12-18 Ekim 2020 Astroloji Gündemi

12-18 Ekim 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bu haftanın 3 temel gündemi var :

1. 16 Ekim’de terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniay. Biraz zorlu bir yeniay bu.

2. 14 Ekim’de, akrep burcunun 11 derecesinde başlayacak olan Merkür retrosu.

3. Güneş’in Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto ile uyumsuz açıları.

Haftanın güzel görünümleri de var elbette. Jüpiter ve Neptün arasındaki altmışlık, uyum açısı bunlardan biri. Zorlu etkileri yumuşatan, sevgiyi, empatiyi, hoşgörüyü anlatan bir açı.

Detayları ele alacağız, ayrı ayrı konuşacağız şimdi.

Öncesinde içinden geçmekte olduğumuz Mars retrosunu hatırlatayım. Ülkeler arasındaki bu savaşlar, bu gergin enerjiler, yangınlar, hepsi süreç için anlattığımız olasılıklardı ve ne yazık ki gerçekleştiğini görüyoruz. Kim nerede çaresiz ise, Yaradan’ın yardım etmesini diliyorum.

Mars retrosu yazım burada :  Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Bir süre önce ‘2021’e Genel Bakış’ yazımı da yayınladım. Erkenden anlatmak istedim sizlere yeni yılı. 2020’nin zorluklarının ardından ferahlıkları konuşalım istedim.

O da burada, buyrunuz : 2021’e Genel Bakış

İletişim bilgilerimi de paylaşım her zaman olduğu gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


Şimdi geçelim haftanın detaylarına.

12-18 Ekim haftasının başlıca gelişmeleri :

14 Ekim Çarşamba itibariyle, Merkür akrep burcunun 11 derecesinde retroya başlıyor. Aylık burç yorumlarınızda etkilerini görebilirsiniz. Her burç için ayrı ayrı anlattım.

16 Ekim Cuma günü, Türkiye saati ile 22:30’da, terazi burcunun 23 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto ile uyumsuz açıları var bu yeniayın. İlişkilere vurgu yapan bir yeniay. Mecburi bazı değişimler meydana gelebilir. Sınırlar belirleyeceğimiz, mesafe koyacağımız bir döngüdeyiz. Biraz agresyon içeren bir zaman dilimi.

12-18 Ekim haftasının öne çıkan gezegen açıları :

12 Ekim : Merkür Venüs altmışlığı : Merkür 11° Akrep, Venüs 11° Başak

İletişim ve ilişkiler açısından güzel bir görünüm. Naif, yumuşak, uyumlu etkiler veriyor bize.

14 Ekim : Güneş Mars karşıtlığı : Güneş 21° Terazi, Mars 21° Koç

Mars retro ayrıca. Geçmişten gelen öfkelerin tartışma yaratabileceği, içsel anlamda huzursuz hissedebileceğimiz günlerdeyiz.

15 Ekim : Güneş Plüton karesi : Güneş 22° Terazi, Pluto 22° Oğlak

Otoriteden yana bunalmış ve yorgun hissetmek olası. Çatışma enerjisine girmemeye çalışın. Görevler ve sorumluluklar, keyifsiz hissettirebilir.

18 Ekim : Güneş Satürn karesi : Güneş 25° Terazi, Satürn 25° Oğlak

Bugünlerde gözümüz daha çok olmayanı, henüz olmayanı, henüz gerçekleşmemiş olanı, eksik olanı görecektir. Biraz karamsar bir enerjisi var içinden geçtiğimiz bugünlerin.

18 Ekim : Venüs Neptün karşıtlığı : Venüs 18° Başak, Neptün 18° Balık

Aşkta, ilişkilerde yanılgıları fark etmek bu haftanın olasılıklarından biri. Nerelerde nasıl düşündünüz, karşınızdaki kişiyi nasıl biri olarak algıladınız, idealize mi ettiniz, mükemmel biri olarak mı gördünüz, bunları sorgulatabilecek bir karşıtlık şeklinde özetleyebilirim.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

12 Ekim 2020 Pazartesi

Ay bugün aslan burcunda. Öğle saatlerinde çok güzel bir Ay Güneş altmışlığı aktif. Günün ilk yarısında, yaklaşan açı konumundayken de alıyoruz bu açının pozitif etkilerini.

Hem ilişkiler için, hem de iletişimler ve günlük işler için olumlu bir görünüm.

Günün ikinci yarısında, özellikle de akşam üstü saatlerde Ay Mars üçgeni ile hareketliliğimiz artıyor. Enerji, güç, motivasyon isteyen işleri yapabiliriz.

17:29 sonrası Ay boşlukta.


13 Ekim 2020 Salı

Ay 07:55’te başak burcuna geçiyor. İşimize odaklıyız bugün. Çalışıyoruz. Bir şeyleri düzenliyoruz. Başak etkisiyle temizlik isteğimiz de artar 🙂

Akşam saatlerinde Ay Uranüs üçgeni, pozitif anlamda sürprizlere açık bir atmosfer yaratıyor. Bizi sevindirecek ama beklemediğimiz, ummadığımız şeyler olabilir. Bunun dışında yeni şeyler de deneyimleyebiliriz. Farklı şeyler yapabiliriz.


