10 Ocak 2020 Yengeç Burcunda Ay Tutulması

10 Ocak 2020 Yengeç Burcunda Ay Tutulması

10 Ocak Cuma günü, Türkiye saati ile 22:20’de, yengeç burcunun 20 derecesinde, dolunay ile birlikte bir Ay tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Tutulma sırasında oğlak burcunda, yani tutulmanın karşısında çok önemli bir gezegen yığılması var. Merkür, Satürn ve Pluto oğlakta, bir arada. Dolayısıyla çok vurgulu, bitiş ve dönüşümlere işaret eden bir tutulma bu.

Satürn’ün olduğu yerde kısıtlanma vardır, sorumluluklar vardır, otorite baskısı vardır, kaygılar ve karamsarlık vardır.

Pluto ise krizleri dönüştürme, krizlerle güçlenme şeklinde tanımlayabileceğimiz bir enerji.

Değişime direnmeden, stratejik ve rasyonel bir tavırla ilerlememiz gerekiyor. Zorlandığımız noktalardan güçlenebileceğimiz, bir süredir tahammül ettiğimiz zorlu durumları dönüştürmek için harekete geçebileceğimiz, ayrıca tutulmanın getirdiği farkındalıklarla yeni kararlar alacağımız, yeni adımlar planlayacağımız, bir dönüşüm ve yenilenme enerjisi altındayız.

Bugünlerde, yapılacak işler, otorite figürlerinin bize verdiği görevler artmış olabilir, devlet bağlantılı işler, hareketlenmiş olabilir.

Merkür de devrede olduğundan okuma, araştırma, yazma faaliyetleri, evrak, belge, imza, onay temaları aktif.

Yengeç etkisiyle ise, ev, emlak, yaşam alanı, taşınma, yerleşim konuları, aile, aile bireylerine dair konular, ebeveynler ile iletişimler etki alıyor tutulmadan. Anneniz ve babanız ile bağınız, iletişiminiz şekil değiştirebilir. Problem yaratan noktaları oturup konuşmak, çözüm bulmak adına destekleyici bir süreç.

Şimdi tutulma olasılıklarını, burçlar bazında anlatacağım.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

4.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşecek. Aile hayatınıza, evinize, yaşam alanınıza, aile bireyleri ile iletişimlerinize dair dönüşümler mümkün. Taşınabilirsiniz, yaşadığınız yer değişebilir, evinizde değişikliklere gidebilirsiniz. Aile bireylerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa, çözüm için harekete geçilebilir.

Ayrıca vadesini doldurmuş bir eşya, bir elektronik alet konusu olabilir, bir şey bozulabilir, yenisini almak gerekebilir. Ev ve yuva üzerinden etki alıyorsunuz.

Emlak, arsa alım satım konuları da dahil.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

3.evinizde meydana gelen bu Ay tutulması ile birlikte, kardeşler, yakın akrabalar, komşular üzerinden dönüşümler, yeni durumlar oluşabilir. Bir komşunuz taşınabilir, kardeşlerinizin bir konusu varsa, sonuçlanabilir. Yakın çevre bağlantılarınız, iletişimleriniz üzerinden değişimler yaşayabilirsiniz.

Satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya, vb alanlarda faaliyetleriniz varsa, oralarda da bir hareketlilik ve dönüşüm hali söz konusu.


İkizler ve Yükselen İkizler :

2.evinizde, yani para evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması bu. İşin içinde zorlayıcı gezegen etkileri olduğu için, keyfinizi kaçırabilecek bir para çıkışı, bir masraf doğabilir. Bir gelirinizle ilgili tamamlanma ve dönüşüm yaşayabilirsiniz. Bu 1 aylık döngüde masraflarınızı mümkün olduğunca küçültmenizi ve tasarruflu olmanızı öneririm.

Diğer yandan, satmak istediğiniz bir mülk, bir konut, vb varsa bu tutulma ile satışı gerçekleşebilir. Elden çıkarabilirsiniz.

Maddesel değerler vurgulanıyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Tutulma sizde gerçekleşiyor.

Bazı şeyleri bitirme yönünde karar alabilirsiniz. Bu bir iş olabilir, ilişki olabilir, yer değişikliği kararı olabilir, bir proje olabilir. Yeniden yapılandıracaksınız bir şeyleri.

Diğer yandan 1.evinizde olduğu için, dış görünüşünüzde değişiklik yapmanız da olası.

Bir tamamlanma ve dönüşüm hali. Tutulmanın özeti bu diyebilirim.


Aslan ve Yükselen Aslan :

12.evinizde bir Ay tutulması yaşanıyor. Şu ana kadar bilmediğiniz, sizden gizlenmiş olan ya da gizlenmese bile farkında olmadığınız şeylerin önünüze gelebileceği ve biraz keyfinizi kaçırabileceği bir zaman dilimi bu açıkçası.

Gizlediğiniz, şu an için kimseyle paylaşmak istemediğiniz bir şey, ortaya da çıkabilir. Gizliliğinizi korumaya özen gösterin. Son 1 aydır bu tür deneyimler yaşamış olabilirsiniz hatta. Tutulma etkileri, olduğu günlere kalmıyor çoğunlukla. Öncesinde yaşanıyor.

Kandırılma, dolandırılma gibi potansiyelleri de vardır bu evin, temkinli olmanızı gerektiren bir etki.

