1-7 Nisan 2019 Astroloji Gündemi

1-7 Nisan 2019 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Yeni bir aya giriyoruz, Nisan hepimize güzel şeyler getirsin !

Kıştan çıkmak, ne kadar iyi geliyor insana, değil mi ?..sabah yürüyüşlerime de geri döndüm, keyfim yerinde gerçekten 🙂

Merkür retrosu geçen hafta bitti ! Yeni şeyler başlatmak, beklettiğimiz konuları hayata geçirmek için uygun zamanlardayız artık. Yol açık, buyrunuz 🙂

1-7 Nisan 2019 haftasının başlıca önemli gelişmeleri :

5 Nisan’da koç burcunun 15 derecesinde bir yeniay meydana geliyor.

İlginç bir yeniay. Açıları oldukça dikkat çekici.

Tüm detaylarını ve burçlara etkilerini sizler için anlattım :5 Nisan 2019 Koç Burcunda Yeniay ve Etkileri


Bu hafta, Pluto’nun Güney ay düğümü ile kavuşumu var ayrıca. Bu, birçok şey için önemli bir gösterge. Aşağıda açılar kısmında anlatacağım.


31 Mart Pazar günü itibariyle Mars, ikizler burcuna geçti bu arada.

Bu hafta artık Mars-ikizler etkisine giriyoruz. Bilginin peşinde, eğitimlerde, kurslarda, seminerlerde olacağımız zamanlar başlıyor.

İkizler burcu 3.evdir, kardeşler, komşular, akrabalar demektir ayrıca. Onlarla ilgili gelişmelerin de artacağı bir döngüde olacağız 16 Mayıs’a kadar Mars etkisiyle.

Ayrı bir yazı gelecek bu transit için, orada detayları konuşuruz 🙂


1-7 Nisan 2019 haftasının başlıca önemli açıları :

2 Nisan 2019 : Merkür Neptün kavuşumu : Merkür 17° Balık, Neptün 17° Balık

Hayalciliktir, gerçekçi ve mantıklı düşünememektir, olayları doğru analiz edememektir tam olarak bu açı. Dolayısıyla böyle bir etki altında, büyük kararlar almamak, bizi hatalı olasılıklardan koruyacaktır.


4 Nisan 2019 : Pluto Güney ay düğümü kavuşumu : Pluto 23° Oğlak, K.Ay Düğümü 23° Yengeç

Şimdiii bakın bu önemli ! Zor bir açı, sıkıntılı bir açı !

Vadesi dolmuş bir şeyler bu açı etkisinde hayatınızdan çıkabilir. Doğum haritanızda, hangi alandan etki alıyorsanız,  o konular üzerinden bitişler olası. Bir eşyanızın bozulması da olabilir bu, bir arkadaşlığın bitmesi de.

Şu ana kadar sıkı sıkıya tutunduğunuz bir bakış açısının, inancın, davranış şeklinin kırılması, değişmesi de mümkün. Eski olan ve görevini tamamlamış olan, bize artık fayda getirmeyen şeyler, devreden çıkabilir efendim Pluto etkisiyle.


7 Nisan 2019 : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 19° Balık, Satürn 20° Oğlak

Aaa bu güzel 🙂 Yaşça büyük, deneyim sahibi, yetki ve konum sahibi kişilerle iletişimlerde fırsatlar yakalayacağız. Satürn oğlakta olduğu için, iş ve kariyer konularında da olumlu etki edecek bu açı. Değerlendirelim !


Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

1 Nisan 2019 Pazartesi

Ay, günün büyük kısmında boşlukta olacak, dolayısıyla verimli olmakta, konsantre olmakta zorlanabiliriz biraz.

06:01 – 17:47 arasında, kova burcunda boşlukta olan Ay, 17:47 itibariyle balık burcuna geçiyor ve ikizler burcunda ilerlemeye başlayan Mars ile kare açı yapıyor. Agresyon, tartışmalar olası. Özellikle kardeşlerle.

İkizler burcu kardeşler, komşular, akrabalar, yakın çevre demektir. Buraya kare açı olduğundan, bu kişilerle dialoglara dikkat diyeyim.

Akşam saatlerinde Ay-Uranüs üçgeni etkin bu arada, o keyiflendirecek bizi 🙂

2 Nisan 2019 Salı

Ay, günün tamamında balık burcunda. Yardımlaşma, empati ön planda. Karşılık beklemeden veriyoruz, iyilikler yapmak istiyoruz balık etkisiyle. Günün ilk kısmında Ay-Venüs kavuşumu var, misss ! Çok güzel bir açı. Aşkta da şanstır, ilişkilerde uyumdur.

Gün boyunca dingin enerjilerdeyiz. Akşam ve özellikle gece saatlerinde Ay, Merkür ve Neptün ile kavuşuyor. Bilinçaltımız coşabilir, bu gece fantastik rüyalar olası 🙂 Bir keresinde, yine böyle bir kavuşum vardı ve ben rüyamda Herkül ile tartışmıştım, ‘yolu kapatıyorsun’ diye :))))) Oradan hesaplayın yani bu açının etkisini 🙂

3 Nisan 2019 Çarşamba

Ay, gün boyunca balık burcunda yine. Günün ilk kısmında, güzel bir Ay-Satürn altmışlığı var. İş ve kariyer alanında akışlar rahat, otorite figürleriyle iletişimlerde şanslıyız. Ayrıca aile büyükleriyle ilgili konular olumlu etki alıyor.

