11-17 Ocak 2021 Astroloji Gündemi

11-17 Ocak 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Bir yeniay haftasına giriyoruz yine.

Her ay gökyüzünde bir yeniay, bir dolunay yaşanıyor. Sırada oğlak burcunda gerçekleşecek olan bir yeniay var. Pluto ile kavuşum halinde meydana gelecek bir yeniay bu. Yani Plutonik bir yeniay.

Yeniayın genel ve burçlar bazında etkileri için yeniay yazımı tıklayınız ↓↓↓

13 Ocak 2021 Oğlak Burcunda Yeniay

Haftanın detaylarını konuşalım şimdi. Çok sayıda gezegen açısının aktif olduğu bir haftaya giriyoruz.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereceğim her zaman olduğu gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


11-17 Ocak haftasının öne çıkan gezegen açıları :

11 Ocak : Merkür Jüpiter kavuşumu : Merkür 5° Kova, Jüpiter 5° Kova

Haftanın destekleyici görünümlerinden biri. Eğitimle ilgili konularda, yurt dışı bağlantılı konularda sonuç beklediğiniz şeyler varsa, bu kavuşum etkisi altında sonuç alabilirsiniz. 11 Ocak’ta kesinleşiyor bu kavuşum ama öncesi sonrası günlerde de etkisi oluyor. Yani birkaç günlük bir etki. Sadece Pazartesi için geçerli değil.

Hukuksal konular da hareketlenecektir Jüpiter ile.

Merkür anlaşmaları, sözleşmeleri, imzalı işleri simgeler. Yazışmalar, görüşmeler, toplantılar, iletişimler de yine Merküryen konular arasında. Tüm bu temalar olumlu etki alacaktır.

12 Ocak : Merkür Uranüs karesi : Merkür 6° Kova, Uranüs 6° Boğa

Ani uyanışlar, ani farkındalıklar getirebilir bu açı bize.

‘Evreka !’ anları vardır ya hani sevgili okuyucularım, birden zihnimizde bir ampul yanar hani 🙂 Taşlar yerine oturur. Bazı şeylerin nedenini idrak ederiz. Tam da böyle bir görünüm bu.

13 Ocak : Mars Satürn karesi : Mars 3° Boğa, Satürn 3° Kova

Marsiyen davranışların, yani kontrolsüz, kaba, fazla girişken, fazla hırslı davranışların, fevri çıkışların evrenden Satürnyen karşılıklar alabileceğini söyleyen bir açı.

Haddini aşan, herhangi bir konuda aşırıya kaçan, aşırılıklar halinde olan kişiler, sert dersler alacaktır böyle bir etki altında.

14 Ocak : Venüs Uranüs üçgeni : Venüs 6° Oğlak, 6° Uranüs

Haftanın en güzel açılarından biri 🙂 Çok güzel bir üçgen ! Venüs işi ve kariyeri anlatan oğlak burcunda, Uranüs ise parayı sembolize eden boğa burcunda olduğu için, iş ve para konularında güzel sürprizlere, bizi sevindirecek gelişmelere açık olacağız bu hafta 🙂 Bu hafta diyorum. Çünkü dediğim gibi, açılar öncesinde sonrasında olmak üzere birkaç gün boyunca etkili oluyorlar. Hatta maksimum etki, yaklaştıkları zamandadır, onu da söyleyeyim 🙂

Aşkta sürprizli şeyler olabilir 🙂 İlişkiler açısından son derece güzel 🙂 Sanatsal konularda da destekleniyoruz. Uranüs ile yaratıcı, orijinal, sıradışı üretimlerimiz olabilir.

14 Ocak : Güneş Pluto kavuşumu : Güneş 24° Oğlak, Pluto 24° Oğlak

Yeniayın en önemli görünümlerinden biri. Güç topluyoruz Pluto ile. Dönüşüyoruz. Bir şeyleri daha iyi hale getirmek için yeni şeyler yapıyoruz. Küllerinden doğmayı anlatan bir gezegendir Pluto.

Ama bir konuda uyarım olsun. İş hayatınızda güç çekişmelerinden uzak tutun kendinizi. Yarışınız kendiniz ile olsun, başkası ile değil.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

11 Ocak 2021 Pazartesi

Ay 16:29’a kadar yay burcunda ve boşlukta. Herhangi bir açısı yok.

Yay burcu etkisiyle ufkumuzu açacak kitaplar, bilgiler karşımıza çıkacaktır. Felsefe yay burcunun en önde gelen temalarından biridir. Bize felsefi anlamda derinlik kazandıracak yeni şeyler öğrenebiliriz.

Ay 16:29’da oğlak burcuna geçiyor. Çalışma hayatımız açısından hareketli günler başlıyor. Ay oğlakta iken bol bol çalışırız, yapılacak işlerde çok güzel ilerleriz. Görev bilincimiz, sorumluluk duygumuz yükselir.

Ay oğlağa geçince, günün geri kalanında uyumlu açılar alıyor 🙂

Akşam saatlerinde Ay Mars üçgeni ile özgüvenimiz, cesaretimiz yüksek. Özellikle iş ve para konusunda alıyoruz bu etkiyi. Güzel girişimlerimiz olabilir.

Gece saatlerinde Ay, Venüs ile kavuşuyor. Aşktan yana şanslı bir vakit 🙂 Keyif aldığımız şeyleri yapmak için de güzel bir zaman.


12 Ocak 2021 Salı

Ay oğlakta ilerlemeye devam ediyor. Çalışıyoruz, üretiyoruz, yapılacakları hallediyoruz bir bir.

