1 Ağustos 2019 Aslan Burcunda Yeniay ve Etkileri

1 Ağustos 2019 Aslan Burcunda Yeniay ve Etkileri

Merhabalar sevgili okuyucularım !

1 Ağustos Perşembe günü, Türkiye saati ile 06:10’da, aslan burcunun 8 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor.

Ateş elementinde, coşkulu bir yeniay yaşayacağız 🙂

Yeniay, yenilikler, yeni başlangıçlar getirir bize.

Yeni konuların oluştuğu, yeni adımların atıldığı, yeni girişimlerin, gelişmelerin zamanıdır yeniaylar.

Aslan burcunun sembolize ettiği konularda, yeni gündemlerin meydana geleceği bir zaman dilimindeyiz.

Yeniay sırasında, Venüs ve Mars da aslan burcunda, özellikle Venüs yeniaya çok yakın yerleşimde.

Yani Venüsyen bir yeniay bu 🙂 Venüs iyicildir, şanslı etkiler sunar, sevgiyi, aşkı, ayrıca parayı sembolize eder.

Yeniay, Jüpiter’den üçgen açı alıyor. Jüpiter, şans gezegenidir ve üçgen açı en olumlu açı kalıplarından biridir.

Bu da atılacak adımları destekleyecek.

Onun dışında Şiron’un yeniaya, çok güzel bir üçgen açısı var. Şifadır Şiron.

İyi gelecek yeni şeyler, hayatı renklendirecek yeni hobiler, yeni meşguliyetler olası. Bir de görünür olmak, kendini göstermek demektir aslan. Şifa buradan gelecek. Kendinizi geri planda tutuyorsanız, kabuğunuzda kaldığınızı hissediyorsanız, becerilerinizle göz önünde olmak istiyor ama çekiniyorsanız, internet ortamında ya da çevrenizde, yapabildiklerinizi sunmak, paylaşmak, hünerlerinizi göstermek iyi gelecektir size.

Aslan yeniayı, özgüveni, cesareti yükseltecek.

Ama dikkat etmemiz gerektiren bir Uranüs karesi de yok değil. Boğa burcundaki Uranüs, yeniaya kare konumda.

Değişiklik getirecek, yaratıcı, orijinal, daha önce denemediğimiz şeyler yaptıracak bize.

Sadece ölçüyü tutturma kısmı önemli burada. Gereksiz risk almayalım. Cüret ile cesareti karıştırmayalım.

Bizi aşacak işlere girmeyelim. Bunlara dikkat edersek, gerçekten güzel bir yeniay.

Şimdi, yeniayın burçlar için nasıl olasılıklar içerdiğine geçeceğim.

Öncesinde instagram hesabımı hatırlatayım. Burayı tıklayarak, sayfama ulaşabilirsiniz→@anlatburcak

Takip ederek günlük tüyolardan yararlanabilir, gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Astroloji dışında da yaşamınızı kolaylaştıracağını, işinize yarayacağını düşündüğüm bilgiler paylaşıyorum, oraya da buyrunuz 🙂

Hadi şimdi yeniayın burçları, genel olarak hangi konularda etkileyebileceğine bakalım :

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

5.evinizde gerçekleşecek bu yeniay, Uranüs etkisiyle sürprizli bir aşk, yeni bir flört, bu yönde bir dialog getirebilir size. Çünkü 5.ev aşk demektir.

Hobiler ve sanatsal faaliyetler de 5.evdedir. Bu alanlarda, daha önce yapmadığınız şeylerle göz önünde olmak isteyebilirsiniz, bunun için farklı adımlar atabilirsiniz. Büyük hareketlerden kaçının ama, onu söyleyeyim.

Ayrıca 5.ev çocuklar demektir. Sürpriz hamileliklere zemin hazırlıyor bu yeniay. Çocuklarla ilgili konularda da yeni gelişmeler mümkün.

Tatil, keyifli geziler, alışverişler, seyahatler, eğlenceler öne çıkıyor yeniay ve takip eden günlerde.

Boğalar ve Yükselen Boğalar :

4.evinizde gerçekleşen yeniay ile, evinizde, yaşam alanınızda köklü değişiklikler yapabilirsiniz, taşınma, yer değişiklikleri gündeme gelebilir. Yuvanızı, ailenizi ilgilendiren konularda, beklenmedik gelişmeler üzerinden yeni gündemler doğabilir.

Şiron’un uyumlu açısı ile, keyifsiz hissettiğiniz, problem olarak gördüğünüz bazı durumlar onarılabilir, olumlu yönde dönüşebilir. Özellikle aile ile bağınız konusunda bir şifalanma söz konusu.

