10-16 Eylül 2018 Astroloji Gündemi

10-16 Eylül 2018 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar !

10-16 Eylül 2018 haftasını detaylarıyla anlatmaya geldim sevgili okuyucularım.

Başlamadan evvel, güzel mesajlarınız, iletişim kutusuna bıraktığınız tatlı sözleriniz için teşekkür etmek istiyorum. Gökyüzü gündemlerini aktarıyorum elimden geldiğince buradan sizlere ve bundan çok da keyif alıyorum. Bu etkileşimimiz, bu bağımız daimi olsun inşallah, sizleri seviyorum 🙂

 

Haftaya, 9 Eylül 2018 Pazar günü gerçekleşen yeniayın etkisiyle başlıyoruz ve 15 gün boyunca bizlerle olacak, yenilikler getirecek bir gelişme bu. Linki aşağıda 🙂

9 Eylül 2018 Başak Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

 

Bu haftanın önemli gelişmeleri :

-11 Eylül 2018’de Mars kova burcuna tekrar giriş yapıyor. (Düz hareketinde, retro değil, korkmayın 🙂 retro süreci sonlandı.) Kovada başlamış olan retrosu sebebiyle, bir süreliğine oğlak burcuna geri dönmüştü. Ancak retro bitti, Mars hızlandı. İleri hareketinde şimdi tekrar kova burcuna geçiyor. İlgili yazım aşağıdaki linkte.

Mars kova transiti ve burçlara etkileri 11 Eylül – 16 Kasım 2018

Güneş-Jüpiter-Pluto üçgeni oluşuyor bu hafta gökyüzünde. Çok olumlu bir görünüm bu. İş, ticaret, eğitim, basın, yayıncılık, devlet bağlantılı işler, hayatımıza dair önemli adımlar, aklınıza gelebilecek birçok şey için kullanılabilecek şahane bir açı kalıbı, bilginize efendim 🙂

Merkür-Pluto-Jüpiter arasında da harika görünümler oluşuyor. Güzel gelişmeler yaşayabileceğimiz bir haftaya giriyoruz.

-Çok sayıda önemli açı kalıbı bu hafta gerçekleşiyor. Olumluların yanısıra, zorlayıcı açılar da var aynı anda. Gökyüzü oldukça hareketli.

Söz konusu gezegen açılarını aşağıdan görebilirsiniz. Bu hafta gerçekten uzun ve kalabalık bir listemiz var.

Haftanın öne çıkan başlıca önemli açıları :

11 Eylül 2018 : Güneş Jüpiter altmışlığı : Güneş 18° Başak, Jupiter 18° Akrep

11 Eylül 2018 : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 18° Başak, Pluto 18° Oğlak

12 Eylül 2018 : Jüpiter Pluto altmışlığı : Jupiter 18° Akrep, Pluto 18° Oğlak

12 Eylül 2018 : Venüs Uranüs karşıtlığı : Venüs 2° Akrep, Uranüs 2° Boğa

13 Eylül 2018 : Venüs Satürn altmışlığı : Venüs 2° Akrep, Satürn 2° Oğlak

14 Eylül 2018 : Merkür Neptün karşıtlığı : Merkür 14° Başak, Neptün 14° Balık

16 Eylül 2018 : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 18° Başak, Pluto 18° Oğlak

16 Eylül 2018 : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 19° Başak, Jupiter 19° Akrep

 

Ayrıca Eylül 2018 Astroloji Gündemi’ni buraya bırakıyorum.

Eylül ayı burç yorumları ise aşağıda efendim. Okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık

 

Her bir günün detaylı incelemesi ise şöyle :

10 Eylül 2018 Pazartesi

Ay, 18:20’ye kadar başak burcunda. Titiz, detaycı ve özenliyiz. Eleştirel ve kırıcı olmak  da mümkün. Sözlerimize dikkat etmek, günümüzü güzelleştirir, ne gerek var kalp kırmaya 🙂 Sonra başka biri de bizi kırmaz mı ? Kırar, yaptığımız bize geri döner. Başak enerjisini özenle atlatalım derim.

18:12-18:19 arasında çok kısa bir süre boşlukta olacak, yani açı almayacak Ay, 18:20 itibariyle terazi burcuna giriş yapıyor. İlişkiler, iletişimler önem kazanıyor. Ancak terazi burcuna geçer geçmez, koçtaki Şiron ve oğlaktaki Satürn ile uyumsuz açılar alan Ay sebebiyle, ilişkilerden yana beklediğinizi bulamamak, partnerden destek görememek, ya da arkadaş çevrelerinden yana yalnız hissetmek olası. Neyse ki, akşam saatlerinde gerçekleşen Ay-Mars üçgeni modumuzu toparlamaya yardımcı olacak. Aktif, enerjisi yüksek bir akşam.

11 Eylül 2018 Salı

Ay, terazi burcunda. İletişimlerde nezaket, anlayış, empati ön planda. Rahat akan bir gün.

Yukarıda listelediğim, Güneş-Jüpiter altmışlığı ve Güneş-Pluto üçgeni bugün kesinleşiyor. Önemli iş ve girişimleriniz için Salı’yı kullanın derim. Eğitimden ticarete, devlet bağlantılı işlerden internete, satış, pazarlama, danışmanlık, hukuksal meseleler, yayıncılık, vb birçok alanda güçlü ve son derece destekleyici açılar bunlar.