İşimizde son derece aktif bir gün.

Otorite ile ilgili konular, devlet bağlantılı, resmi işlemler yer alabilir günlük akışımız içinde.

Akşam saatlerinde harika bir Ay Neptün altmışlığı oluşuyor 🙂 Duygusal anlamda çok güzel, çok dingin, huzurlu bir vakit. İnsan ilişkilerimizde yardımlaşmalar olacaktır ayrıca. Birbirimizin işini kolaylaştıracağız sevgi ile, empati ile.

Küslerin barışabileceği bir akşam ayrıca 🙂 Neptün’ün uyumlu açılarında anlayış ve empati duygumuz yükselir.


13 Ocak 2021 Çarşamba

Bu sabah 08:00’de oğlak burcunun 23 derecesinde bir yeniay meydana geliyor.

Yeniayın etkileri burada : 13 Ocak 2021 Oğlak Burcunda Yeniay

Yeniayın ardından Ay, Pluto ile kavuşuyor ve sonra boşluğa giriyor. 10:21-19:43 arasında boşlukta, 19:43’te kova burcuna geçiyor.

Ay’ın kovaya yerleşmesi, bol çalışmalı oğlak günlerinden sonra sosyalleştirecektir, rahatlatacaktır bizi. Güzel bir akşam 🙂 Keyifli iletişimler olabilir arkadaşlarımızla.


14 Ocak 2021 Perşembe

Ay gün boyunca kova burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Jüpiter kavuşumundan harika bir etki alıyoruz. Güne başlamış olursak, beklediğimiz mailler, bildirimler, vb şeyler varsa, gelmiş olabilir, bunları görebiliriz, sevinebiliriz. Kendi içimizde iyi hissedeceğimiz, pozitif bir sabah 🙂

Öğle saatlerinde Ay, Merkür ile kavuşuyor. Günün ilk yarısında da bu Merküryen etki devrede. İletişimlerden yana oldukça destekleyici bir vakit. Sosyal bağlantılarımız içinde son derece aktif olacağımız, bol haberleşmeli bir vakit 🙂 Yazışmalar, görüşmeler için kullanılabilir.

Ay 12:27’de boşluğa giriyor. Günün geri kalanında boşlukta. Hatta yarın da boşlukta. Uzun bir boşluk süreci yaşayacağız.

Ay boşlukta ne demek ? Ay, herhangi bir gezegenden açı almadan ilerliyor demek. Bu zamanlarda verimimiz düşük olur, çünkü konsantrasyonumuz düşük olur. Kendimize vakit ayırmak isteriz.

Yapılan şeyler, beklemede kalabilir, ilerlemeyebilir. O yüzden iş hayatımızda durgun geçer bu vakitler. Ay boşlukta iken önemli başlangıçlardan kaçınmamız gerekiyor ayrıca.


15 Ocak 2021 Cuma

Ay gün boyunca kova burcunda ve boşlukta. Herhangi bir açısı yok.

Kova burcu enerjisiyle arkadaşlıklar, dostluklar, paylaşımlar ön plana çıkıyor. Birbirimizi destekliyoruz, birbirimize sahip çıkıyoruz, birlik duygumuz güçlü.

Takım çalışmaları için güzel bir gün.


16 Ocak 2021 Cumartesi

Ay gün başlarken 01:16’da balık burcuna geçiyor.

İki gündür kova burcunda boşluktaydı. Yani açı almadan ilerliyordu. Balık burcu transitine başlıyor artık.

Sabah saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile enerjik hissediyoruz kendimizi. Hareketli bir sabah.

Öğle saatlerinde bu kez Ay Uranüs altmışlığı giriyor devreye. Yaptığımız şeyleri daha farklı şekilde yapabiliriz, rutinlerimizin dışına çıkabiliriz, güzel şeyler olabilir 🙂 Yeni yaratıcı fikirler bulabiliriz.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay ve Venüs arasında çok güzel bir altmışlık açı oluşuyor 🙂 Özel ve sosyal ilişkilerde uyumumuz yüksek. Paylaşımlar içindeyiz. Sanatsal konular için de harika bir etki. İlham perileri bizimle 🙂


17 Ocak 2021 Pazar

Ay balık burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Günün ilk yarısında Ay, Neptün ile kavuşuyor. Huzurlu bir sabah. Manevi anlamda iyi hissedeceğimiz, ılımlı, pozitif etkilerin olduğu bir sabah.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Pluto ile altmışlık uyumlu açıda. Parasal konularda güçlü bir görünüm. Sizi maddi anlamda rahatlatacak şeyler olabilir.

Ruhsal anlamda yeni kararlar var. İçimizde nereleri onarmamız, hangi bakış açılarımızı değiştirmemiz gerektiğini fark ediyoruz. Güzel bir gün 🙂


Ocak ayı yorumlarınız aşağıda yer alıyor :

Koç Burcu Ocak 2021, Boğa Burcu Ocak 2021, İkizler Burcu Ocak 2021,

Yengeç Burcu Ocak 2021, Aslan Burcu Ocak 2021, Başak Burcu Ocak 2021,

Terazi Burcu Ocak 2021, Akrep Burcu Ocak 2021, Yay Burcu Ocak 2021,

Oğlak Burcu Ocak 2021, Kova Burcu Ocak 2021, Balık Burcu Ocak 2021

2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

Venüs Oğlak Burcunda 8 Ocak-1 Şubat 2021

Hepinize iyi haftalar ! Verimli, bereketli, keyifli, huzurlu bir hafta diliyorum  🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!