Ruhsal açıdan birçok farkındalık ve çözüm fırsatı getirecek size bu tutulma. Bilinçaltınıza bir el feneri tutacak. İnanç kalıplarınızla yüzleşecek ve dönüştürme fırsatları elde edeceksiniz.


Başak ve Yükselen Başak :

11.evinizde meydana geliyor Ay tutulması. Sosyal çevredir bu alan. Size iyi gelmeyen arkadaşlıklar sonlanabilir, dostlarla gerginlikler olabilir.

Ayrıca takım çalışmaları, grup faaliyetleri 11.evin konusudur. Bu yönde bazı işler, projeler tamamlanabilir, ekip içerisindeki göreviniz sonlanabilir. Sosyal sorumluluk, vakıf, dernek üyeliğiniz varsa bitebilir.

Sosyal çevre alanı etki alıyor.


Terazi ve Yükselen Terazi :

10.evinizde gerçekleşecek bu Ay tutulması ile, iş ve kariyer konularında bir tamamlanma olası.

Yöneticilerle dialogların gerilebileceği birkaç haftalık bir döngüdesiniz. Biraz sabır gerektiren etkiler var, evet.

Kendi işinize sahipseniz, işinizi büyütme çabasında iseniz, ancak sonuç alamıyorsanız, bunu daha çok odağınıza alabileceğiniz, tahammülünüz azaldığı ruh hallerinde olacaksınız. Lütfen ektiğiniz tohumun, bir noktada meyve vereceğini bilin.

Aile ve kariyer aksı üzerinden etki alıyorsunuz.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Ay tutulması 9.evinizde gerçekleşiyor. Eğitimde, akademik çalışmalarda bir tamamlanma, sonuca varma, yapıp bitirme gibi neticeler gelebilir tutulma ile. Bir şeyler şekil değiştirebilir.

Ayrıca seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular, taşınma durumları, yer değişiklikleri de olası 9.ev sebebiyle.

Bunlar dışında, basın, yayıncılık, sosyal medya, reklam, pazarlama, danışmanlık alanında işleriniz varsa, bazı kararlar ve dönüşümler olacaktır. Hukuksal meseleler bu evde ayrıca. Süregelen bir davanız varsa, tutulma sonuç getirebilir.


Yay ve Yükselen Yay :

8.evinizde gerçekleşen bu Ay tutulması ile ruhsal anlamda sizi zorlayacak etkiler yükselebilir. Çünkü 8.ev kaotik bir alandır ve kasvetli bir enerjidedir.

Borçlar, krediler, ödemeler, ipotekler, miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konular bu evin yönetimindedir. Bu tür bir konuda beklemeli durumlarınız varsa, tutulma ile sonuç alabilirsiniz, yeni kararlar ve netleşmeler olabilir.

Parasal konular ön planda.


 Oğlak ve Yükselen Oğlak :

7.evinizde meydana geliyor bu Ay tutulması.

7.ev ilişkileri, evliliği, partneri, ayrıca iş ortağını simgeler. Sorunlu bir ilişki için bitiş olasılığı taşıyor tutulma. Açıkça belirtmek gerekirse, bu olasılık var. Ama ilişkinizde bir probleminiz yoksa şayet, bu yönde bir risk yok demektir.

İş ortağınız, ortaklı faaliyetleriniz varsa ve bir süredir uzlaşamama, anlaşama, ortak karar alamama gibi sorunlar yaşıyorsanız, evren işinizi özgürce büyütebilmeniz için ortağı devreden çıkarabilir, yollar ayrılabilir. Biten anlaşmalar, sözleşmeler olabilir.


Kova ve Yükselen Kova :

6.evinizde gerçekleşecek bu tutulma, iş hayatınıza dair değişimlere işaret ediyor. İş ve çalışma ortamınızla ilgili, sizi duygusal açıdan zorlayabilecek dönüşümler olabilir. İş arkadaşları ile iletişimler gerilebilir.

Sağlık evidir bu ev ayrıca, sağlığınızı ihmal etmeyin. Ertelediğiniz durumlar varsa, konuyla ilgili gerekenleri yapın.

Bunlar dışında, evcil hayvanlar 6.evin kapsamındadır. Tedbir olarak daha çok takip edin, gözden kaçırmayın hayvanlarınızı. Daha dikkatli olun bu süreçte.


Balık ve Yükselen Balık :

5.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Hayatınızda bir aşk, bir flört varsa, söz konusu kişiyle ilgili olumsuz yönde karar alabilirsiniz, size uymayacak özellikleri ile karşılaşabilirsiniz. İletişim kopabilir.

Onun dışında 5.ev çocuklar demektir. Onlarla ilgili bazı konular sizi meşgul edebilir, ruhsal olarak yorabilir.

Sanatsal konular, sahne faaliyetleri, eğlenceler, organizasyonlar gibi temalar da etki alıyor.


Ay tutulmasının olası etkileri, genel olarak bu şekilde sevgili okuyucularım.

2020, çok güçlü enerjilerle başladı. Çok önemli bir geçiş yılındayız, bir süredir konuştuğumuz gibi.

Kırılma noktaları ve krizlerden doğacak fırsatlar barındırıyor 2020.

Gözünü hedefinden ayırmayan, evrenin zamanlamasıyla uyumlanıp acele etmeyen, emek veren, çalışan kazanacaktır.

Görüşmek üzere !

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!