1-7 Ekim 2018 Astroloji Gündemi

1-7 Ekim 2018 Astroloji Gündemi

Merhabalar herkese 🙂

 

Geçen haftayı nasıl geçirdiniz tatlı okuyucularım ?

Hayli zorlu etkiler vardı çünkü. Satürn’den kare alan bir dolunay + Mars-kuzey ay düğümü karşıtlığı + Güneş-Satürn karesi, hepsi bir aradaydı. Umarım en az zararla geride kalmıştır.

Çok şükür olumsuzluklar yaşanmasa bile, keyifsiz ve karamsar hissettiren bir atmosferdi, neyse ki bu hafta daha iyi görünüyor.

 

Ayrıca bu hafta ile birlikte Ekim ayına adım atıyoruz. Yeni ayda güzellikler diliyorum herkese !

Ekim 2018 Astroloji Gündemi yazımı buyrunuz, ayın dinamiklerini bir görün bakalım. Ayrıca yazının içerisine, Ekim ayında gerçekleşecek şanslı-zorlayıcı tüm gezegen açılarının listelerini de hazırlayıp ekledim, ayı planlamada yararlanabilirsiniz.

Ekim ayı burç yorumlarını da aşağıya bırakıp bu haftanın analizine geçiyorum !

Ekim ayı burç yorumları (Yükselen burcunuza öncelik veriniz.)

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay (kalan burçları da yayınlamaya devam ediyorum, takip edebilirsiniz.

Bu haftanın önemli gelişmeleri :

1. 1 Ekim 2018 itibariyle Pluto, ileri hareketine başlamak üzere durağanlaşıyor. Birkaç gün içinde hızlanmış ve normal seyrinde olacak. Geçtiğimiz aylarda dönüşümler, yeni kararlar getirdi bize. Şimdi o kararlarımızla daha emin ilerleyeceğiz, daha güçlü bir dönem başlıyor.

2. 5 Ekim itibariyle, Venüs retrosu başlıyor. Retro etkileri esasen çoktandır kendini gösteriyor, zaten 1 aydır böyle bir çerçeve var, ama şimdi tam anlamıyla yavaş ve güçsüz bir Venüs deneyimleyeceğiz.

Venüs Retrosu ve Burçlara etkileri 5 Ekim-16 Kasım 2018 yazım burada. Bu, 2018’in en önemli astrolojik gündemlerinden biri sevgili okuyucularım. Retro etkilerinden haberdar olarak, kontrollü ilerleyin ve temkinli olun lütfen.

 

Haftanın başlıca önemli açısı :

3 Ekim 2018 : Merkür-Pluto karesi : Merkür 18° Terazi, Pluto 18° Oğlak

Yani ne diyor Merkür ve Pluto kare yaparak ? İletişimlerde dikkatli ol. Sözlerini seç. Yöneticilerle, üstlerle, yetki sahibi kişilerle, hayatındaki otorite figürleriyle, aile büyükleriyle, yaşça olgun kişilerle doğru iletişimde ol. Fevri çıkışlardan uzak dur. Meali bu efendim 🙂

Günlerin detaylı analizi ise şöyle :

1 Ekim 2018 Pazartesi

Ay ikizler burcunda, ancak 21:01’e kadar boşlukta. Dolayısıyla yapılması gereken işlere yeterince konsantre olamayacağımız, göreceli olarak verimi düşük bir gün. Tam bir pazartesi sendromu. Ay boşlukta olduğundan, yeni başlangıçlar ve girişimler için de uygun değil. Eldeki işleri tamamlamaya bakalım. İkizler etkisiyle yeni şeyler öğrenmek, bilgiyi paylaşmak için ideal 🙂

21:02 itibariyle Ay, yengeç burcuna geçiyor ve Uranüs ile altmışlık, olumlu bir açı yapıyor. Yenilik isteğimizi artıracak, yeniye yer açmamızı sağlayacak, yeni bakış açıları kazandıracak güzel bir açı bu. Akşam için bir uyarım var ama : Ay-Satürn karşıt açısı sebebiyle, aile büyükleri ile tartışmalar olası. İletişimi azaltarak kendinizle vakit geçirin derim. Bir mum yakmak, bir müzik açmak, size ne iyi geliyorsa onu yapmak ve enerjiyi doğru tutmak işinize yarayacaktır.

2 Ekim 2018 Salı

Sabah saatlerinde Ay-Güneş karesi var kıymetli okuyucularım. Bu açı kadın-erkek ilişkileri başta olmak üzere tüm iletişimlerde gergin etkilerin olduğunu gösteriyor. Ancak günün ikinci yarısı Ay-Venüs üçgeni ve Ay-Neptün üçgeninin etkisi altındayız. Bu açılar, hoşgörü, empati, nezaket, anlayış temalarını yükseltecek. Önemli işleriniz için, şayet mümkünse günün ikinci yarısını kullanmak, fayda sağlayacaktır.

3 Ekim  2018 Çarşamba

Sabahın ilk saatlerinde Ay-Pluto karesi, keyifsizlik getirebilir. Ancak sonrasında Ay-Jüpiter üçgeni devreye giriyor. Bu da eğitimden ticarete, iletişime birçok anlamda destekleyici etkiler sağlıyor.

Bu arada Ay, 11:32’den itibaren boşlukta olacak. 11:32 sonrası, önemli bir şeyi başlatmak için uygun değil efendim. Çünkü hep söylediğimiz gibi, Ay boşlukta iken başlatılan işler, girişimler istenen neticeyi vermez. Ayrıca Ay boşluk etkisiyle, tembellik etmek isteyeceğimiz, dağınık bir enerji var. Konsantre olmakta güçlük çekebiliriz.

