11 Ağustos Aslan Burcunda Güneş Tutulması

11 Ağustos Aslan Burcunda Güneş Tutulması

11 Ağustos 2018 Cumartesi günü, Türkiye saati ile 12:57’de aslan burcunun 18 derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Güneş tutulmaları yeniaylarla birlikte gerçekleşirler. Yani Ağustos ayının yeniayında, güçlü bir Güneş tutulması deneyimleyeceğiz. Etkilerinin ise, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani 6 aylık süreçte aktif olduğunu söyleyebiliriz. Ama tabii en çok Ağustos’ta hissedilecek tutulma etkileri, sonrasında ise gittikçe azalacak.

Bu yılın son tutulması bu arada. Özellikle yaz aylarında peş peşe gelen tutulmalar epey zorladı bizi. Neyse ki artık sonuncusu gerçekleşiyor.

Tutulma esnasında, gökyüzü ne durumda diye bakacak olursak :

Tutulma derecesine Jüpiter kare, yani zorlu bir açı yapıyor.

Merkür retroda ve tutulma derecesine yakın konumda.

Yani açıkçası, şahane etkilerle gerçekleşecek bir tutulmadan söz edemiyoruz.

Temmuz tutulmaları kadar sert açılar eşliğinde olmasa da, yine zorlu etkiler var.

Peki neler getirebilir tüm bileşenleri bir arada düşündüğümüzde ?

Geçmişten gelen konular ve sorunlar doğrultusunda, bazı döngüleri kırmak, yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz bu tutulma ile.

Güneş tutulmaları yeni sayfalar açarlar hayatlarımızda. Tutulmaya kare açı yapan yani zorlu görünümde olan Jüpiter, bu yeni başlangıçta, şansın değil, emeğin önemli olacağını, bir şeylerin hazır şekilde önümüze gelmeyeceğini, sonucu çabamızın belirleyeceğini gösteriyor.

Tutulmanın burçlara etkilerine geçmeden evvel astrolojik danışmanlık, yani doğum haritası analizleri ile ilgili  sitemin iletişim kutusuna, @anlatburcak instagram hesabıma en çok gelen, danışanlarımın en merak ettiği, yani benim sıklıkla yanıtladığım soruları, burada derleyerek merak eden diğer okuyucularım için de bilgilendirme yapmış olayım.

Tercih edebileceğiniz seçenekler böyle sevgili okuyucularım. Analiz teslim konusunu da yanıtlamış olayım sizler için.

 

Danışmanlık talepleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilirsiniz.

Şimdi Güneş tutulmasının burçlara etkileri ile devam edelim (Yükselen burcunuza öncelik veriniz).

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 5.evinizde bir Güneş tutulması yaşanıyor. Hayatında kimse olmayan okuyucularım için, yeni bir aşkın kuvvetli bir olasılık olduğunu müjdeleyeyim 🙂 Yaşamınızda aşk anlamında yeni bir sayfa açabilir bu tutulma. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de şanslı etkiler getiriyor.

Boğalar ve Yükselen Boğalar : 4.evinizde yenilikler yaratacak bir tutulma bu. Ancak bu yenilikler, sizi biraz zorlayarak dahil olacaklar yaşamınıza. 4.ev konuları, ev, aile, yuva, güvenlik, geleneksel değerler, ailenin kadın figürleri gibi temaları yönettiğinden, yeni başlangıçlar bu konular üzerinden gelecek size.

İkizler ve Yükselen İkizler : 3.evinizde gerçekleşecek bu tutulma ile, kardeşlerinizin yaşamında yenilikler gerçekleşebilir, yakın çevre iletişimlerinizde yeni dönemler başlayabilir. Satış, pazarlama, tanıtım, vb konularda da gelişmeler söz konusu. İletişim temelli yenilikler var size. Ancak gökyüzü emeğinizi görmek istiyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Tutulma 2.evinizde gerçekleşiyor. Bu ev en temelde para demektir, yatırım demektir, kazanmak ve harcamak demektir. Tutulma da bu alanı aktive edeceğinden yeni iş, yeni kazanç kaynakları, yeni iş planları, yeni yatırım kararları getirebilir size. Ancak işin içinde Jüpiter karesi olduğundan, temkinli hareket etmeli, büyük yatırımları çok iyi analiz etmeden yapmamalı, harcamalarınızda kontrollü olmalısınız.

Aslan ve Yükselen Aslan : Tutulma sizde gerçekleşiyor. Bu da sizin için, yaşamınız için oldukça önemli, yeni sayfalar, yeni kararlar, yeni başlangıçlar anlamına geliyor. Konu ne olursa olsun, adımlarınızı kontrollü atmalı, gururu değil mantığı tercih etmeli, iyice düşünmeden harekete geçmemelisiniz. Çünkü Jüpiter karesi, abartılara meyilli olacağımızı gösteriyor. Her şeyde bir ölçü gözeterek ilerlemek, şu anda sizin için en  önemlisi.

