11-17 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

11-17 Şubat 2019 Astroloji Gündemi

Herkese selamlar ! Artık bir klasik haline gelen haftalık gündem yazımla karşınızdayım yine 🙂

Bakalım yeni haftada neler bekliyor bizi.

Bu arada Ay, bugünlerde büyüyen fazda sevgili okuyucularım. 5 Şubat’ta gerçekleşen yeniayın etkilerini görmeye başlamış olmalısınız. Yeniayın sonrasındaki günlerde Ay büyüdükçe, konular da belirginleşir çünkü.

Okumamış olanlar için yeniay yazım burada : 5 Şubat 2019 Kova Burcunda Yeniay ve Etkileri

Ayrıca @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Mail adresimi de hatırlatayım. Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Hadi başlayalım 11-17 Şubat haftasının detaylarına.

11-17 Şubat 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

Mars, 14 Şubat Perşembe günü boğa burcuna geçiyor. ‘Şimdi boğalar düşünsün !’ dermişim :)))

Şaka tabii 🙂 Her transit hepimizi ilgilendiriyor. Her bir gezegen, hangi burçta olursa olsun, haritamızda bir alana denk düşüyor çünkü.

Mars geçişi nasıl bir etki derseniz, yani Mars burcumuzdan veya yükselenimizden geçiyorsa ne olur, anlatayım.

Aslında güzeldir, harekettir, verimdir, motivasyondur Mars.

Girişken oluruz, geri durmayız, atılımlar yaparız Mars burcumuzda ise. Ama girdiği alanda zorlanmalar da yaratır. Agresyon verir ayrıca. Mars’ın olduğu yerde mücadele vardır. Ruhumuzu zorlayan hırslar, çabalar vardır. O açıdan nefis bir transit değil bu, açıkça böyle.

Boğa burcu, doğum haritamızda hangi eve düşüyorsa, Mars etkisiyle o evin konularında bir devinim, bir çaba, bir hareketlenme başlıyor efendim.

Boğa durmayı sever, Mars ise hareketi. Bu tezat da yansıyacak ayrıca transitin getirilerine. Mars-boğa dönemi için ayrı bir yazı yayınlayacağım, detaylıca görebileceksiniz etkileri.

11-17 Şubat 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

13 Şubat 2019 : Mars Uranüs kavuşumu : Mars 29° Koç, Uranüs 29° Koç

İşte bu haftanın en önemli açısı !!! Dikkat !!!! Ani öfkelenmeler, bir anda çıkan kavgalar, tartışmalar, küçücük basit şeylerin büyüyüp mesele olması, agresyon yaratması anlamına geliyor bu açı. Bu haftayı sakin geçirmek gerekiyor, yoksa hiç yoktan işler büyür, özellikle altını çizeyim.

Kendimden bir örnek vereyim, ister misiniz ? Yine böyle bir kavuşum yapmıştı Mars ve ben tatildeydim.

Çok basit, eften püften bir konu üzerinden, sert bir dialog oldu yanımızdaki iki hanım arasında. Konu nasıl büyüdü, nasıl kontrolden çıktı, anlayamadık, yatıştıramadık. Herkesin keyfi kaçtı. Dedim işte Mars efendi, gene yaptı yapacağını 🙂 Bu hafta kontrol şart, kendi işimize bakalım, atmosfer elektrikli çünkü. Aman sakin !!!


17 Şubat 2019 : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 15° Oğlak, Neptün 15° Balık

İmdadımıza geliyor bu açı 🙂 Tam bir naiflik, sevgi, empati açısı. Durumları bir nebze de olsa, dengeler. Öncesinde de etkileri hissedileceği için 14 Şubat için, aşk meşk durumları için de güzel 🙂 Uyumu simgeliyor, koşulsuz sevmeyi, olduğu haliyle kabul etmeyi sembolize ediyor. Sevelim, sevilelim bence :))


 Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

11 Şubat 2019 Pazartesi

Sabahın ilk saatlerinden itibaren Ay, boğa burcunda. Son derece dingin bir atmosfer var. Açılar da güzel.

Güne Ay-Merkür altmışlığı ile başlıyoruz. Bu uyumlu açı ile sabah saatlerinde verimli görüşmeler yapabiliriz, zihnen çok aktif olabiliriz, iletişimler, işler rahat akıyor, kullanalım efendim.

Akşam da güzel bir açı bekliyor bizi : Ay-Venüs üçgeni. Kadın-erkek ilişkilerinde oldukça şanslı bir görünüm bu. Onun dışında parasal açıdan da güzel, Venüs parayı da simgelediğinden. Keyifli bir açı, dolayısıyla güzel gelişmeler getirecektir 🙂

12 Şubat 2019 Salı

Bugünün bütün açıları güzel 🙂 Belli ki Salı günü epey keyifleneceğiz 🙂 Güzel şeyler olacak inşallah.

Güne Ay-Neptün altmışlığı ile başlıyoruz. İçsel anlamda huzurluyuz, ki en önemlisi o. Bazen kızıyoruz ya hani hayata, işte bu tam tersi şükür enerjimizi ve maneviyatımızı yükseltecek bir açı kalıbı. Ardından devreye Ay-Satürn üçgeni giriyor ve etkisi gün geneline yayılıyor. Hoca, rehber konumunda olan kişilerden öneriler almak adına çok güzel, yetki sahibi kişilerden destekler de gelebilir. Kalıcı işler başlatmak için de değerlendirebilirsiniz bugünü. Satürn’ün olduğu yerde kalıcılık vardır.