 4 Ekim 2018 Perşembe

Ay aslan burcunda bugün. Daha iddialı hissediyoruz. İşte, okulda, bulunduğumuz çerçevede kendimizi göstermek istiyoruz. Özgüveni yükselten görünümler var. Ancak gün genelinde Ay’ın zorlayıcı açıları bulunuyor. Dolayısıyla egosantrik davranışlardan, kendimizi üstün görme halinden uzak durmalıyız, aksi takdirde evren doğrudan karşılığını verecektir 🙂 Sabah saatlerinde Ay-Mars karşıtlığı tartışmalara zemin hazırlarken, öğle ve sonrasında etkin olan Ay-Venüs karesi kadın figürlerle sorunlara işaret ediyor.

Akşamüstü saatlerde Ay-Güneş uyumlu açısı, ilişkilerden, arkadaşlardan, keyifli aktivitelerden yana yüzümüzü güldürüyor, ama yine de bugün kontrolü elden bırakmayalım.

5 Ekim  2018 Cuma

Ay aslan burcunda ilerlemeye devam ediyor. Sabah saatlerinde oluşan Ay-Jüpiter karesi abartılı davranışlara meyilli olabileceğimizi gösteriyor. Burada, haddimizi aşan sözler söylemekten tutun da, her zamankinden daha fazla yemek yemek anlamında her tür abartıyı kastediyorum. Tutamayacağımız sözler vermekten de kaçınalım.

Ay, 14:33’ten itibaren boşlukta. Yeni girişimler yerine, günlük rutinlerimizi gerçekleştirelim, mevcuttaki işlerimizi tamamlayalım. Sabah saatlerine göre, günün ikinci yarısı, daha dingin enerjiler barındırıyor.

6 Ekim 2018 Cumartesi

Ay, gece saatlerinde başak burcuna geçti, başak etkisinde ve enerjisindeyiz bugün. Temizlik yapmak, dolap, çekmece, vb düzenlemek, konserve gibi kış hazırlıkları yapmak için ideal bir gün, ideal bir haftasonu esasen. Pazar da böyle etkiler içeriyor.

Sabah saatlerinde Ay-Satürn altmışlığı var, aile büyükleri ile güzel iletişimler, destekler getirecektir. Günün ikinci yarısında Ay-Venüs altmışlığı, iyi hissettirecek bize. Parasal gelişmeler açısından da güzel.

Akşam saatleri ve sonrasında ise hayal kırıklığı yaratabilecek bir Ay-Neptün karşıtlığı var. Bu saatlerde iletişimden kaçınmak işimize yarayabilir. Yardım istemek, bir şey talep etmek için uygun bir zemin değil, söylemiş olayım efendim. 

7 Ekim 2018 Pazar

Ay, bugün de başak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Ay-Pluto üçgeni, öğle saatlerinde Ay-Jüpiter altmışlığı gibi  güzel açılar var. İlerleyebileceğimiz, yaşamımızı daha iyi hale getirecek girişimlerde bulunabileceğimiz, destekler görebileceğimiz güzel bir gün.

Sadece gece saatleri için uyaracağım. Çünkü Ay, balık burcuna dönmüş olan Şiron ile karşıt konumda yer alıyor. Sözlerden yana incinmek mümkün. Başak enerjisindeyiz, dolayısıyla eleştirel olacağız. Eleştirinin dozunu ve biçimini ayarlayamayacağız belki. Kalp kırmamak ve kırılmamak adına, bu saatleri kendimizle kalarak geçirmek en iyisi olacaktır.

 

1-7 Ekim 2018 haftasının analizi böyle sevgili okuyucularım 🙂

Önemli bir gökyüzü gündemi yaklaşıyor. 9 Ekim 2018’de zorlu açılar eşliğinde bir yeniay meydana geliyor. Genel çerçevesini ve burçlara etkilerini sizler için yazdım, buradan okuyabilirsiniz : 9 Ekim 2018 Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Ama tabii bunlar genel etkilerdir, her zaman esas almamız gereken doğum haritamızdır.

Gökyüzünde bir başka önemli gündem, Mars’ın kovadaki transiti.

Bu transitten de haberdar olunuz. Mars tekrar kova burcunda! 11 Eylül-16 Kasım 2018

Ayrıca dolunayın etkileri devam ediyor.  O da burada : 25 Eylül 2018 Koç Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkileri

Merkür, 10 Ekim tarihine kadar, terazi burcunda, etkilerini buradan öğrenebilirsiniz : Merkür Terazi Burcunda 22 Eylül – 10 Ekim 2018

Bu arada, yaptığım doğum haritası çalışmaları konusunda  bilgi vermiş olayım.

Doğum haritası analiz talepleriniz, yıllık ya da aylık astrolojik danışmanlık istekleriniz için anlatburcak@gmail.com‘a mail atabilir, bilgi alabilirsiniz. Önemli olan doğum haritamızın nasıl etkiler aldığıdır, biliyorsunuz. Haritamız doğrultusunda olay ve durumlar çıkar yaşam yolunda karşımıza.

Tercih edebileceğiniz seçenekleri ve içeriklerini aşağıda görebilirsiniz :

Analiz teslim konusunu da yanıtlayayım sizler için.

Doğum Haritası Analizi Nedir ? yazımı okuyarak, konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz, bir diğer websitem olan burcakkayis.com‘a da göz atabilirsiniz.

İyi bir hafta olsun hepimiz için 🙂

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

 

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!