İkizler ve Yükselen İkizler :

3.evinizde güzel bir yeniay meydana geliyor. İletişime dayalı yeni işler, yaratıcı projeler, internet, sosyal medya faaliyetleri ile bilgilerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca kardeşlere, akrabalara, komşulara dair konularda yenilikler var. Yeni bir komşu taşınabilir yakınınıza. Kardeşlerinizin hayatında yeni başlangıçlar olabilir.

Ayrıca satış, pazarlama, reklam, tanıtım işleri hareketleniyor.

Yengeç ve Yükselen Yengeç :

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Bu ev para evidir, gelirlerin, harcamaların, yatırımların, ayrıca mülk, ev alım satım konularının evidir. Bu konularda yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Gelir akışınızı güçlendirecek orijinal, sıradışı fikirler oluşabilir Uranüs etkisiyle. Bazı açılım fırsatları yakalayabilirsiniz. Bir yeteneğinizi kazanca dönüştürebilir, işe çevirebilirsiniz.

Sürpriz para çıkışları da olası bu arada.

Rutin dışı alışverişler, lük tüketimler ile bütçenizi zora sokabilirsiniz, dikkat.

Bunlar dışında duyulardır, hazlardır, keyiftir, sefadır, yeme-içme alanıdır 2.ev. Gastronomi, yemek kursları, gurme tatlar ve bu yönde eğitimler, workshoplar bu yeniay ile gündeminize dahil olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan : 

Yeniay sizde gerçekleşiyor. Gökyüzünde bir aslan stelyumu var şu anda. Gezegenler burada toplanmış durumda.

Yeni kararlarınız, başlangıçlarınız, girişimleriniz için oldukça destekleyici bir etki bu. Eğer bir süredir hazırlık yaptığınız, niyetinde olduğunuz, planladığınız şeyler varsa, yeniay ve sonrasında harekete geçebilir, uygulamaya dökebilirsiniz aklınızdakileri. Planları hayata geçirmek için çok iyi bir dönem.

Ayrıca 1.ev dış görünüşümüzü simgelediğinden, imajınızda yenilikler de yapabilirsiniz. Uranüs etkisiyle, sıradışı hareketler olabilir 🙂 Etrafınızı şaşırtabilirsiniz yeni tarzınızla 🙂

Sizin için başlangıç zamanı bu. En güzel sayfaların açılmasını dilerim !

Başak ve Yükselen Başak :

12.evinizde meydana geliyor yeniay. Sizin için bir bekleme, bir inziva etkisi bu. Başlangıçlar için hazırlanma süreci. Ruhsal problemlerinizi çözmek, iç huzurunuzu artıracak yönde bir arınma, bir şifa elde etmek adına destekleyici etkiler alıyorsunuz. Şiron’un çok güzel bir açısı var çünkü.

Yeni döneme geçmeden evvel, ruhunuzdaki, zihninizdeki fazlalıklardan kurtulmak, çöpleri, enerjinizi bozan negatif düşünceleri, duygu durumlarını temizlemek için kullanın bu dönemi.

Ay sonunda, 30 Ağustos’ta gerçekleşecek yeniay ile sizin zamanınız başlayacak, girişimler için doğru zaman olacak. Ama şu an için beklemeniz gerekiyor. Çünkü 12.ev döngüsünde yeni ve önemli adımlar atılmaz, atılırsa mutluluk getirmez çoğunlukla. O yüzden harekete geçmeyin, mevcut durumları gözden geçirip, iyileştirmeye ve düzeltmeye çalışın derim.

Terazi ve Yükselen Terazi :

11.evinizde, Jüpiter ve Şiron destekli bir yeniay meydana geliyor.

Arkadaş ve dostlarınızdan, yardımlar gelebilir, bir probleminizi çözme yönünde destek alabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz gruplardan yana şanslı hissettirecek yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal sorumluluk işlerinde yer alabilir, birilerinin hayatına dokunabilirsiniz.

Dilekler, niyetler 11.evde ayrıca. İstediğiniz bir şeyler gerçekleşebilir bu yeniay ile. Uranüs’ün kare açısı sebebiyle, beklenmedik yerden gelebilir bu şeyler 🙂

Akrep ve Yükselen Akrep :

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Aslan burcunda çok güçlü bir vurgu var şu an. Özgüveniniz yükseliyor.

Mars da aslanda, hırs ve hareket enerjisi veriyor. İş ve kariyer konularında yeni atılımlar olası.

