11-17 Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

11-17 Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Yeni haftada pek çok değişiklik var gökyüzünde.

Merkür ve Mars burç değiştiriyor. Venüs, Jüpiter ve Satürn’ün retrosu başlıyor.

Venüs hızlı hareket eden bir gezegen olduğu için, retrosunun etkilerini gündelik yaşamımızda çok daha hızlı ve belirgin biçimde göreceğiz. İlişkilerde sorun yaratan konuların daha vurgulu olacağı, daha çok konuşulacağı, sevgi bağlarının, uyumun gözden geçirileceği bir dönem.

Sorun çözmek için bir fırsat esasen. Ama hepsinden önce kendimizle olan ilişkimizi, insan ilişkilerimizde kendimizi nereye koyduğumuzu, kendimize verdiğimiz değeri ele alacağız bu retroda. Bir değişim ve yenilenme süreci başlıyor.

Venüs retrosu yazım burada, tıklayınız : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Haftanın tüm detaylarını konuşacağız şimdi.

Bu arada 1,5 yıllık bir döngünün ardından Ay düğümleri 5 Mayıs’ta ikizler-yay aksına geçti. Hayat çerçevemiz, ana konularımız, gündemlerimiz değişiyor artık.

Bu önemli geçişin etkilerini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz. Hem genel etkileri, hem burçlar bazında olasılıkları anlattım sizler için, tıklayınız :

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Ayrıca Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

Satürn ve Jüpiter retrolarını da Instagram’da anlatacağım bu hafta.

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


11-17 Mayıs 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

♦ Satürn 11 Mayıs’ta retroya başlıyor.

Bu retro bizim için önemli. Çünkü 22 Mart’ta kova burcuna geçti ve kovanın anlattığı bireysel özgürlükler, haklar üzerinden çalıştı Satürn. Yukarıda dediğim gibi, bu hafta Instagram sayfamda  anlatacağım retronun detaylarını.

♦ Merkür 12 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor.

Güzel bir transit olacak bu ! Çünkü ikizler Merkür’ün kendi evi, yönettiği alan. Merkür ikizler burcunda verimli çalışıyor. İletişim, iletişime dayalı işler, pazarlama, tanıtım alanları, sosyal medya faaliyetleri gibi Merküryen temalarda şanslı olacağımız bir süreç.

Venüs de burada olacak, ikizler burcunda gerileyecek. Venüs retrosu ile iletişimde ve iletişime dayalı işlerimizde nerelerde yanlışlar yaptığımızı, neleri eksik bıraktığımızı göreceğiz ve Merkür-ikizler geçişi ile bu alanlarda yenilenmelere gideceğiz. Düzelttiğimiz, değiştirdiğimiz şeyler olacak.

♦ 13 Mayıs’ta Venüs retrosu başlıyor.

Etkilerini gündelik yaşamımızda, özel ve sosyal ilişkilerimizde net biçimde gözlemleyeceğiz.

Yazım burada : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

♦ Mars 13 Mayıs’ta balık burcuna geçiyor.

Marsiyen bir enerjide değil balık. Bu nedenle Mars’ın ve balığın doğasının uyumlu olduğunu söyleyemiyorum. Mars’ın biraz sönümlenebileceği bir alan burası. Diğer yandan bu geçiş ruhsal konularda açılımlar getirecek bize.

Ayrıca ülkemizin 9.evi aktive olacak. Salgın sürecinde yurt dışı bağlantılı konular hareketlenmeye başlıyor.

Bu hafta Mars balık transitinin yazısı gelecek, etraflıca konuşacağız 🙂

14 Mayıs’ta Jüpiter retrosu başlıyor.

Jüpiter’in temsil ettiği birçok konuda düzenlemeler yapılacak, kurallar oluşturulacak. Bir yendien yapılandırma ve uyumlanma dönemi bu. Yine bu retroyu da Instagram sayfamda konuşacağız.


11-17 Mayıs 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları

11 Mayıs : Merkür Mars karesi : Merkür 28° Boğa, Mars 28° Kova

İletişimde sabit düşüncelerin, inatçı tavırların sorun yaratabileceğini anlatıyor bu kare bize.

Ayrıca Mars internet ve teknolojiyi anlatan kovada. Merkür ise parasal konuları simgeleyen boğa burcunda. Arada bir kare açı oluşuyor. Online alışverişlere, satın aldığınız aboneliklere, üyeliklere dikkat edin. Keyfinizi kaçırabilecek durumlar olabilir.