Öğle saatlerinden itibaren Ay-Pluto altmışlığı da giriyor devreye. Güç ve yetki sahibi kişilerden destekler bulabiliriz, değiştirmek istediğimiz durumlar için güzel bir açı.

Eş zamanlı olarak Ay-Jüpiter karesi de etkin. Bu da bize ‘Abartma, ölçüyü tuttur’ diyor.

Yöneticilerle, patronlarla dialoglar güzel, ama onlara yapabileceğimizden fazlasını vaad etmeyelim Jüpiter etkisiyle, bizi aşan sözler söylemeyelim, tamam mı 🙂

Bu arada Ay, 18:35’te boşluğa giriyor. Önemli işleri, bu saat sonrasında başlatmamak, faydamıza olacaktır.

4 Nisan 2019 Perşembe

Ay, günün ilk saatlerinde koç burcuna geçiyor, güne güzel bir Ay-Mars altmışlığı ile başlıyoruz. Spor için harika bir açı. Eş zamanlı olarak Ay-Şiron kavuşumu var, kendinizi sakatlamayın. Isınarak, yavaş yavaş 🙂 Yapılacaklar işler için de motivasyon verir Mars.

Yeniay öncesindeyiz.

Yeni girişimlerinizi, yeniaydan sonra yapın sevgili okuyucularım, bugün hiç uygun değil. Çünkü yeniay öncesinde, Ay kapanan fazdadır, başlattığınız şey istediğiniz gibi ilerlemez.

Yani uslu duruyoruz, yeniayı bekliyoruz bugün 🙂

5 Nisan 2019 Cuma

Ay, gün boyunca koç burcunda. Yeniay günündeyiz. Linkini buraya da ekleyeyim :

5 Nisan 2019 Koç Burcunda Yeniay ve Etkileri

Bir süredir bekliyorduk harekete geçmek için. Özellikle Merkür retrosu çok bunalttı bizi. Şimdi koç yeniayı ile coşmak hakkımızdır 🙂 Benim de yükselenim koç. Tadını çıkaracağım, açık konuşayım :))

6 Nisan  2019 Cumartesi

Bugün Ay, 05:14 – 16:06 arasında koç burcunda ve boşlukta. Koçun yüksek enerjisi ve motivasyonuyla, eldeki işleri tamamlamak için uygun bir gün. Yeni şeyler başlatmak için 16:06 sonrasını bekleyelim efendim.

Ay, 16:06’da boğa burcuna geçiyor, Uranüs ile kavuşuyor. Günün geri kalanında etkisini hissedeceğimiz bu açı, sürprizlere ve orijinal yeniliklere işaret ediyor.

7 Nisan 2019 Pazar

Ay, gün boyunca boğa burcunda. Huzurlu, sakin, keyifli bir gün. Günün ikinci yarısında Ay-Venüs kavuşumu var. Aşk, sevgi, uyum, güzellik, bakım ayrıca sanatsal faaliyetler için çok güzel.

Akşam saatlerinde Ay, bu kez Neptün ile uyumlu açı yapıyor. Paylaşmak, yardımlaşmak, destek olmak gibi temalar güçleniyor. İyi hissedeceğimiz, güzel bir akşam 🙂

1-7 Nisan 2019 haftasının detayları böyle !

Nisan 2019 Burç Yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Nisan 2019, Boğa Burcu Nisan 2019, İkizler Burcu Nisan 2019, Yengeç Burcu Nisan 2019,

Aslan Burcu Nisan 2019, Başak Burcu Nisan 2019, Terazi Burcu Nisan 2019, Akrep Burcu Nisan 2019,

Yay Burcu Nisan 2019, Oğlak Burcu Nisan 2019, Kova Burcu Nisan 2019, Balık Burcu Nisan 2019

Bu arada, @anlatburcak instagram hesabım burada ! Takip ederek güncel gelişmelerden ve günlük tüyolardan haberdar olabilirsiniz.

Herhangi bir konu için Bireysel Doğum Haritası Analizi yaptırmak ya da 2019’un size özel etkilerini öğrenmek için, astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz (İletişim: anlatburcak@gmail.com).

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sinastri (İlişki – Uyum Analizi) yaptırabilirsiniz ayrıca.

Sinastriyi anlattığım yazımın linkini de bırakıyorum sizin için buraya : İlişki – Uyum Analizi (Sinastri)

Gökyüzündeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için sitemi takip edebilirsiniz.

Güncel gelişmelerin linklerini aşağıya bırakıyorum sizler için.

Güneş Koç Burcunda 21 Mart – 20 Nisan 2019

Venüs Balık Burcunda 26 Mart -20 Nisan 2019

Mars Boğa Burcunda 14 Şubat – 31 Mart 2019

Uranüs 7 yıllık yeni yolculuğuna başladı. Bizler için de yepyeni 7 yıllık bir döngü bu. Doğum haritamızda Uranüs’ün geçmekte olduğu alanın konuları üzerinden radikal değişimler, büyük ve kalıcı dönüşümler yaşayacağız. Bu önemli transitin tüm detayları ve burçlara etkileri bu yazımda : Uranüs Boğa Burcunda 6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

Jüpiter Yay Burcuna Geçiyor 8 Kasım 2018-2 Aralık 2019 Burçlara Etkileri

2019 yorumlarınızı da ekleyeyim :

2019 Astroloji Gündemi burada. 2019 burç yorumlarınız da aşağıda :

Koç 2019, Boğa 2019, İkizler 2019, Yengeç 2019, Aslan 2019, Başak 2019, Terazi 2019 Akrep 2019, Yay 2019,

Oğlak 2019, Kova 2019, Balık 2019

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Sevgiler !

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!