Başak ve Yükselen Başak : Tutulma zorlu bir evinizde gerçekleşiyor açıkçası. 12.evinize düşen bir tutulma bu. Tabii burada yaptığımız yorumlar geneldir. Haritanız incelendiğinde, 11. ya da 1. eviniz de olabilir tutulmanın denk geldiği alan. 12.ev üzerinden düşünecek olursak, sürprizli, beklenmedik yeni durum ve olaylar getirebilir size bu tutulma. Şu ana kadar sizden gizlenmiş şeyler, önünüze düşebilir bu süreçte. Dolandırılma, kandırılma gibi durumlara da açıksınız, dikkatli olun lütfen.

Terazi ve Yükselen Terazi : 11.evinizde gerçekleşecek bu tutulma, size yeni bir sosyal çevre getirebilir. Bir değişim söz konusu arkadaş ve dost çevrenizde. Hedeflerdir 11.ev aynı zamanda, yaşam yolumuzdaki amaçlarımız, ideallerimizdir. Tutulma etkisiyle hedeflerinizde değişikliğe gidebileceğiniz gibi, planlarınız doğrultusunda yeni adımlar da atabilirsiniz. Ancak Jüpiter kareli bir tutulma olduğundan, fazla iyimserlik hüsran getirebilir, lütfen mümkün olduğunca rasyonel adımlarla ilerleyin.

Akrep ve Yükselen Akrep : 10.evinizde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. 10.ev iş, kariyer, yaşamınızdaki yetki ve otorite sahibi kişilere dair konular, devlet bağlantılı konular, aile büyükleri gibi temaları kapsar. Toplum önünde sahip olduğumuz sıfatlardır aynı zamanda 10.ev. Size buralardan yenilikler geliyor. Yaşamınızı daha iyi bir çerçeveye taşıyacak yeni sayfalar açılıyor. Sadece uyarım şu, tutulmaya Jüpiter kare yaptığından şansa güvenmek yerine çok çalışmak ve emek vermek gerekiyor. Siz de akrep olarak kararlı ve azimlisiniz. Bir hedef için istikrarla çabalamak tam sizlik, öyle değil mi 🙂

Yay ve Yükselen Yay : 9.evinizde Jüpiter karesi eşiliğinde bir tutulma gerçekleşecek. Bu ev yaşam çerçevemizi belirleyen tüm önemli bileşenlerdir esasen. Eğitim, öğretim, uzun vadeli planlar, gelecek kararları, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal meseleler, basın, yayıncılık faaliyetleri, ticaret gibi temaları vardır. Buralardan yenilikler geliyor. Ancak Jüpiter karesi bu yenilik için efor sarfedeceğinizi söylüyor. Sizi zorlayacak ancak sonrasında mutlu edecek yeni hayat planları ve önemli adımlar anlamına geliyor sizin için.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 8.evinizde meydana gelen bu Güneş tutulması ile birlikte, parasal konularda yeni bir dönem başlıyor sizin için. Bu ev özellikle eşin geliri, kredi, miras, nafaka, vb gibi çalışılmadan elde edilen paraları simgeler. Jüpiter tutulmaya kare yani sert bir açı yaptığından, eşinizin gelirlerinde bir azalma yaşanabilir. Bir miras, nafaka davanız varsa, sonuç beklentilerinizin altında kalabilir. Kredi, borç konularında da yeni bir gündem söz konusu. Bu süreçte büyük kredilerden uzak durmanızı öneririm. Çünkü Jüpiter karesi, ödeme sürecinizde zorluk yaratabilir açıkçası.

Kova ve Yükselen Kova : 7.evinizde gerçekleşecek bir tutulma bu. Bu evin temaları itibariyle, tutulma evlilik, ilişki, ortaklı işler gibi konular üzerinden yeni sayfalar dahil edebilir yaşamınıza. Yeni bir partner gibi, mevcut ilişkide evlilik kararı gibi, yeni bir iş ortağı gibi gündemler olası. Jüpiter tutulma derecesine kare yaptığından, temkinli adım atmalı, herkese kolayca güvenmemelisiniz. Açıkça uyarım bu olsun.

Balık ve Yükselen Balık : Tutulma 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma, sorumluluklar, günlük akış anlamına gelir bu ev. Dolayısıyla yeni iş, yeni iş arkadaşları, yeni sorumluluklar olası. Çalışmayan okuyucularım için, günlük akışınızda değişiklikler meydana geleceğini, rutin olarak yeni şeyler yapacağınızı söyleyebilirim. Bu ev aynı zamanda sağlık, bakım, diyet, spor anlamına geldiği için buralardan yana yeni başlangıçlarınız olabilir. Bir süredir ihmal ettiğiniz bir sağlık probleminiz varsa, artık erteleyemeyeceğiniz şekilde kendini gösterebilir. Çünkü Jüpiter tutulmaya zorlayıcı bir açı yapıyor efendim.

 

11 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasının çerçevesi ve burçlara etkileri bu şekilde efendim.

Tutulmadan en güzel etkileri almanızı, yüzünüzü güldürecek yeni başlangıçlara adım atmanızı diliyorum.

Dilerseniz @anlatburcak instagram hesabımı takip ederek, yazılardan haberdar olabilirsiniz.

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!