12 Mayıs : Mars Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Mars 29° kova, Kuzey Ay Düğümü 29° İkizler

Hedeflerimiz yönünde kadersel destekler var. Üzerinde yeterince düşündüğümüz konularda harekete geçelim.

12 Mayıs : Merkür Satürn üçgeni : Merkür 1° İkizler, Satürn 1° Kova

Çok güzel bir üçgen. İletişime dayalı işlerimizde Satürn’den destek alıyoruz.

Sağlam fikirler, doğru dialoglar, iyi anlaşmalar getirebilir bu açı bize.

15 Mayıs : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 24° Boğa, Pluto 24° Oğlak

Güçlenmektir, özgüvendir, başarı demektir Güneş’in iyi açıları. Pluto ile dönüşümler geliyor. Nasıl biri olduğumuz, davranış şekillerimiz, tutumlarımız, tavırlarımız, yarattığımız etki alanı değişiyor.

Bize fayda getirmeyen taraflarımızı fark ediyoruz, dengeliyoruz, iyileştiriyoruz. Harika bir açı.

17 Mayıs : Güneş Jüpiter üçgeni : Güneş 27° Boğa, Jüpiter 27° Oğlak

Haftanın bir başka şanslı görünümü de bu üçgen ! Donanımlarımızla, becerilerimizle takdir toplayacağımız günlerdeyiz. Geri durmayalım, tereddüt etmeyelim, kendimize güvenelim.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

11 Mayıs 2020 Pazartesi

Ay, oğlak burcunda olacak bugün. Görev odaklıyız, çalışkanız, yapılacaklar listemizle tıkır tıkır ilerliyoruz 🙂 Otoriteyi temsil eden kişilerle dialoglar artabilir bugün. Resmi işlemler, devlet bağlantılı konular, evrak teslim, başvuru vb işler yer alabilir günlük akışlar içerisinde.

Akşam saatlerinde Ay, Neptün ve Güneş ile çok güzel açılar yapıyor. İş ve para konularında şanslı bir akşam.


12 Mayıs 2020 Salı

Ay 18:28’e kadar oğlak burcunda. İşimize kanalize olmak için güzel bir gün. Bir süredir ertelediğimiz işler varsa bugün yapabiliriz.

Sabah saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşuyor, Güneş ile uyumlu açı yapıyor, Güneş-Pluto üçgeninin güzel etkilerini harekete geçiriyor. İşinizde, otorite ile iletişimlerinizde, devlet bağlantılı konularda destekleyici bir zaman dilimi. Kullanabilirsiniz.

Öğle saatlerinde yine uyumlu bir açı kesinleşiyor : Ay-Jüpiter üçgeni ! Öncesindeki saatlerde de etkisini alacağız tabii yaklaşan açı olması sebebiyle.

Eğitim, akademi, uluslararası işler, hukuksal konular, uzaklarda yaşayan sevdiklerimizle ilgili konularda, yani Jüpiter temalarında şanslıyız, değerlendirebiliriz bu zaman dilimini.

Ay 13:29-18:38 arasında boşlukta, 18:38’te kova burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay’ın Satürn ile kavuştuğunu, Merkür ile uyumlu açı yaptığını görüyoruz. Yaşça büyük kişilerle iletişimler doğabilir, onlarla ilgili konular halledilebilir. Bir aile büyüğünüzün ihtiyaçları gibi örneğin. Bunlar dışında işinizi büyütecek güzel fikirler getirebilir Merkür 🙂


13 Mayıs 2020 Çarşamba

Ay, gün boyunca kova burcunda. Günün ilk yarısında Ay-Uranüs karesi etkin. Beklenmedik gelişmeler günlük planlarınızı değiştirebilir. Parasal konularda tatsız sürprizlere açık bir zaman dilimi.

Sosyal sorumluluk, toplumsal duyarlılık deemktir kova. Bugün daha hassas olabilirsiniz bu konularda. İhtiyaç sahiplerine desteğinizi sunabilirsiniz, kampanyalara, hayır işlerine katılabilirsiniz.