12 Eylül 2018 Çarşamba

Ay, terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Akşam saatlerinde akrep burcuna geçene dek, terazide olacak ve açı almayacak. Yani ‘Ay boşlukta’ dediğimiz durum. Dolayısıyla, yeni bir şey başlatmak için uygun bir gün değil. Ay boşlukta iken başlatılan işler, istenen sonuçları tam olarak vermez. Düzenli okuyucularım bunu iyi biliyorlar. Çünkü özellikle Ay’ın boşlukta olduğu zaman dilimlerini belirtiyorum, önemli ve vaktini belirleyebileceğiniz bir işinizi denk getirmeyin, bu etkiden zarar görmeyin diye.

Ay, 21:15 itibariyle akrep burcuna geçiyor ve direkt Mars’tan kare alıyor geçer geçmez. Venüs-Uranüs karşıt açısı da kesinleşiyor bugün. Agresyonun, tartışmaların ilişkilerde net kopmalar, sürpriz ayrılıklar getirebileceği zorlu bir akşam, bilginiz olsun. Konuların üzerine bu akşam gitmeyin. Sevgilinizle olması şart değil. Bu akşam kimseye uymayın. Beklemeyeceğiniz kadar büyük tepkiler olası çünkü. ‘Bardağın taşması’dır tam olarak bu görünümün türkçesi.

13 Eylül 2018 Perşembe

Ay, akrep burcunda. Yani ne demek bu ? Duygular derin, duygular şelale 🙂 Kıskançlığın dozu abartılacak mesela bugün. Daha yoğun hissedeceğiz duyguları.

Bu etki dışında, son derece güzel bir Venüs-Satürn altmışlığı kesinleşiyor ki, misss 🙂 İlişkilerde daha olgun düşünmemizi, bu yönde adım atmamızı sağlayacak bu görünüm. Yaşça büyük kadın figürlerden destekler de olası. Ayrıca Mars ve Şiron arasında çok güzel bir altmışlık açı söz konusu. Birkaç gündür yaşadığınız kalp kırıklıklarını, agresyonların yarattığı etkileri iyileştirmede işe yarayacak. Ayrıca akşam, Ay-Merkür altmışlığı ve Ay-Neptün üçgeni de var. İletişimi, sevgi enerjisini destekleyen bu olumlu açıları, özür dilemek, kendinizi affettirmek için kullanabilirsiniz ya da karşı taraftan bu yönde adımlar gelebilir.

14 Eylül 2018 Cuma

Ay, günün tamamında akrep burcunda. Ancak 11:53’ten itibaren boşlukta olacak. Dolayısıyla önemli işlerinizi sabah saatlerine denk getirin derim, sabahı değerlendirin. Ayrıca Ay-Jüpiter kavuşumu ve Ay-Pluto altmışlığı, ardından Ay-Güneş altmışlığı gibi son derece güzel açılar da var 11:53 öncesinde. Her tür işiniz için destekleyici görünümler. Özellikle ticaret, para, eğitim, iletişim, yurt dışı bağlantılı konularda şanslar sunuyor gökyüzü.

15 Eylül 2018 Cumartesi

Ay, yay burcunda, sabah saatlerinde Mars ile de güzel bir altmışlık yapıyor. Yay misafiri çok sever. Dolayısıyla Ay’ın yayda olduğu zamanlar misafir ağırlamak, misafir olmak için çok uygundur. Sabah saatlerindeki bu uyumlu açıda, kahvaltı için plan yapabilirsiniz mesela 🙂 Mars hareket, enerji anlamına geldiğinden, sabah sporu için de motive edici etkiler var. Çalışanlar için de söyleyeyim, aktif ve dinamik olacağınız, insiyatif alacağınız saatler 🙂 Ayrıca bu haftasonu boyunca, yıkarıda bahsettiğim Merkür-Pluto-Jüpiter uyumlu görünümlerinin etkisindeyiz, kullanın mutlaka, değerlendirin halledilmesi gereken önemli işler ve planlarınız, niyetleriniz için. Yeni başlangıçlar yapmak, önemli bir şey başlatmak için çok güzel bir gün.

16 Eylül 2018 Pazar

Ay, yay burcunda. ‘Cumartesi’de de yazdığım, Merkür-Pluto-Jüpiter uyumlu görünümlerinin etkisindeyiz. Hayatımıza yön verecek yeni kararlar mümkün. İletişimler, ticaret fikirleri, eğitim planları, yurt dışı bağlantılı niyetler, zihnimizin içi böyle bugün 🙂 Ay açıları ne durumda dersek, dün gibi şahane değil, yalan yok !

Günün ilk yarısında Ay-Neptün karesi, ikinci yarısında ise Ay-Merkür karesi var. İletişimlerden yana hayal kırıklıkları olası.

 

10-16 Eylül 2018 haftasının analizi böyle sevgili okuyucularım.

Bu arada, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her haftanın başında, her bir günün detaylı analizini yaptığım haftalık yazılarımı paylaşıyorum, takip edebilirsiniz.

@anlatburcak instagram hesabını takip ederek yazılardan haberdar olmanız da mümkün.

Bu arada dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz. En son Türk youtuberlar da da görmeye başladığımız Mukbang üzerine bir yazı yazdım. Nedir bu Mukbang, nasıl doğdu, nasıl popüler oldu, merak edenler Mukbang Çılgınlığı yazımı tıklayabilirler.

Sizleri seviyorum, iyi haftalar diliyorum herkese 🙂

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!