14 Ekim 2020 Çarşamba

Ay bugün başak burcunda ilerliyor yine. Bugün Ay’ın güzel açıları var. Yine de Güneş Mars karşıtlığının kesinleştiği bir günde olduğumuzu unutmayalım. Yukarıda haftanın bütün büyük açılarını ve etkileri anlatmış bulunuyorum.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter üçgeni, Ay Pluto üçgeni gibi güzel açılar görüyoruz. İş, kariyer ve parasal konularda şanslı bir gün. Başarı ve verim açısından güzel bir gün olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Satürn üçgeni, yine işimiz ve kazancımızla ilgili olumlu etkiler sunuyor. İşimizde otorite ile, evde aile büyükleri ile güzel dialogların olabileceği, uyumlu enerjilerin aktif olduğu, keyifli bir akşam.


15 Ekim 2020 Perşembe

01:46-08:53 arası boşlukta olan Ay, 08:53’te terazi burcuna geçiyor.

Bugün de Güneş Pluto karesi kesinleşiyor. Bu hafta maalesef Güneş’in açıları bir hayli zorlu sevgili okuyucularım.

Yeniay öncesindeyiz. Ay kapanıyor artık. Işığı gittikçe küçülmüş durumda. Huzursuz ve gergin bir ruh hali vardır kapanış fazının. Mars retrosu, Güneş’in açıları derken çok keyifli zamanlar değil açıkçası. İçsel anlamda kendimizi iyi tutarak atlatmaya çalışalım. Aksi takdirde zihnimizin içinde aynı yerlere döneriz tekrar tekrar.

Akşam saatlerinde Ay ve Kiron zıt konumda. İlişkilerde incinebileceğiniz şeyler olabilir ya da siz birini üzebilirsiniz. Kimseyi gücendirmemeye özen gösterelim.


16 Ekim 2020 Cuma

Ay gün boyunca terazi burcunda. Yeniay günündeyiz. Biraz gergin bir yeniay yaşıyoruz bu kez. İlişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, özel ve sosyal ilişkilerde bazı değişimler, güncellemeler, yeni kararlar olabilir.

Mesafe koyabilirsiniz bazı kişilerle aranıza. İlişkinin çerçevesi değişebilir.


17 Ekim 2020 Cumartesi

Ay 01:11-08:05 arasında boşlukta, 08:05’te akrep burcuna geçiyor.

Ay akrepte olunca, duyguları her zamankinden daaha derinlikli yaşarız. İçsel çatışmalar artar biraz. Geçmişin olumsuz deneyimleri zihnimize üşüşür.

Akşam saatlerinde Ay, Merkür ile kavuşuyor, Uranüs’e karşıt açı yapıyor. Böylece Merkür Uranüs karşıtlığının etkilerini çoğaltmış oluyor. Ani parlamalar, agresyonlar yaşanabilir. İletişimleri azaltıp bir köşeye çekilmek iyi olur bu akşam.

Alalım elimize çayımızı, kitabımızı, köşemizde sakin geçirelim bu akşamı 🙂


18 Ekim 2020 Pazar

Ay bugün akrep burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Venüs altmışlığı keyifli bir atmosfer sunuyor. Güzel bir Pazar kahvaltısıyla başlayabiliriz güne, güzel iletişimler içinde dingin bir sabah yaşayabiliriz.

Öğle saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığı, parasal konularda şanslı gelişmeler getirebilir.

Günün ikinci yarısında Ay Pluto altmışlığı, kendimizi güçlü hissedeceğimiz bir ruh halinde olacağımızı anlatıyor. Maddi ya da manevi, bir güçlenmedir Pluto.

Akşam saatlerinde Ay Satürn altmışlığı geliyor bu kez. Bugün Ay’ın tüm açıları uyumlu. Satürn altmışlığı, iş, para ve otorite ile ilgili konularda, aile büyüklerinin ihtiyaçları, istekleri ile ilgili konularda güzel bir akşama işaret ediyor.

Bu güzel açıları alıyor Ay gün boyunca. Diğer yandan bugün Güneş Satürn karesi ve Venüs Neptün karşıtlığı kesinleşiyor. Olumlu etkiler ve göreceli olarak biraz daha zorlu diyebileceğimiz etkiler bir arada.


Ekim ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Ekim 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Ekim 2020, Boğa Burcu Ekim 2020, İkizler Burcu Ekim 2020,

Yengeç Burcu Ekim 2020, Aslan Burcu Ekim 2020, Başak Burcu Ekim 2020,

Terazi Burcu Ekim 2020, Akrep Burcu Ekim 2020, Yay Burcu Ekim 2020,

Oğlak Burcu Ekim 2020, Kova Burcu Ekim 2020, Balık Burcu Ekim 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Huzurlu, sağlıklı, mutlu bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!