14 Mayıs 2020 Perşembe

Ay, bugün kova burcunda. Günün ilk kısmında Ay-Venüs üçgeni ile ilişkilerden yana şanslıyız 🙂 Venüs’ün uyumlu açılarında sevildiğimizi gördüğümüz güzel şeyler yaşıyoruz, tatlı dille, güler yüzle uyumlu iletişimler kuruyoruz. Sevdiğimiz şeyleri yapma fırsatı buluyoruz. Venüs keyifleri de anlatıyor çünkü.

Günün ikinci yarısında ise bir Ay-Güneş karesi görüyoruz. İnatlaşmamak, sabit fikirlerde ısrar etmemek gereken bir zaman dilimi. Kadın erkek ilişkilerinde ufak tefek anlaşmazlıklar doğabilir.

17:02 sonrası Ay boşlukta.


15 Mayıs 2020 Cuma

Ay, 04:24’te balık burcuna geçiyor, sabah saatlerinde Mars ile kavuşuyor. Öfkeleneceğiniz durumlar oluşabilir. Diğer yandan enerjimizi, motivasyonumuzu yükselten bir kavuşum.

Günün ikinci yarısında ise uyumlu-uyumsuz açıları bir arada görüyoruz. Ay-Uranüs üçgeni keyifli değişimlere, yaptığımız rutin dışı şeylerden fayda bulacağımıza işaret ediyor.

Eş zamanlı olarak Ay-Merkür karesi de devrede. İletişim kurmak için çok destekleyici bir zaman değil. Kendimizle vakit geçirebilir, içe dönebilir, yaşam bileşenlerimizi değiştirmek yönünde planlar yapabiliriz.


16 Mayıs 2020 Cumartesi

Ay, günün tamamında balık burcunda. Akıştayız bugün. Çabalamıyoruz. Konuları kendi haline bırakıyoruz. Huzurlu, sessiz bir vakit geçirmeyi tercih ediyoruz. Sosyalleşmek yerine kendimizle olmayı seçebiliriz bugün. Çünkü balık, inziva enerjisidir.

Ayaklar balık burcu yönetiminde. Ayaklarımıza bakım yapmak için iyi bir gün. Ayaklarınızla ilgili sorunlar varsa araştırma yapabilirsiniz, çözüm yönünde bilgi toplayabilirsiniz ayrıca.

Akşam saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşacak. Günün ikinci yarısında başlıyor bu güzel kavuşumun etkisi. Meditasyon yapmak, ibadet etmek, iç sesimizi dinlemek, hayatımızı gözden geçirmek, yeni niyetler oluşturmak için harika bir gün 🙂


17 Mayıs 2020 Pazar

Çok güzel bir sabah ! Ay, Pluto ile, Güneş ile, Jüpiter ile harika  açılar yapıyor. Hedeflerimize varabiliriz, yeni hedefler belirleyebiliriz, önemli farkındalıklar yaşayabiliriz, kendimizi çok iyi  hissedebiliriz, bir şeylere geniş perspektiflerden bakabilir, geçmişin yüklerinden arınabiliriz.

Günün tüm açıları çok güzel bugün 🙂 Bir de Güneş-Jüpiter üçgeni var ki, o zaten en güzeli ! Yukarıda etkileri anlattım, biliyorsunuz.

Ay, 10:59-16:35 arasında boşlukta, 16:35’te koç burcuna geçiyor.

Ay-Satürn altmışlığının etkisinde olacağız günün geri kalanında. Bu da uyumlu bir açı 🙂 İşimizde güzel gelişmeler elde edebiliriz, iyi fikirler bulabiliriz, deneyim sahibi kişilerden tavsiye alabiliriz.

Koç burcunun enerjisiyle yükseleceğimiz, konulara hakimiyetimizin artacağı, kendimize güveneceğimiz destekleyici bir akşam.


Güneş, 19 Nisan itibariyle boğa burcuna geçti ve 1 ay süreyle boğada olacak. Transitin genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Mayıs ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2020, Boğa Burcu Mayıs 2020, İkizler Burcu Mayıs 2020,

Yengeç Burcu Mayıs 2020, Aslan Burcu Mayıs 2020, Başak Burcu Mayıs 2020,

Terazi Burcu Mayıs 2020, Akrep Burcu Mayıs 2020, Yay Burcu Mayıs 2020,

Oğlak Burcu Mayıs 2020, Kova Burcu Mayıs 2020, Balık Burcu Mayıs 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

İyi haftalar herkese !

Sağlıklı, keyifli, güzel gelişmeler yaşayacağımız bir hafta olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!