olasılık olduğunu söyleyeyim 🙂


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Eviniz konusunda yeni planlarınız varsa, taşınmak, yer değiştirmek istiyorsanız, evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa bu yeniay ile harekete geçebilirsiniz.

Emlak, arsa, tapu, ev yaptırma konularınız varsa, buralarda yeni güzel gelişmeler olası. Beklettiğiniz konularda cesaretle adım atabilirsiniz. Başlattığınız şeyler olabilir.

Aile kökleriniz, aile büyükleriniz ile ilgili konular doğabilir. Yeni gündemleriniz olabilir. Bir şeyleri mevcuttan daha iyi bir hale dönüştürmek için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Eviniz, aileniz, anne ve babanız, aile içi konular bu yeniayın ana çerçevesi sizin için.


Kova ve Yükselen Kova : 

3.evinizde gerçekleşiyor bu güçlü yeniay.

Yakın çevreniz içinde bir hareketlenme var. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, arkadaşlarınızla, komşularınızla ilgili konular, hatta sizin de içinde olduğunuz konular varsa yeni gelişmeler olası. Birlikte hevesle, motivasyonla, son derece girişken bir enerjiyle yeni şeyler başlatabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, online ticari faaliyetler varsa, işlerinizi büyütmek, geliştirmek için, bir açılım yaşamak, daha geniş bir çerçeveye varmak için yeni fikirler bulabilirsiniz. Şimdiye dek denemekten geri durduğunuz şeyleri deneyebilirsiniz. Bir yenilik ve değişim enerjisi var.

İletişime geçmek istediğiniz kişiler varsa, yeniayın sonrasındaki günleri değerlendirmenizi öneririm. Özellikle de uyumlu gezegen açılarının olduğu bir günü tercih edin. Haftalık gündem yazılarımda her bir günü anlatıyorum, oradan bakıp bir vakit seçebilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Koç yeniayı 2.evinizde meydana gelecek.

Maddi konuların, paranın evi burası. Gelirlerimizi, kişisel kazançlarımızı, maddi konforumuzu ve maddi güvencemizi anlatan ev. Parasal anlamda yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz günlerdesiniz. Fırsatlar gelebilir, evet. Ama gökyüzünde bu kadar vurgulu bir koç enerjisi varken, fırsatları beklemekten ziyade harekete geçmek, neler yapabileceğinize bakmak ve adım atmaktır rasyonel olan.

İşinizi büyütmek, gelirinizi artırmak, yeni gelir kaynakları oluşturmak için destekleyici bir döngüdesiniz.

Şu ana kadar yaptığınız ama aslında çok da fayda getirmemiş olan neler var, bir bakın bakalım. Neler değişmeli, neler değişebilir ? Neler nasıl olursa, size daha fazla kazandırır ? Size daha doyumlu bir hayat sağlar. Buraları gözden geçirin.

Bunun dışında yeni yatırımlar, parasal konularda yeni hareketler de olası. Maddi konular üzerinden etki alıyorsunuz.


Aşağıdaki linklerde günceldeki transitler yer alıyor :

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-19 Nisan 2021

Merkür Koç Burcunda 4-19 Nisan 2021

Venüs Koç Burcunda 21 Mart-14 Nisan 2021

Mars İkizler Burcunda 4 Mart-23 Nisan 2021

Nisan ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Nisan 2021, Boğa Burcu Nisan 2021, İkizler Burcu Nisan 2021,

Yengeç Burcu Nisan 2021, Aslan Burcu Nisan 2021, Başak Burcu Nisan 2021,

Terazi Burcu Nisan 2021, Akrep Burcu Nisan 2021, Yay Burcu Nisan 2021,

Oğlak Burcu Nisan 2021, Kova Burcu Nisan 2021, Balık Burcu Nisan 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Bunlar ise günceldeki uzun vadeli transitler :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Yeniay ile şahane şeyler başlasın hayatımızda, yeni güzel şeyler olsun her birimiz için ! 🙂

Güzel adımlar, yeni atılımlar diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!