Akşam ise Ay-Pluto üçgeni ile aile büyüklerimizle uyumu yakalıyoruz, daha güçlü hissediyoruz. Dönüşümdür Pluto, bu uyumlu açı somut ya da soyut olumlu dönüşümler getirecektir.

13 Şubat 2019 Çarşamba

Pazartesi, Salı çok güzel etkiler vardı, ama bugün dikkat edeceğiz. Mars ve Uranüs kavuşuyor, hem de anaretik dediğimiz 29 derecede, koç burcunda. Bu iki çılgının sağı solu belli olmaz !

Ay, geceden boşluğa giriyor ve öğleye kadar boşlukta. Beklediğiniz konular netleşemeyebilir bu zaman diliminde. Bir cevap, bir mail, bir haber, vb beklersiniz, geç gelir mesela ya da bir işinizi halledeceksiniz, sürümcemede kalır boşluk etkisiyle, bunun gibi şeyler kastediyorum.

12:34 itibariyle Ay, ikizler burcuna geçiyor ve çenemiz düşüyor 🙂 Çok konuşacağız, çok iletişim kuracağız bugün. Özellikle kardeşler, akrabalar ve komşular gibi yakın çevre ile olacak bu dialoglar. Hareketli bir Çarşamba.

14 Şubat 2019 Perşembe

Herkesin Sevgililer Günü kutlu olsun ! Herkesin diyorum, çünkü Sevgililer Günü sadece sevgilisi olanların değil, sevmeyi bilen ve kalbinde sevgi olanların günüdür.

Açılar şahane değil ama, onu söyleyeyim. Tektaşlar küçük gelecek ve kavga mı çıkacak yoksa :))

Ay, bugün ikizler burcunda. Günün ikinci yarısında, Neptün ile kare yapıyor. Kareleri sevmeyiz, hele de Neptün karelerini hiç sevmeyiz, çünkü hayal kırıklığı getirir, beklentiler karşılanmaz.

Akşam ise Ay-Jüpiter zıtlaşması var. Bu karşıtlık abartmaya meyiili olmak demektir. Sevgililer günü triplerle geçecek sanırım 🙂

15 Şubat 2019 Cuma

Ay, akşam üstü saatlerine kadar ikizler burcunda bugün, açıları da harika 🙂 Demek ki iletişimlerde fayda bulacağız, olumlu gelişmeler yaşayacağız.

Sabah saatlerinde çok güzel bir Ay-Güneş üçgeni var. Erkek figürlerle, yöneticilerle dialoglarda şanslı bir etki. Ayrıca güç demektir Güneş, bu açı etkisiyle, önemli görüşmeler yapabiliriz, bize fayda sağlayacak bağlantılar oluşturabiliriz. Yeteneklerimizi göstermek açısından da destekliyor bizi.

Günün ikinci yarısında Ay-Uranüs altmışlığı tatlı sürprizler getiriyor.

15:48-17:03 arasında Ay boşlukta, 17:03 itibariyle yengeç burcuna geçiyor. Akşam saatlerinde Ay-Mars uyumlu açısı güçlü, enerjik ve motive hissettiriyor bizi. Cuma gerçekten güzel görünüyor efendim, önemli işleriniz için değerlendirebilirsiniz.

16 Şubat  2019 Cumartesi

Ay, günün tamamında yengeç burcunda. Güne çok güzel bir Ay-Merkür üçgeni ile başlıyoruz. Keyifli dialoglar, güzel haberler, ayrıca işimize yarayacak fikirler demektir bu.

Akşam saatlerinde ise, olumlu ve olumsuz açılar bir arada. Ay-Venüs karşıtlığı, Ay-Satürn karşıtlığı karamsar ve keyifsiz hissettirecek şeyler getirebilir ya da olumsuz bir şey yaşanmasa bile biz kendi içimizde o ruh halinde olabiliriz. Bununla birlikte Ay-Neptün üçgeni de aktif ve durumları dengeleyecek. Bir yanımız şükredecek, bir yanımız isyan edecek yani bu akşam, öyle bir kafadayız özetle 🙂

17 Şubat 2019 Pazar

Ay, 18:20’ye kadar yengeç burcunda. Günün ilk saatlerinde gökyüzü gergin, çünkü Ay ve Pluto karşı karşıya geliyor. Yalnız ve güçsüz hissetmek olası. Günün ikinci yarısında Ay-Uranüs karesi de var, ani gelişen durumlar keyfimizi kaçırabilir.

Ay 17:17-18:20 arasında boşlukta, 18:20 itibariyle aslan burcuna geçiyor. Enerjimiz, modumuz değişiyor, gündüz saatlerine göre çok daha keyifliyiz 🙂 Şöyle bir kendimize geliyoruz, güç topluyoruz. Güzel bir akşam.

11-17 Şubat 2019 haftasının detayları böyle.

Bu arada dolunay yaklaşıyor sevgili okuyucularım, ben de sizleri bekletmeden yazımı yayınladım :

19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay ve Etkileri

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemden yararlanabilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Venüs Oğlak Burcunda 4 Şubat-1 Mart 2019

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Sağlıklı, mutlu, bereketli bir hafta olsun herkes için !

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!