Uranüs etkisiyle, sürpriz sorumluluklar da gelebilir gündeme. Değişim gerekebilir, değişim için adımlarınız olabilir.

Aslandaki gezegenler gözünüzü karartacak biraz. Akrep zaten fazlasıyla cesurdur. Lütfen kontrolü elden bırakmayın. Hırsla ve öfkeyle attığınız adımlar, pişmanlık getirebilir.

Stratejik adımlar atarak, Jüpiter’in şanslı etkisinden yararlanın bu yeniayda.

Ayrıca aile kökleri, aile büyükleri 10.ev yönetimindedir. Onlarla ilgili yeni konular da dahil olabilir gündeminize. Şayet kırgınlıklar, küslükler olduysa, devrede olan Şiron üçgeni, ilişkileri onarabilir. Ailenize bakış açınız değişebilir, geçmişe dair gereksiz yüklerinizden arınabilirsiniz. Bağınız kuvvetlenebilir.

Sağlık sorunları varsa aile içerisinde, Şiron şifa getirebilir, konu çözülebilir. Ferahlıklar diliyorum.

Yay ve Yükselen Yay : 

Yeniay, 9.evinizde meydana geliyor. 9.ev çok güzel temaları yönetir. Bu evde güzel gelişmeler olunca, kişinin yaşamı olumlu yönde değişir, uzun vadeli güzel şeylerin başlangıcı olur.

Eğitim hayatınızda, akademik alanda, yurt dışı bağlantılı konularda yenilikler olabilir. Uzak yerlere seyahatler, uzaktaki yakınlarınızla bir araya gelmeler, yer değişiklikleri olabilir. Uluslararası ticari faaliyetler, internet, e-ticaret işleri destekleniyor ayrıca yeniay ile.

Hukuksal bir mesele varsa, Uranüs etkisiyle hızlı çözümler gelebilir, konudan özgürleşmek olası.

Din, inanç, felsefe, hayata bakış, yaşam biçimi üzerinden yenilikler ve değişimler var ayrıca.

Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

8.evinizde, çok sayıda gezegen açısı eşliğinde bir yeniay gerçekleşiyor.

Ortaklaşa ticari kazançlar, eşin geliri, borçlar, krediler, bankalar, yatırımlar, miras, nafaka, prim, sigorta gibi konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Uranüs etkisiyle, sürprizli olabilir bunlar.

Psikolojik buhran yaratan konularınızda, şu anda size sıkıntı veren, zorlayan meselelerinizde, hızlı ve beklenmedik dönüşümler olası. Çözüm ummadığınız yerden gelebilir.

Kova ve Yükselen Kova :

7.evinizde, ilişkiler ve işbirlikleri alanında bir yeniay meydana geliyor. Partneri, eşi, evliliği, ortağı simgeler bu ev.

Yeniay etkisiyle, yaşamınıza bir partner dahil olabilir, bir ilişki başlayabilir. Evlilik yönünde hızlı adımlarınız olabilir. Uranüs devrede çünkü.

Ayrıca sözleşmeler, imzalar, anlaşmalar, ortaklı işler bu evin kapsamındadır. Yeniay, bir iş ortağı getirebilir size.

Şu ana kadar yapmadığınız şekilde yapacaksınız bir şeyleri. Yeni ve kendiniz için sıradışı sayılabilecek yöntemler deneyeceksiniz.

Balık ve Yükselen Balık :

Bu yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor. İş, çalışma ortamı, çalışma hayatı, iş arkadaşları, günlük rutinler, görevler ve sorumluluklar üzerinden sürpriz gelişmeler, yenilikler var.

İş arayışında olan okuyucularım için de, yeni bir iş fırsatının olasılıklar dahilinde olduğunu belirteyim.

Ayrıca 6.ev yaşamı düzenlemektir, yeni faydalı alışkanlıklar edinmektir, yeni günlük akışlar oluşturmaktır. Temizlik yapmaktan, dolapları düzenlemekten, kişisel bakıma, sağlıklı beslenmeye kadar, yaşamınızı düzene sokacak birçok şey getiriyor yeniay size.


Evet sevgili okuyucularım, aslan yeniayı böyle olasılıklara işaret ediyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık için İletişim: anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncelde şu transitleri yaşıyoruz :

Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz – 23 Ağustos 2019

Mars Aslan Burcunda 2 Temmuz – 18 Ağustos 2019

Yeniayın, istediğiniz başlangıçlara vesile olmasını diliyorum.

Sevgiler !

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!